startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Polemiki arrow Czat z Prezesem
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Czat z Prezesem Drukuj Email
26.11.2006.

Image Prezentujemy pełny zapis czatu z Prezesem PZG Piotrem Mondalskim. Kupić nie kupić poczytać można.

W czwartek, 30 listopada o godzinie 12.00 odbyło się internetowe spotkanie z prezesem Polskiego Związku Golfa, Piotrem Mondalskim. Tym razem udział wziąć mogli nie tylko członkowie PZG - tak jak to było poprzednio - ale także pozostali internauci zainteresowani golfem. Choć aktywność tych drugich na innych portalach o tematyce golfowej zapowiadał burzę pytań, do dyskusji włączyło się kilka osób i głównie związanych z PZG. To nie znaczy jednak, że zabrakło naprawdę ciekawych pytań.

Oto pełen zapis czatu:


Piotr Mondalski: Wybiła godzina 12. Zapraszam wszystkich do rozmowy.

Dariusz Jędrzejewski: Witam wszystkich, dzień dobry. Pytanie rozluźniające - pogoda pozwala jeszcze grać w golfa w Postołowie, Piotr? :)

Piotr Mondalski: Oczywiście, sobota, godz. 10 - przyjeżdżasz?

Dariusz Jędrzejewski: jakby czas pozwolił to więcej niż chętnie :)

Rafal_wolf: Czy w sezonie 2007 będą organizowane turnieje Pro-Am w Polsce i czy mogą w nich brać udział amatorzy posiadający Zieloną Kartę ale nie będący w posiadaniu karty HCP?

Piotr Mondalski: Pytanie odnośnie Pro-Am proszę skierować do organizatorów. Nie jest nim PZG.

Marek Podstolski: Witaj Piotrze, Może ja odpowiem panu Rafałowi. Na Pro-Amach jest ograniczenie handicapu do 24.

Piotr Mondalski: Marek, dziękuję za wsparcie. Nie chciałem Cię wyręczać.

Rafal_wolf: Dziękuję za odpowiedź, będę musiał się nieco mocniej sprężyć aby zagrać w tym świetnym turnieju.

Dariusz Jędrzejewski: To może spróbuję zacząć na poważnie - dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi (przynajmniej na moje pytania) mam jednak 2 wątpliwości, o które chciałbym zapytać. 1) a propos tee, z których gramy turnieje PZG (to, o co Andrzej Górski pytał) - czy to nie jest tak, że pole jeśli ma zrobione pomiary CR i SR, to nie ma znaczenia z jakich tee startują mężczyźni, bez względu na długość pola? Moim zdaniem nowy HCP można wyliczyć nawet wtedy, jeśli teoretycznie mężczyźni grali z czerwonych tee... więc nadal dla mnie jest niejasne, dlaczego ciągle białe tee jest brane pod uwagę.

Piotr Mondalski: Darek, przeczytaj moją odpowiedź uważnie. Wyraźnie mówię, że nie będziemy grać tylko z białych tee (poza MMPM i PO), natomiast będziemy każdorazowo podawać długość pola, przy zachowaniu reguł Systemu HCP EGA.

Dariusz Jędrzejewski: OK, Piotr, to jest jasne - tylko czy nie utrudniacie sobie pracy z liczeniem HCP wtedy? Musicie liczyć, wg moich wiadomości, np.13 dołków wg CR/SR do żółtych tee, a 5 wg CR/SR do białych.

Piotr Mondalski: Darek - właśnie to o czym piszesz jest niedozwolone. Stąd wprowadzamy pojęcie tee PZG, które w rzeczywistości będą dokładnie odpowiadać jednej z długości pola, dla których zmierzono CR i SR.

Dariusz Jędrzejewski: Acha - to już jest jasne teraz, dzięki za odpowiedź.

Marek Podstolski: Na temat grania z białych tee, właśnie przeczytałem na stronie http://www.franklygolf.com/ bardzo dobrą wypowiedź jednego z największych guru z USA. Jest on wyraźnie przeciwny by amatorzy grali z champions tees. Radzę przeczytać tą wyjaśniającą odpowiedź wszystkim amatorom do których się też zaliczam.

