startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Liga mid-amatorów
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Liga mid-amatorów Drukuj Email
20.04.2005.

ImageMarek Gaik ze Śląska jest pomysłodawcą i organizatorem serii turniejów golfowych Mid-Amateur Golf Tour. Pomysł jest ciekawy i godny popularyzacji, w ten sposób, być może powstanie liga golfowa dla graczy w średnim wieku. Cykl jest dla doświadczonych i dobrych graczy. Reguły przewidują tylko rywalizację w kategorii brutto a dodatkowo na wiekszości pól, nawet tych trudnych, turnieje będą grane z białych markerów. Patrząc więc realnie gracze z HCP powyżej 15 nie mają czego szukać w tej rywalizacji.


Do ligi można się jeszcze zapisać (termin upływa 1 maja 2005 roku), formularze zgłoszeniowe są do pobrania na www.midamateur.neostrada.pl/ można też dzwonić na nr 603 387 230 lub e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Opłata wpisowa do cyklu wynosi 100 zł i dotyczy całego cyklu turniejów podstawowych i finałowego masters. Oprócz tego opłaty za grę wg stawek wynegocjowanych przez Marka z właścicielami klubów. Opłata za uczestnictwo w turnieju jedniodniowym wynosi 100 zł, dwudniowym 180 zł. Za rundę treningową płacimy dodatkowo 100 zł. Opłaty za grę na polu w Postołowie są wy?źsze i wynoszą odpowiednio za turniej i runde treningową po 150 zł.

Marek Gaik chce tym cyklem zapoczątkować sportową rywalizację dla golfistów w wieku powyżej 35 lat. Tour składa się z sześciu turniejów w swojej podstawowej cześci. Zasady - tak jak w golfie zawodowym - liczą się wszystkie uderzenia bez uwzgledniania handicapów. Na podstawie wyników z kolejnych turniejów powstanie ranking. Zaliczone doń będą cztery najlepsze wyniki z sześciu turniejów podstawowych. Ukoronowaniem cyklu bedzie turniej masters, do którego zakwalifikuje się 75% graczy grających w turze (planuje się 75 uczestników spośród 100).

Zawodnicy, którzy nie zakwalifikowali się do turnieju masters i nowi adepci chcący wystartować w cyklu w 2006 roku bedą musieli pomyślnie przebrnąć turniej eliminacyjny. Z uwagi na oszczędność kosztów organizatorzy nie przewidują organizacji bankietów w turniejach serii podstawowej.
Termniy i miejsca rozgrywek:

Kraków Valley Golf Club (2 dni) 11-12 maj 2005
Amber Baltic Golf Club* (2 dni) 26-28 maj 2005
Golf Club Bytkowo       (2 dni) 04-05 czerwiec 2005
Postołowo Golf Club     (1 dzień) 21 czerwiec 2005
Binowo Park Golf Club   (1 dzień) 19 lipiec 2005
Amber Baltic Golf Club  (1 dzień) 20 lipiec 2005
Masters Kraków          (2 dni) 13-14 wrzesień 2005
* Mistrzostwa Mid Amatour i Seniorów, organizator PZG
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005