startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Klubowe Mistrzostwa Polski kto wygra?
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Klubowe Mistrzostwa Polski kto wygra? Drukuj Email
28.08.2007.
Image Już za kilka dni, 30 sierpnia, rozpoczną się Klubowe Mistrzostwa Polski. Tym razem rozegrane zostaną na neutralnym gruncie – na polu Mazury Golf & Country Club. Znamy już dokładne składy reprezentacji Klubów jest więc okazja by przyjrzeć się drużynom i wytypować faworytów.

 Przez ostatnie cztery lata Klubowe Mistrzostwa Polski zwyciężała reprezentacja Binowo Park Golf Club. Na ile sprzyjało im ich własne pole? Zgodnie z regulaminem do tej pory Mistrzostwa rozgrywane były na polu zwycięzcy z poprzedniego roku. W tym sezonie władze PZG postanowiły przenieść zawody na pole w Naterkach. Drużyna Mazur Golf & Country Club wywalczyła rok temu 7. miejsce więc z całą pewnością możemy mówić o terenie neutralnym. Czy to wystarczy by nie dopuścić teamu ze Szczecina do piątego z rzędu zwycięstwa? I która drużyna ma największe szanse na puchar?

 Do zawodów zakwalifikowanych zostało 28 drużyn, w tym 21 reprezentacji „A”. Oznacza to, że 6 klubów wystawiło po dwie drużyny. Każda składa się z sześciu graczy (jeden kapitan) i ewentualnie dwóch graczy rezerwowych. Binowo Park – podobnie jak w ubiegłym roku – stawia na młodość i doświadczonego kapitana, którego rolę w tym roku pełni świetnie dysponowany Paweł Grzelak. Obok niego w drużynie obrońców tytułów zagrają bardzo młodzi golfiści: Maksymilian Sałuda, Jędrzej Łopatto, lider rankingu Dell PRG 2007 – Jakub Żelazny, Marcin Dziemianko oraz nieco starszy Marek Góra. W sumie hcp drużyny wynosi 27,9. Nie jest to jednak najniższy handicap. Takim pochwalić się może reprezentacja First Warsaw Golf & Country Club. W jej szeregach znaleźli się doświadczeni gracze, zajmujący wysokie pozycje w Dell Polskim Rankingu Golfowym 2007, w większości uczestnicy Mistrzostw Polski Mid-Amatorów i Seniorów. Liderem grupy jest Wiliam Carey (HCP 0,6). O mistrzostwo walczyć będzie wspólnie z Timem Hylandem, Michałem Poniżem, Piotrem Robełkiem, Janem Musiolikiem i Andrzejem Jesionkiem. Suma ich handicapów wynosi 25,7. Czy to wystarczy by pokonać Szczecinian? Rok temu stołeczni golfiści ulegli kolegom z Binowo Park GC na ostatnim dołku.

 Trzecią najsilniejszą drużyną jest… No właśnie, tutaj sprawa wcale nie wygląda tak jednoznacznie. Są przynajmniej cztery drużyny ze zbliżonymi sumami handicapów. Reprezentacja Toya Golf & Country Club Wrocław ma hcp 31. O 1,6 więcej ma drużyna z Amber Baltic Golf Club. O miejscu na podium spokojnie może myśleć również team z Kraków Valley Golf & Country Club (hcp 35,4) oraz druga drużyna First Warsaw G&CC.

 Ostrą walkę w Mistrzostwach Polski - już rok temu, gdy pytaliśmy o plany Klubów - zapowiadała Toya. I rzeczywiście – przygotowali mocną reprezentację. W zespole grają i zawodnicy bardzo młodzi – Janek Szmidt, Tomasz Pulsakowski, Adian Meronk, ale też nieco starsi – kapitan Michał Kasprowicz, Mateusz Dziąsko oraz Ryszard Sobiesiak. Najwyższy handicap w tej drużynie to 6,2 Mateusza Dziąsko. Nie gorzej ma się sytuacja w trzeciej najlepszej polskiej drużynie ubiegłego roku, Amber Baltic GC. W swoich szeregach ma dwóch reprezentantów tegorocznej Uniwersjady – Jacka Persona oraz Piotra Dąbrowieckiego. Skład dopełniają: Mateusz i Andrzej Szmit, Marek Marcinkowski oraz kapitan Jan Kaliński. Natomiast w drużynie z Krakowa gra tegoroczny Mistrz Polski Matchplay, Łukasz Wilk wraz ze swoim rówieśnikiem Ernestem Młynarskim, starszym o kilka lat Michałem Jurkowskim oraz dwoma juniorami – Tomaszem Lepką i Michałem Wacławkiem. Kapitanem jest najstarszy zawodnik w drużynie, 40-letni Paweł Dydyński. Silny drugi skład udało się zorganizować Klubowi z podwarszawskiego Rajszewa. Suma handicapów Zbigniewa Bujalskiego (kapitan), Ronalda Binkowskiego, Jacka Giedrojcia, Włodzimierza Stańczaka, Witolda Grzesiaka i Włodzimierza Soporka wynosi 33,7 i stawia tę drużynę w grupie faworytów.

 Znacznie ciężej wytypować drużyny, które mogą w tych Mistrzostwach najbardziej namieszać i niespodziewanie zaskoczyć. Tym charakteryzuje się niespodzianka. Czy przewagę własnego pola wykorzysta drużyna Mazury Golf & Country Club (hcp 56,1)? Odpowiedź na pewno poznamy, ale za kilka dni. Klubowe Mistrzostwa Polski rozpoczynają się w czwartek, 30 sierpnia. Rywalizacja zapowiada się arcyciekawie.

 Michał Kukawski - Smart Marketing Solution
 

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005