Juras Juras: Panie Prezesie, jak Pan osobiście ocenia turnieje PZG? Czy według Pana oceny, jako uczestnika turnieju, są one dobrze zorganizowane?

Piotr Mondalski: Nie będziemy pewnie nigdy zadowoleni całkowicie, ale najważniejszy jest postęp z roku na rok, który moim zdaniem jest widoczny. Tylko nieprzychylni nie chcą zauważyć, że wiele elementów organizacji turniejów PZG w ostatnich 2 latach wyznaczyło pewne standardy, kopiowane wprost przez innych organizatorów. Myślę tu np.: o regulaminach, systemie rejestracji, itd.

Andrzej Dudzik: Piotrze, jestem ciekaw czy widzisz ewentualną możliwość aby Związek pomógł nam w zorganizowaniu DR w centrum miasta, wiesz doskonale jaka jest kondycja naszego klubu i nie chodzi mi o wsparcie tylko medialne.

Piotr Mondalski: Andrzej, wiesz doskonale jako były członek Komisji Rewizyjnej jak mogłaby wyglądać nasza pomoc. Jak określisz swoje oczekiwania i potrzeby, to obiecuję, że dołożymy wszelkich starań żeby Wam pomóc w takim zakresie jaki będzie tylko dla Związku możliwy.

Andrzej Dudzik: Dzięki to mi w zupełności wystarczy - pozdrawiam.

Marek Podstolski: Piotrze, czy Modry Las dołączył do grona PZG?

Piotr Mondalski: Modry Las jeszcze nie dołączył, acz mieliśmy już pytanie w tym zakresie. Jak zwykle w tej sytuacji - everybody is welcome, pod warunkami, które są szczegółowo opisane na naszej stronie.

Dariusz Jędrzejewski: 2) chciałbym zapytać o turnieje dla młodzików (czyli dzieci do 14 lat) - czy planujecie zorganizowanie jakiegoś turnieju (oprócz osobnej klasyfikacji w Mistrzostwach Polski Juniorów) specjalnie dla nich? Może pomysł powołania kadry młodzików (bardziej nawet dla zabawy) jest zasadny w procesie kształtowania przyszłej kadry „dorosłych" juniorów - co sądzisz o tym, Piotr?

Piotr Mondalski: Młodzicy - tak, mamy zupełnie nowe plany w tym zakresie. Komunikat i informacje w tej sprawie będą na stronie do końca roku.

Dariusz Jędrzejewski: OK, tak się składa, że mam takiego jednego Mistrza Łodzi u siebie w domu ;)

Piotr Mondalski: Darek, cieszę się bardzo. Znajdź jeszcze 5 takich młodzików, a za jakiś czas dowiesz się po co.

Dariusz Jędrzejewski: Czyżbyś czynił aluzje do moich skromnych zdolności prokreacyjnych, Prezesie? :) Na poważnie....chętnie poczekam na te wieści na stronie, dzięki.

Marek Podstolski: Szanowny Panie Andrzeju, parę dni temu dostałem wiadomość, że Rumuński Związek Golfa stara się o dotacje na Driving Range z pieniędzy unijnych a oni dopiero w styczniu wstąpią do Unii.

Dariusz Jędrzejewski: 3) Powiedz, Piotrze, co z tym programem do liczenia HCP - kiedy, Twoim zdaniem, nowa wersja ma szansę zaistnieć na polach ?

Piotr Mondalski: Mam nadzieję, że będziemy gotowi na początek nowego sezonu. Wręcz musimy być gotowi.

Dariusz Jędrzejewski: Super, powodzenia w tej sprawie życzę.

Marek Podstolski: Piotrze, gratuluję otrzymania grantu z R&A, to na pewno pomoże we wciągnięciu młodzieży do naszego sportu.

Dariusz Jędrzejewski: To prawda, czytałem ten list z R&A - good work! :)

Piotr Mondalski: Dzięki za gratulacje, cieszę się szczególnie, że R&A ma zaufanie do naszej pracy i zdecydowało się udzielić grantu na dłużej niż rok, czego zwykle nie czyni.

