startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Nowe dołki w Choszcznie

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Nowe dołki w Choszcznie Drukuj Email
25.05.2008.
Image Krzysztof Boniewski z Binowa z wynikiem 82 uderzenia wygrał klasyfikację brutto w Turnieju o Puchar Starosty Choszczeńskiego rozegranym na polu Modry Las w sobotę 24 maja 2008 roku. Drugie miejsce zajął Krzysztof Bil - 83, a trzecie Mirosław Łopatto 85 uderzeń.

Puchar Starosty Choszczeńskiego niespodziewanie trafił do rąk Krzysztofa Boniewskiego ze Szczecina. Zawodnik ten pokonał całe grono miejscowych graczy i zdobył trofeum. W pokonanym polu pozostawił, etatowego zwycięzcę turniejów w Modrym Lesie, członka kadry narodowej juniorów, Krzysztofa Bila i bardzo dobrze grającego reprezentanta gospodarzy Mirosława Łopattę.

Organizatorzy po raz pierwszy do gry udostępnili trzy nowe dołki. Dwa długie par 4 i dość krótki lecz trudny par 3. Uczestnicy turnieju mogli zmierzyć się z kolejnymi dołkami konstrukcji firmy "Gary Player Design". Trzeba powiedzieć, że charakterem nie odbiegają one od tego co już znamy z pola Modry Las. Bardzo mocno "ondulowane" fairwaye i trudne bunkry fairwayowe są również znakiem firmowym "nowych" dołków. Czekamy na obiecane lipcowe otwarcie całości pola.

W klasyfikacji stableford graczy z wyższymi handicapami wygrał Andrzej Folendorf 43 pkt stb. Wyprzedził Zdzisława Grucę 41 pkt stb (2 m.) i Andrzeja Rusieckiego 40 pkt stb (3 m.). Podczas turnieju rozegrano zawody longest drive na 1 dołku. Z wynikiem 205 metrów wygrał Zdzisław Gruca. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Bożena Dekert 32 pkt stb.

Zmaganiom golfistów na polu towarzyszyło szereg imprez towarzyszących. Zorganizowano akademię i rozegrano szereg konkursów golfowych dla gości. Wspaniała pogoda i doskonałe pieczone prosiaki na tyle poprawiły humor obecnym, że zabrzmiało gromkie sto lat, dla sponsora imprezy - Starosty Choszczeńskiego Romana Lubienieckiego.