startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow XIII PZU Polonia Cup
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


XIII PZU Polonia Cup Drukuj Email
05.08.2008.
Image  XIII edycja turneju PZU Polonia Cup rozgrywana 7-9 sierpnia 2008 roku już za nami. Tytuł polonijnego mistrza pozostał w tym roku w Kołczewie. Zwycięzcą został Grzegorz Gawroński z Poznania reprezentujący miejscowy Amber Baltic Golf Club. W sobotniej rundzie finałowej, dotychczasowy lider zagrał 70 uderzeń (-2) i utrzymał przewagę, choć mocno naciskał go Michał Kasprowicz, ostatecznie zagrał w finale 69(-3).

 Po trzech dniach turnieju Grzegorz Gawroński miał 211 uderzeń (-5) a jego główny rywal Michał Kasprowicz 213 (-3). Na trzecim miejscu turniej zakończył Łukasz Wilk z Krakowa 219 (+3) a na czwartym Jakub Żelazny z Binowa 224 (+8). 

 Bardzo wzruszony zwycięzca powiedział po wygranej - swoje zwycięstwo dedykuję Zdzisławowi Małkusowi, który jest chory i Józefowi Wilkowi, któremu obiecałem, że wygram Polonię. To wspaniałe uczucie kiedy dajesz grze w golfa coś z siebie a pole ci to oddaje.

 Zwycięzca mimo doskonałego wyniku, do końca finałowej rundy musiał walczyć o tytuł. Po dwóch dniach turnieju Grzegorz Gawroński prowadził z przewagą 3 uderzeń nad Michałem Kasprowiczem. Na pierwszej dziewiątce Kasprowicz odrobił jedno uderzenie, zagrał 35 wobec 36 uderzeń lidera. Na dziesiątym dołku obaj zagrali birdie. Na jedenastce par Kasprowicza i bogey Gawrońskiego. W tym momencie przewaga lidera topnieje do jednego uderzenia. Na dwunastce Gawroński gra birdie, Kasprowicz par i znowu przewaga prowadzącego rośnie do dwoch uderzeń. Na trzynastce Kasprowicz jeszcze zdołał zbliżyć się na jedno oczko, ale był to już jego "łabędzi śpiew". Ostateczny kontratak Gawrońskiego i dwa birdie na 15 i 17 definitywnie zniechęciły Kasprowicza do walki.

 W klasyfikacji kobiet wygrała "świeżo upieczona" Mistrzyni Polski Kobiet - Martyna Mierzwa z wynikiem 240, wyprzedziła o 16 uderzeń Kasię Kaźmierczyk. Na trzecim miejscu zakończyła turniej Janina Ziob z wynikiem 269.

 W klasyfikacji netto mężczyzn wygrał Dariusz Tomaszewski, a w klasyfikacji netto kobiet najlepsza była Iza Stańczak. Przyznano też nagrodę dla najlepszego "Polonusa" - otrzymał ją Andrzej Stasiak.


 Ideą rozgrywania turnieju Polonia Cup jest integracja środowisk rodzimych golfistów z "golfową Polonią" oraz z golfistami - cudzoziemcami mającymi związek z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista - Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet i mężczyzn.

 Turniej jest największą i najstarszą, cykliczną imprezą golfową w Polsce. Otrzymywał wiele wyróżnień, w tym prestiżowy Laur Golf & Life dla Turnieju Roku w roku 2005.  Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Od 2003 roku Grupa PZU jest sponsorem tytularnym turnieju.

Image 

Zbiorowe zdjęcie zwycięzców

Image

Wielka ulga, to już koniec. Grzegorz Gawroński schodzi z ostatniego greenu. Za nim Kuba Żelazny, z prawej Michał Kasprowicz

Image

Pitch G.Gawrońskiego na 16 dołku

Image

Zwycięzca z synem

Image

Łukasz Wilk odbiera nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Witolda Jabłońskiego

Image

Martyna Mierzwa z pucharem

Image

Martyna Mierzwa na 18 dołku

Image

Iza Stańczak odbiera nagrodę

Image

Dariusz Tomaszewski - zwyciężył wśród mężczyzn w kategorii netto

Image

Andrzej Stasiak - najlepszy Polonus

Image 

Axel Struck, Agata i Mateusz Dziąsko - uczestnicy turnieju

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005