startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Golf Palace Drukuj Email
16.01.2006.

ImagePrzegląd pół golfowych biorących udział w konkursie, na najbardziej lubiane pole golfowe w Polsce, kończy opis pola Golf Palace w Woli Błędowej pod Łodzią. Do zakończenia rywalizacji pozostało dwa tygodnie. Jeszcze ciągle nie wiadomo, które pole zwycięży w redakcyjnej zabawie, wszystko zależy od Was - głosujcie.

 Wielu z graczy będących obecnie zawodnikami Golf Palace rozpoczynało swoją przygodę z golfem w innych klubach golfowych. W końcu lat dziewięćdziesiątych Amber Baltic w Kołczewie był ulubionym klubem Łodzian. Tam też rozegrano pierwsze Mistrzostwa Łodzi. Zwyciężył w nich Andrzej Piotrowski wyprzedzając innych znanych graczy: Krzysztofa Wolskiego i obecnego wiceprezesa PZG Lecha Gąseckiego.  W ABGC rozpoczynali grać w golfa też: Krzysztof Bednarek, Grzegorz Zieliński, Marek Stepułajtys i Bogdan Lutomski. Później Łódzkie Towarzystwo Golfowe przeniosło swe zawody na gościnne pole Olsztyńskiego Klubu Golfowego w Naterkach. Tak było do momentu inauguracji pola golfowego Golf Palace.

 Pole golfowe w Woli Błędowej powstało w 2002 roku. Zlokalizowano je przy drodze krajowej nr 14 prowadzącej z Łodzi do Łowicza nieopodal Strykowa. Najpierw otwarto pierwszą dziewiątkę. W 2004 roku pole wzbogaciło się o następne dziewięć dołków i uzyskało status pola mistrzowskiego. Pole o PAR 72 z białych markerów ma długość 6018 metrów, dla graczy klubowych długość dołków wynosi 5638 metrów. 

Z ciekawszych dołków można wymienić.

 Dołek numer 2 - najdłuższe PAR 5 na polu, rozpoczynamy z grobli miedzy jeziorami. Dla pechowców, który wpadnie drive do wody jest przygotowana strefa dropowania już za hazardem. Na trójce - długie PAR 3 -green jest zlokalizowany na półwyspie i otoczony z trzech stron wodą. Pierwszą dziewiątkę kończy krótki PAR 3. Zagrywamy przez wodę, przed greenem znajduje się ogromny bunkier a za - teren poza granicą pola. Dołek dziesiąty kończy się greenem otoczonym lasem z wodą po lewej i bunkrem po prawej stronie i dodatkowym hazardem z tyłu flagi. Na 11 dołku, kolejnym trudnym PAR 3, musimy zagrać 150 m bezpośrednio nad wodą, aby osiągnąć green.

 Na polu rozegrano wiele interesujących turniejów.  Oto przykłady: turniej z okazji 10-lecia Polskiego Związku Golfa, turniej dla zawodowców A-Z Medica Tour , Mistrzostwa Polski Adwokatów i corocznie rozgrywane  Mistrzostwa Łodzi.

  Opłaty za grę, są jak na polskie warunki umiarkowane, wpisowe wynosi 4000 zł, roczna opłata za grę 1800 zł (dane z 2004 roku). Jeżeli pojawimy się w tygodniu po pracy zapłacimy tylko połowę.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej klubu www.golfpalace.pl
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005