startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Inwestycje arrow Komunalne pole golfowe dla Szczecina
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Komunalne pole golfowe dla Szczecina Drukuj Email
22.09.2005.

ImagePewnie niewielu z czytelników wie o istnieniu planu budowy w Szczecinie komunalnego pola golfowego. Powstałe pole będzie częścią turystycznej infrastruktury miejskiej i będzie spełniać funkcje sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców miasta w szczególności zaś dla młodzieży.

Ktoś musi zacząć!


 W Polsce nie ma jak dotąd, żadnego pola komunalnego. Powstanie takich pól jest warunkiem niezbędnym dla rozwoju sportu golfowego, a w szczególności dla popularyzacji golfa wśród szerokich mas społecznych. Może jest to właśnie szansa dla naszego miasta. W końcu lat 90-tych województwo szczecińskie nazywane było „polskim zagłębiem golfowym” a połowę działających w Polsce pól golfowych było zlokalizowanych w naszym regionie. Może warto zrobić następny krok: dać szansę mieszkańcom Szczecina na szerszą popularyzację golfa umożliwiając im tani dostęp do tego sportu.

 Golf w Polsce rozwija się dynamicznie w ciągu ostatniego roku podwoiła się ilość pól golfowych i dwukrotnie wzrosła liczba zarejestrowanych graczy. Tym niemniej budowane pola są polami prywatnymi a dostęp do nich mają tylko osoby dobrze sytuowane. A wcale tak być nie musi!

 Pola komunalne stanowią na świecie większość pól golfowych. Szczególnie popularne są w Stanach Zjednoczonych gdzie w miastach porównywalnych do Szczecina często istnieje po trzy pola komunalne. Runda golfa na takim polu kosztuje 10 dolarów, a w golfa grają już malutkie dzieci.

Dlaczego mała dziewiatka.

 Władze Szczecina mają już lokalizacje na powstanie takiego pola. W planach jest pole 9 dołkowe o powierzchni około 10 ha wyposażone w driving range i pełną infrastrukturę umożliwiającą ćwiczenia wszystkich rodzajów uderzeń, szczególnie krótkich w okolicy greenu, co zwykle najbardziej wpływa na wyniki gry w golfa. Zaawansowani gracze zaś mogą się tu przygotowywać do turniejów. Na takim polu można zdobywać wiarę we własne umiejętności, poznać podstawowe reguły gry oraz etykietę golfa. Małe pole zapewnia możliwość szybkiego rozegrania rundy golfa, poza tym, opłaty za to pole są znacznie niższe. Na takim polu, blisko miasta wspaniale można zagrać całą rodziną. Dla dzieci, młodzieży lub ludzi w starszym wieku krótkie pole jest wprost idealne. Tu można wytrenować precyzję uderzeń oraz umiejętności oszacowania odległości czy nawierzchni.

 Krótkie pola są tańsze w utrzymaniu, zwykle na nich ćwiczą początkujący gracze. Rentowność tych pól jest również duża, gdyż nawet za krótką grę gracz musi zapłacić opłatę. Oczywiście dla gracza jest to również opłacalne, gdyż płaci się tu znacznie mniej.

Pole komunalne nie stanowi konkurencji dla istniejących pól gdyż jest na nim uprawiany inny rodzaj gry. Na golfa na dużym polu potrzeba, co najmniej pół dnia wolnego czasu. Bliskość miasta oraz krótkotrwałość rundy powoduje, że na rekreację golfową wystarczy 1-2 godziny. Można, więc uprawiać golfa po pracy, czy nawet w jej trakcie (tzw. lunch golf). Takie pole tworzy bazę rozwoju golfa, pokazuje, co to jest i uczy podstaw. Dalszy rozwój golfowy może się już odbywać na dużym polu (np. Binowo Park Golf Club czy Amber Baltic Golf Club).

Lokalizacja już jest!

 Planowana lokalizacja jest na prawobrzeżu Szczecina w pobliżu osiedla Bukowego, nieopodal planowanej pętli szybkiego tramwaju łączącego prawo i lewobrzeżną część miasta. Zapewnia ona łatwy dostęp dla uczniów i młodzieży, którzy korzystają jeszcze ze środków publicznej komunikacji.

Kasa pilnie potrzebna.

 Sposób finansowania budowy oraz forma organizacyjna podmiotu zarządzającego polem są jeszcze sprawą otwartą. Może to być stowarzyszenie publiczno-prywatne lub spółka z udziałem gminy. Inicjatorzy pomysłu poszukują w tej chwili osób z kapitałem chcących zainwestować w to przedsięwzięcie. Kontakt w sprawie projektu za pośrednictwem redakcji golfmedia.pl telefonicznie lub emailowo.


Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005