Darek Bes: Witam serdecznie. Jakie konkretne działania podejmuje PZG w celu popularyzacji golfa w Polsce, np.: związane z mass mediami?

Piotr Mondalski: Odpowiedź na to pytanie zajęłaby zbyt dużo czasu. Częściowo szczegółów można szukać w prezentacjach na WZD, dostępnych na stronie w serwisie „Tylko dla członków". W styczniu ogłosimy raport medialny za 2006 r. Jak widać na naszej stronie, mamy wielu patronów medialnych, zarówno golfowych jak i spoza branży i to pierwszoligowych.

Darek Bes: Niestety ja mam tylko ZK i nie mogę do zakładki „Tylko dla członków" wejść. Chodzi mi np.: o kwestię relacji z turniejów golfowych na kanale sportowym TVP.

Piotr Mondalski: TVP jest jednym z naszych partnerów medialnych i dzięki temu mieliśmy relacje z najważniejszych turniejów PZG m.in. w wiadomościach sportowych (TVP1 i TV Regionalna), Teleexpresie i Niedzieli Sportowej. W przyszłym roku TVP Sport planuje uruchomienie we współpracy z PZG magazynu golfowego. Uważam natomiast, że oczekiwanie na transmisję z amatorskich turniejów w Polsce, jest podobnie jak w Szkocji czy USA, nierealne.

Marek Podstolski: Piotrze, obserwując europejskie telewizje w Polsce i tak dużo podają o golfie w wiadomościach, może redaktorzy jeszcze za dużo o golfie nie wiedzą, ale powinniśmy ich wspólnie douczać.

Piotr Mondalski: Marek, uczymy ich ustawicznie.

Darek Bes: Pytam o media, ponieważ dzięki nim, można ludziom w Polsce pokazać, że golf nie jest sportem wyłącznie dla ludzi zamożnych. Przykład, rozwój masowej koszykówki po transmisjach NBA.

AdamR: Panie Prezesie - czy PZG trenując Kadrę Narodową Juniorów ma, poza czysto-golfowym szkoleniem, wpływ na to co dzieje się na zgrupowaniach w ich czasie wolnym? Oczywistym jest, że Kadra z roku na rok coraz więcej pije i nie zapowiada się na to, aby wyhamowała w najbliższym czasie... przepijają diety, przepijają pieniądze od Związku na dojazdy, na turniejach dzieje się dokładnie to samo... a w Związku wszyscy udają, że tego nie widzą i nie reagują.. co Pan na to?

Piotr Mondalski: Mieliśmy do czynienia z takim przypadkiem w 2005 r. i winni zostali natychmiast ukarani. Mamy świadomość, że kadra juniorów wymaga szczególnej uwagi w tym zakresie i stąd, m.in. będziemy dla nich organizować odrębne turnieje i ograniczać ich starty w turniejach dorosłych, m.in. z powodu nienajlepszego przykładu jaki niektórzy dają. A na marginesie, skąd ta pewność, że piją i będą pić coraz więcej? Był Pan przy tym?

Lucja: Witam.

AdamR: Tak, mój syn jest nieco młodszy od nich i widzi i słyszy co się tam wyprawia...

Dariusz Jędrzejewski: Piotruś, pytanie techniczne - jakie są kryteria podziału na dużych turniejach odnośnie startu z 1 lub 10 tee? Czy nie uważasz, że byłoby sprawiedliwiej, gdy byłoby to losowane, a nie, jak mniemam decydował o tym HCP ? Większość golfistów woli jednak zaczynać rundy od 1 tee.

Piotr Mondalski: W większości turniejów starty z 1 i 10 są naprzemienne w oba dni, tak, że każdy ma takie same szanse. 3 dnia ustawienia są wg wyników w kolejności malejącej i najlepsi zawsze idą z 1 tee.

Dariusz Jędrzejewski: To dobrze byłoby, jakby tak było w 100% turniejów...ale to tylko moje zdanie.

Piotr Mondalski: Darek, na pewno tak jest w turniejach PZG, dłuższych niż 2-dniowe.

Marek Podstolski: Piotrze, czy planujecie wyjazd Kadry na obóz zimowy?

