startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Inwestycje arrow Rolnik Gary Player
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Rolnik Gary Player Drukuj Email
14.07.2005.

ImageGary Player w samych superlatywach wyrażał się o zaletach pola w Choszcznie. Szczególnie podkreślał wyjątkowe walory krajobrazowe, położenie na brzegu jeziora Raduń wśród starodrzewu i doskonałe wykorzystanie naturalnej rzeźby terenu.
Mówił o tym, że budowa pola daje szansę na wzrost na wzrost ruchu turystycznego. Dał przykład, w jego ocenie, 2 miliony golfistów zostawia w regionie więcej pieniędzy niż 10 milionów plażowiczów. Życzył Polsce wyłonienia gracza formatu Tigera Woodsa. Mówił - turyści przyjadą żeby zobaczyć gdzie urodził się, żył i trenował wielki mistrz. Dawał przykład swojej rodzinnej Republiki Południowej Afryki z której pochodzi wielu słynnych golfistów, między innymi Erni Els.

Z okazji wizyty sławnego gościa zorganizowano piknik golfowy. Pod namiotami na polu „Modry Las” bawiło się i rywalizowało w konkursach oraz podziwiało popisy Garego Playera i Martina Proctora kilkaset osób. Z dużą swadą i profesjonalizmem imprezę poprowadził honorowy Prezes Polskiego Związku Golfa Andrzej Person. Z oficjalnych gości wyróżniał się aktywnością golfową Andrzej Strzelecki, który przybył z żoną i synkiem Antosiem.

W trakcie imprezy Burmistrz Choszczna Ryszard Boratyński wraz z Garym Playerem dokonali oficjalnego otwarcia drivingu. Pełne wyposażenie do treningu uderzeń: maszyny do podawania i zbierania piłek, sprzęt golfowy i stanowiska są już w Polsce. W najbliższym czasie Martin Proctor rozpocznie w Choszcznie działalność Akademii Golfa.

Pole Golfowe „Modry Las” będzie gotowe do gry w maju 2007 roku. Do tego czasu powstanie niezbędna infrastruktura dojazdowa i domek klubowy. Budowa pierwszych dziewięciu dołków zostanie ukończona do wiosny przyszłego roku, ale działalność golfowa będzie siłą rzeczy, jeszcze dość ograniczona. Prace ziemne na pierwszej dziewiątce są w zasadzie zakończone. Teren jest ukształtowany i w pełni uzbrojony w system nawadniający, brakuje stacji pomp, której montaż jest planowany na wrzesień bieżącego roku.

Rozegrano historyczny pierwszy dołek na polu w Choszcznie. Siedmiu dżentelmenów rywalizowało na długim par 3 (170 m), który kończy pierwszą dziewiątkę pola. Czterech graczy Wiktor Bąk, Krzysztof Bil, Jędrzej Łopatto i Martin Proctor zagrali pierwsze pary na polu „Modry Las”. Jerzy Dutczak i Paweł Sochański zrobili po bogey-u a Mirek Łopatto postawił wszystkim piwo i zabronił podawać swojego wyniku.

Gary Player mówił o sobie skromnie - jestem rolnikiem, prowadzę farmę i hoduję konie, mam ich 250. O golfie wypowiadał się z entuzjazmem. Mówił o potrzebie zachowania doskonałej kondycji i sprawności. Radził codzienne treningi fitness dla zachowania odpowiedniej formy. Sam dał doskonały przykład, mimo blisko 70 lat jest w świetnej kondycji. Jego uderzenia driverem lądowały w tej samej odległości jak, młodszego o niemalże pół wieku Martina Proctora. Mistrz zademonstrował kilka uderzeń z bunkra. Mówił - sand wedge jest moim ulubionym kijem. Jego uderzenia lądowały przy samej fladze. Rada mistrza dotycząca gry z bunkra - nie bój się grać z bunkra, otwórz łopatkę kija, weź stromy zamach miej więcej do 3/4 normalnego backswingu, mocno zagnij nadgarstki i uderz solidnie przez piasek zwracając uwagę na pełne wykończenie.

Gary Player odnosił sukcesy golfowe przez niemalże pięć dekad. Nawet w golfie, znanym z długoletnich karier, jest to wynik niezwykły. Gary jest jednym z pięciu golfistów na świecie, którzy zdobyli czterokrotnie Wielkiego Szlema. Obecnie, oprócz swojej farmy, prowadzi firmę Gary Player Design zajmującą się projektowaniem pół golfowych najwyższej klasy. Wśród pól w niej projektowanych są pola znajdujące się na liście „Top 100” najlepszych pól golfowych na świecie. Może kiedyś na tej liście będzie również pole w Choszcznie.


Image
Gary Player i Andrzej Person w czasie konferencji prasowej.

Image
Początek uderzenia Garego Playera w bunkrze. Proszę zwrócić uwagę na wielkość zamachu.

Image
Koniec uderzenia Garego Playera z bunkra. Proszę zwrócić uwagę na pełne wykończenie uderzenia.

Image
Drive Gary Playera

Image
Drive Martina Proctora

Image
Otwarcie drivingu od lewej: Ryszard Boratyński-Burmistrz Choszczna, Gary Player, Andrzej Person

Image
Historyczny pierwszy flight na polu w Choszcznie. Od lewej Paweł Sochański. Mirosław Łopatto, Krzysztof Bil, Martin Proctor, Jerzy Dutczak, Jedrzej Łopatto, Wiktor Bąk

Image
Andrzezj Person wrecza puchar Antosiowi Strzeleckiemu za piękne wykonanie znanego standardu muzycznego p.t. "Panie Janie, panie Janie"
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005