startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Nowy numer Golfisty
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Nowy numer Golfisty Drukuj Email
01.04.2008.
Image W piątek 4 kwietnia 2008 roku ukaże się kolejny numer magazynu Golfista. Mariusz Zawadzki i Marek Świtalski piszą o znaczeniu nowych gripów dla gry w golfa.

1/ Jak sprawdzić, czy potrzebujesz nowych gripów?

Weź jeden swój kij. Idź do pro-shopu i porównaj swój grip z nowym. Najlepiej weź na wypróbowanie kij z nowym gripem na driving range. Przekonasz się, że z nowym gripem masz o wiele większe panowanie nad piłką, oraz nad kijem.

2/ Jak często zmieniać gripy?

Jeśli grasz raz do dwóch razy w tygodniu powinieneś zmienić swoje gripy po 1,5 roku gry. Natomiast, jeżeli grasz i trenujesz znacznie więcej, oczywiste jest to, że rękojeści kijów zużyją się znacznie szybciej.

3/ Czyść swoje gripy raz na miesiąc.

Regularne czyszczenie rączek kijów powinno pomóc przy uzyskaniu większej kontroli nad kijem. Poza tym, jeżeli będziemy regularnie myć kije, łatwiej zauważymy, czy przypadkiem się nie zużyły.

4/ Czym powinienem czyścić swoje gripy?

Jest parę dobrych preparatów w sklepach golfowych, na przykład "Clean and Tacky". Wiele ludzi czyści swoje gripy mydłem i wodą. Każda metoda jaką zastosujemy, poprawi kontakt między rękami a kijem. Od czasu do czasu mozna gripy delikatnie przetrzeć papierem sciernym szczególnie gripy typu cord.

5/ Nie zostawiaj kijów w samochodzie.

Ponieważ gripy są naturalnym produktem, łatwo podlegają wpływowi wysokich i niskich temperatur. Upał może spowodować, że klej który trzyma nasz grip, straci swoją konsystencję i grip zacznie przesuwać się na kiju.

6/ Co nowe gripy zrobią dla ciebie?

Twoje stare gripy na pewno są gładkie i śliskie. To powoduje, że masz znacznie mocniejszy uchwyt, inaczej kij wyleciałby ci z rąk. Taki mocny uchwyt sprawia, że mamy wszystkie mięśnie napięte. Powoduje to bardzo gwałtowny i brzydki swing. Napinając wszystkie mięśnie nie dasz rady wykonać dobrego uderzenia. Nowe gripy pozwolą ci na wykonanie swobodnego i spokojnego swingu bez napinania mięśni. Spróbuj uderzyć piłkę trzymając lekko uchwyt kija, a potem trzymając go bardzo mocno. Porównaj uderzenia, a sam przekonasz się, że luźny uchwyt daje bardzo dobre efekty.

o wymianie gripów czytaj tutaj

Dokończenie artykułu i wiele innych ciekawych tekstów w najnowszym wydaniu golfisty. Gazety szukaj w swoim Klubie Golfowym.
Komentarze
Szukaj
golfistka  - wspaniale - czekalismy na wznowienie teg   |91.189.58.xxx |2008-04-03 10:47:36
i mamy nadzieję, że teraz będzie się ukazywał regularnie
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005