startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow PZG arrow Juniorzy blisko finału
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Juniorzy blisko finału Drukuj Email
14.08.2007.
Image Niedługo finał PZGolf Junior Tour 2007! Po ośmiu turniejach zawodnicy i obserwatorzy czekają z niecierpliwością na rozstrzygnięcie rozgrywek. Już 16-17 sierpnia, finałowy turniej Masters, który wyłoni zwycięzców cyklu. Pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje Jakub Żelazny (na zdjęciu).

 W pierwszym tygodniu sierpnia odbyły się dwa przedostatnie turnieje cyklu. Przed rozpoczęciem 7 i 8 turnieju, na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej był Jakub Żelazny, który zgromadził 181 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Zieliński (176). Obaj zawodnicy wystartowali jak do tej pory, we wszystkich turniejach, prezentując bardzo wyrównany poziom.
 
 Trzecią pozycję, dość wysoką jak na liczbę startów, zajmował Krzysztof Bil z dorobkiem 147 punktów zdobytych w 4 na 6 możliwych turniejów. Zaledwie punkt straty miał do niego Adrian Meronk, który rozegrał jeden turniej więcej. Istotne odnotowania jest, że tuż przed zakończeniem cyklu tylko siedmiu zawodników zagrało we wszystkich turniejach, a tylko czwórka z nich, znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu generalnego.

 W VII turnieju cyklu, prowadzący w rankingu Jakub Żelazny ponownie nie dał szans konkurentom. W rozgrywkach zorganizowanych na polu Sierra Golf Club zrobił znakomity wynik. Grając 70 uderzeń pewnie zwyciężył i uzyskał wynik dwóch uderzeń poniżej par pola. Drugi był Michał Karczmarczyk, który przyzwyczaił już wszystkich do walki bez kompleksów, ze starszymi kolegami. Dwunastolatek tym razem zagrał 4 uderzenia więcej od zwycięzcy, co w zupełności wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji brutto.

 Z takim samym wynikiem turniej zakończył Daniel Snoey, dzieląc wraz z Michałem Karczmarczykiem drugą lokatę. Ta dwójka, przed rozpoczęciem siódmego turnieju zajmowała tą samą pozycję w klasyfikacji generalnej, i po jego zakończeniu się to nie zmieniło. W zawodach wystartowało w sumie trzydziestu młodych golfistów. Najliczniej reprezentowaną kategorią była grupa 15-18 laków (zagrało 15 młodych golfistów).

 Ósmy turniej to 31 zawodników, którzy stanęli w szranki na polu Tower Golf Club. Tym razem było dwóch zwycięzców. Klasyfikację brutto ex aequo wygrali Konrad Stępień i Daniel Snoey z wynikiem 76 (+4). Trzecie miejsce zajął Grzegorz Zieliński, któremu do zwycięzców zabrakło jednego uderzenia (77). W podobnej sytuacji był triumfator poprzedniego turnieju Jakub Żelazny, który zajął czwarte miejsce, tracąc do zwycięzców dwa uderzenia (78).

 Miejsce siódme, z wynikiem 81, piastowało aż trzech zawodników. Tomasza Pulsakowskiego, Martina Sedlaczka i Michała Karczmarczyka oddzielił od pierwszej piątki Jan Szmidt, który zagrał jedno uderzenie mniej uzyskując wynik 80 uderzeń. Piątą pozycję zdobył Adrian Meronk, który w poprzednim turnieju był siódmy.

 Po dwóch ostatnich rozgrywkach w klasyfikacji generalnej doszło do zmiany w czołówce. Na drugie miejsce awansował Daniel Snoey (188pkt) spychając o jedno miejsce dotychczasowego wicelidera Grzegorza Zielińskiego (178pkt). Lider się nie zmienił. Od dłuższego czasu pierwszą lokatę pewnie utrzymuje Jakub Żelazny, który zagrał we wszystkich dotychczasowych turniejach zdobywając łącznie 192pkt. Czwarte miejsce dzielą Konrad Stępień i Adrian Meronk z 167 punktami na koncie. W grupie najstarszych golfistów (15-18 lat) prowadzi Daniel Snoey (111pkt) przed Jakubem Żelaznym (107) (na zdjęciu). Po piętach depcze im Grzegorz Zieliński, który dotychczas zgromadził 91 punktów.

 Nadmienić należy, iż w klasyfikacji generalnej jest uwzględniana suma pięciu najlepszych wyników z cyklu. Dzięki temu zawodnicy, którzy nie mogli wystartować we wszystkich rozgrywkach, mają większą szansę na zwycięstwo.

 W rankingach grup wiekowych z uwzględnieniem handicapu prym wiodą ci sami zawodnicy. Wśród najmłodszych golfistów (do 12 lat) najlepiej radzi sobie Jan Szmidt (87pkt), który w Rankingu Generalnym zajmuje 8 miejsce. Drugi jest Michał Karczmarczyk, który traci do lidera 4 punkty. Wśród golfistów 13-14-telnich bezapelacyjnie najlepszy jest Adrian Meronk, który drugiego w tabeli (Mateusza Gradeckiego) wyprzedza aż 39 punktami.

 Do końca rozgrywek PZGolf Junior Tour został ostatni już, finałowy, dwudniowy turniej – Masters. Na polu Toya Golf & Country Club Wrocław szesnastego i siedemnastego sierpnia poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej i poszczególnych kategorii wiekowych, oraz handicapowych. Frekwencja może być spora. Jak do tej pory zgłosiło się 36 zawodników. Wystartować może każdy kto choć raz zagrał w turnieju kwalifikacyjnym. Zapisy wciąż trwają!

zródło PZG


Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005