startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Golfowe knedliczki
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Golfowe knedliczki Drukuj Email
22.02.2006.

ImageZima trzyma, choć redakcja ma nadzieję, że to już jej ostatnie tchnienie. Teraz jest czas, aby pomyśleć o letnich wakacjach. Ku przemysleniom przedstawiamy ofertę naszych południowych sąsiadów. Z melancholią możemy stwierdzić, że daleka droga przed nami...ImageRepublika Czeska jest krajem, który urzeknie miłośników gry w  golfa pięknem swojej przyrody oraz pamiątkami historycznymi. Pola golfowe znajdują się na terenie całego kraju. Boom powstawania pól golfowych (15% wzrost każdego roku) ciągle trwa, inwestorzy skupiają się przede wszystkim na wysokiej jakości pól i  ich zaplecza. Pola golfowe najlepszej jakości o  najwyższym standardzie usług znajdują się w okolicach stolicy  Czech - Pragi, w Czechach zachodnich oraz na Morawach północnych. Do wyjątkowo atrakcyjnych zalicza się na przykład: wielkie trawniki  na Karlštejnie (www.karlstejn-golf.cz) , na Konopišti (www.gcko.cz), w Mariańskich Łaźniach (www.golfml.cz), w Karlowych Warach (www.golfresort.cz),  w Cihelnach koło Karlowych Warów  (www.agc-cihelny.cz) lub w Šilheřovicach (www.golf-ostrava.cz).

Image Pole golfowe na Karlštejnie z  widokiem na monumentalny zamek gotycki  (www.hradkarlstejn.cz) umożliwia grę na 18 dołkach. Nazwa pól golfowych na Konopišti również pochodzi od nazwy pobliskiego zamku (www.zamek-konopiste.cz). Niektóre pola golfowe, na przykład Nowa Ameryka Country Club (www.novagolf.cz) lub Prosper Golf Club ?eladná (www.prosper-golf.cz), umożliwiają również  jazdę konną.

 O wysokiej jakości czeskich pól golfowych świadczy także fakt, iż wiele z nich było projektowanych przez znakomitych architektów zagranicznych, na przykład  Garego Playera (pole w Cihelnach koło Karlowych Warów), Miguela A. Jiménésa (pole w ?eladnie), Lesa Furbera a Jima Eremka (pole na Karlštejnie) czy  Johna Burnsa (pole na Konopišti).   

Image Golf w Republice Czeskiej ma długą historię. Najstarsze pole było uroczyście otwarte 21. 08. 1905 w Mariańskich Łaźniach (www.marienbad.cz) z udziałem angielskiego króla Edwarda VII. Najstarszy klub golfowy powstał rok później w pobliskich Karlowych Warach (www.karlovyvary.cz) i w ubiegłym roku obchodził jubileusz 100 lat swego istnienia.  

Golf w Republice Czeskiej jest sportem sezonowym, można grać od końca marca do połowy listopada. Poza sezonem można skorzystać z tzw. indoorowego golfa, którym Republika Czeska może się poszczycić jako unikatowym. W samej Pradze są dwa wielkie indoorowe centra z pełnym serwisem, łącznie z grą z piasku czy puttingiem. W wielu większych miastach czeskich znajdują sie golfowe centra indoorowe, gdzie w okresie zimowym mozna grać na symulatorach.

Image Większość klubów golfowych i pól w Czechach funkcjonuje na zasadzie półprywatnej. Kluby golfowe organizują własne  turnieje, za opłatą umożliwiają także grę osobom spoza klubu. Minimalne opłaty wynoszą od 250 CzK na 9- dołkowych polach aż po maksymalne kwoty, które za grę weekendową sięgają 100 Euro. Średnie opłaty na wysokiej jakości polu wynoszą od około 1000 do 1200 CzK. W Republice Czeskiej działają obecnie  82 kluby i 55 pól golfowych, z tego jedno 36 - dołkowe, dwa 27 - dołkowe, trzynaście 18 - dołkowych i trzydzieści dziewięć 9 - dołkowych. Oferowany jest także standardowy serwis obejmujący usługi restauracyjne, sklepy i wypożyczalnie sprzętu golfowego.
W Republice Czeskiej istnieją organizacje, jak na przykład Professional Golf Association of the Czech Republic (PGAC) (www.pgac.cz),  które uczą gry w golfa. Większość pól golfowych proponuje mozliwość nauki gry w golfa pod opieką profesjonalistów. Czeskie kluby golfowe oferują także kilkudniowe kursy gry w golfa. Ceny dla turystów zagranicznych są korzystne, jedna godzina nauki u profesjonalisty wynosi od 300 do 600 CzK.

Kurs korony czeskiej z 21.02.2006 roku wynosi 1 KCZ=0,133 PLN (dopisek redakcji)

Poniżej przegląd pól mistrzowskich w Czechach - kolejno: nazwa, miasto, typ pola  
PROSPER GOLF CLUB ?ELADNÁ, ?eladná,36 dołkowe
GOLF KLUB DAROVANSKÝ DVŮR, Darová,27 dołkowe
NOVÁ AMERIKA COUNTRY CLUB, Jaroměř,27 dołkowe
ASTORIA GOLF CLUB CIHELNY, Cihelny, 18 dołkowe
GOLF CLUB AUSTERLITZ, Slavkov u Brna,18 dołkowe
GOLF CLUB FRANTIŠKOVY LÁZNĚ, Františkovy Lázně, 18 dołkowe
GOLF CLUB KARLOVY VARY, Karlovy Vary, 18 dołkowe
GOLF CLUB KARLŠTEJN, Liteň, 18 dołkowe
GOLF CLUB KONOPIŠTĚ, Benešov, 18 dołkowe
GOLF CLUB MNICH, Nová Bystřice,    18 dołkowe
GOLF CLUB PODĚBRADY, Poděbrady,18 dołkowe
GOLF KLUB PLZEŇ-DÝŠINA, Dýšina,18 dołkowe
GOLFOVÝ KLUB HLUBOKÁ N. VLTAVOU, Hluboká nad Vltavou, 18 dołkowe
KRÁLOVSKÝ GOLF CLUB MALEVIL, Jablonné v Podještědí, 18 dołkowe
PARK GOLF CLUB OSTRAVA, Šilheřovice, 18 dołkowe
ROYAL GOLF CLUB MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, Mariánské Lázně, 18 dołkowe

ImageImage

Więcej informacji:

Czech Golf Federation - www.cgf.cz
Czech Golf Travel Association – www.cgta.cz
Czech Turism - www.CzechTourism.com

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005