startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Nikon Challenge
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Nikon Challenge Drukuj Email
23.07.2008.
Image Czterech zwycięzców pojedzie do Szkocji i dostąpi zaszczytu reprezentowania naszego kraju na polach St. Andrews w finałowym turnieju. Nikon European Golf Challenge 2008 (NEGC)!
ERNEST MŁYNARSKI zdobył najwięcej punktów Stb. brutto w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 19 lipca na wymagającym polu Kraków Valley Golf Club. 76 uderzeń brutto pozwoliło na zdobycie 32 punktów Stb. I jako czwarty, pomimo zajęcia drugiego miejsca w swojej grupie HCP, będzie reprezentował nasz kraj w turnieju finałowym.

Trzej pozostali reprezentanci to zwycięzcy z najlepszym wynikiem netto w swojej kategorii. MAREK GAIK w grupie hcp 0-11 ( 41 pkt. Stb.), TOMASZ LITWINIUK ( 43 pkt. Stb.) ubiegłoroczny zwycięzca w grupie hcp 11-20 i tym razem będzie reprezentował nasz kraj , w grupie 21-36 zaś JANUSZ MIKOŁAJCZYK (40 pkt. Stb.). Finał NEGC odbędzie się w dniach 13 - 16 października na znanych w całym świecie polach golfowych Kingsbarns oraz Castle Course w ST. Andrews. W turnieju mogło wziąć udział tylko 40 graczy, którzy zostali wylosowani z całego grona wcześniej zarejestrowanych osób.

To druga edycja w naszym kraju tego prestiżowego turnieju, w którym od tego roku konkurować będzie aż 15 krajów europejskich! NIKON jest oficjalnym sponsorem The Open do 1993 roku. I na 15 lecie tej współpracy rozszerzono do 15 ilość krajów biorących udział w Nikon European Golf Challenge.

Doskonała pogoda, wyśmienite humory i wysoki poziom gry towarzyszyły tegorocznym eliminacjom w naszym kraju, na doskonale przygotowanym polu pod Krakowem. Reprezentację będziemy mieli dość silną i miejmy nadzieję, że Polska zajmie w finale liczące się miejsce. Wszyscy im tego gorąco życzymy! Byłby to doskonały prezent dla nas wszystkich na piętnastolecie polskiego golfa.

Zbigniew Folta
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005