startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Bo do golfa trzeba dwojga.
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Bo do golfa trzeba dwojga. Drukuj Email
13.04.2005.
Miedzy 15 a 17 kwietnia odbędą się w Binowo Park Mistrzostwa Polski Par. Turniej ten, dawniej rozgrywany jako Melex Cup w tym roku objęty jest patronatem Polskiego Związku Golfa i sponsorowany przez HP. Ogłoszono już listę zawodników zakwalifikowanych do turnieju. Na liście znajdujemy prawdziwy przegląd "możnych" polskiego golfa. Lektura to pouczająca i ciekawa, daje pogląd na miejsce, w którym jest polski golf i kto odgrywa w nim pierwsze skrzypce. Golfistów na liście ułożono według sumy HCP pary. Listę otwiera sztandarowa para juniorów Binowo Park: Max Sałuda i Kacper Bobala (suma handicapów - 5.5). Dalej para z Warszawy "weteran" Piotr Robełek i kolejny junior Mateusz Jędrzejczyk (6,4). Na trzecim miejscu mieszana warszawsko-szczecińska para Jan Kaliński, Piotr Dąbrowiecki (8,1). A na następnej pozycji dwaj trzydziestolatkowie z Poznania Grzegorz Gawroński i Michał Kasprowicz (11,5). Później rutynowani warszawiacy Witold Grzesiak i Tymoty Hyland (12,5) poprzedzają binowskich starych wyjadaczy Pawła Grzelaka i Kapila Kathpalię (13,2). Za nimi reprezentacja Śląska Marek Gaik i Stanisław Grzesica (17,4) i Dolnego Śląska Romuald Szałagan i Ryszard Sobiesiak (17,7). Na dziewiątym miejscu liderzy Amber Baltic Andrzej Szmit i Krzysztof Wo?źniak (suma HCP -18). Pierwszą dziesiątkę zamykają goście z SGC Włodzimierz Pawlik i Wiesław Kapral.
 Na dalszych miejscach też roi się od znakomitości: wymienię tylko doborową parę BP Marka Górę i Bogusława Bila (19.8) świetnych gdańszczan Dariusza Kowalskiego i Krzysztofa Piskorskiego (21.5) oraz znanych poznaniaków Leszka Zembrowskiego i Pawła Stasiaka (22,5). A dalej następuje plejada doskonałych graczy z całego kraju.
 Patrząc na HCP graczy nie możemy się oprzeć wrażeniu, że młodzież definitywnie przejmuje władzę w polskim golfie, jedynie nielicznym doświadczonym graczom (kosztem wielu godzin spędzonych na treningu - redakcja golfmedia.pl to wie) udaje się dotrzymać kroku.
 Oczywiście przegląd dotyczy tylko osób zgłoszonych do turnieju, brakuje na liście wielu doskonałych i utytuowanych graczy jak choćby Michała Poniża, Sebastiana Musiolika, Zdzisława Małkusa czy Bila Careya z Warszawy. Nie są też w pełni reprezentowane wszystkie polskie kluby golfowe, ale cóż nieobecni nie mają racji.
 Reasumując zapowiada się prawdziwe golfowe sportowe święto.
 Kto wygra - trudno prorokować. Reguły promują pary mające niskie handicapy. Redakcja golfmedia.pl stawia na doświadczonych graczy jedną z par: Grzelak-Kathpalia , Gawroński-Kasprowicz, Woźniak-Szmit, Bil-Góra.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005