Piotr Mondalski: Marek, wszystkie szczegóły niebawem. Na marginesie, czy wiesz czy w Polsce w tym roku będzie zima, bo na razie wszyscy gramy na polach.

AdamR: Zima ma być dopiero w styczniu, a do połowy grudnia ma utrzymywać się taka pogoda, jak teraz.

Marek Podstolski: Piotrze, w całej europie północnej po ostatniej zimie marzy nam się brak śniegu i mrozu.

Piotr Mondalski: Marek, z tą zimą to oczywiście żartowałem. Ale trzeba grać póki pogoda pozwala.

Dariusz Jędrzejewski: Czy PZG utrzyma stawki za turnieje na poziomie tegorocznym w 2007?

Piotr Mondalski: Tak.

Dariusz Jędrzejewski: Piotruś, zawsze mnie ciekawiło, na jakich zasadach dobieracie pola, na których są organizowane turnieje PZG. Mógłbyś coś na ten temat pozakulisowo powiedzieć? Pytam z czystej ciekawości.

Piotr Mondalski: Wybieramy pola na podstawie konkursu ofert kierowanego do 18-dołkowych pól partnerskich PZG. Decydują warunki finansowe wynajmu pól na czas turnieju, jakość pola i doświadczenia z dotychczasowej współpracy z PZG.

Golfer: Interesuje mnie czy sędziowie golfowi pracując na turniejach za wynagrodzenie nie łamią zasad golfa amatorskiego grając w innych turniejach amatorskich jako zawodnicy?

Piotr Mondalski: Definicja "golfisty amatora" brzmi następująco: "Golfista amator" to gracz, który traktuje grę w golfa jako sport nie przynoszący korzyści ani dochodów i który nie otrzymuje wynagrodzenia - za nauczanie golfa lub inne zajęcia związane z jego umiejętnościami golfowymi lub  reputacją - poza tym, na co pozwalają reguły - str. 153 Reguł gry w golfa (polska wersja językowa 2004-2007). Poza tym: Golfista amator jest tylko wtedy uważany za posiadającego umiejętności golfowe, jeśli dostąpił zaszczytów reprezentacyjnych na poziomie okręgowym lub narodowym. Reputacja golfowa może być osiągnięta tylko dzięki umiejętnościom golfowym i nie obejmuje wybitnych zasług w służbie golfa w przypadku osoby pracującej w charakterze administratora. W gestii władz nadzorczych jest decyzja, czy dany golfista amator posiada umiejętności golfowe lub reputację - str. 154 Reguł gry w golfa (polska wersja językowa 2004-2007). Ponieważ ani umiejętności golfowe ani reputacja nie są wymagane by zostać sędzią, jedynie dokładna znajomość reguł gry w golfa oraz warunek zdania odpowiednich egzaminów z tym związanych, pobieranie wynagrodzenia za pracę sędziowską, nie łamie zasad golfa amatorskiego.

Marek Podstolski: Piotrze, może jednak te czaty przełożysz na wieczór, bo widzę że jest bardzo mało uczestników, a może wstydzą się wypowiadać.

Piotr Mondalski: Przy wyborze czasu takiego spotkania, kierujemy się statystykami dotyczącymi naszej strony internetowej. Z nich wyraźnie wynika, ze w czasie lunchu (ok. godz. 12 właśnie) jest najwięcej odwiedzających. Nie wykluczamy jednak zmiany godziny w przyszłości.

Marek Podstolski: Niestety muszę Cię opuścić Piotrze, żegnaj.

Piotr Mondalski: Zabrzmiało dość dramatycznie, mam nadzieję do rychłego zobaczenia, Marek.

Dariusz Jędrzejewski: Ja mówię do zobaczenia, Prezesie ;) Trzymaj się ciepło i dzięki za wyjaśnienia.

Piotr Mondalski: Skoro prawie wszyscy się pożegnali, a godz. 13.20 minęła, ja również się żegnam z Państwem, dziękuję za pytania i zapraszam do lektury moich odpowiedzi na wcześniejsze pytania.

űródło www.pzgolf.pl

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005