startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Folta mistrzem
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Folta mistrzem Drukuj Email
19.08.2008.
Image W niedzielę 17 sierpnia na polu golfowym Binowo Park Golf Club Odbył się multi turniej golfowy. Rozegrano jednocześnie V Turniej Klubowy, turniej z cyklu Volvo Masters Amateur Polish Edition 2008 oraz coroczne Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Tegorocznym Mistrzem Polski dziennikarzy został Zbigniew Folta, wydawca i redaktor naczelny magazynu "Golf - Mediatour" (na zdjęciu).

 Pogoda w niedzielny poranek nie rozpieszczała nikogo. Dzień wstał szary a nad polem golfowym wisiały ciężkie chmury. Całe szczęście, że z upływem czasu niebo coraz bardziej się rozjaśniało. W końcu pogoda przejaśniła się na dobre i nastały doskonałe warunki do gry, które zaowocowały wspaniałymi rezultatami. W klasyfikacji Volvo Masters Amateur (stableford netto z 3/4 handicapu) czołówka klasyfikacji była następująca:

1. Patorski Zbigniew 37

2. Wierzchoś Wiesław 37

3. Nowosad Robert 36

4. Ponto  Michał 36

5. Kanas  Radosław 36

6. Wardyn  Mateusz 36

7. Boniewski Krzysztof 35

8. Oziewicz Krzysztof 34

9. Kuriata  Dariusz 34

10. Olszewski  Andrzej 34

 Osoby te awansowały do krajowego finału cyklu Volvo Masters. Volvo Masters Amateur jest jednym z najbardziej prestiżowych amatorskich turniejów golfowych na świecie.  Zwycięzcy polskiej edycji turnieju będą reprezentować nasz kraj podczas światowego finału w Hiszpanii. Krajowy finał odbędzie się 17 września 2008 roku na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Zwycięzcy finału wezmą udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w hiszpańskiej Andaluzji, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.


 Tytuł Mistrza Polski dziennikarzy zdobył Zbigniew Folta, wydawca i redaktor naczelny magazynu "Golf - Mediatour" (87 uderzeń). Drugi był Jerzy Dutczak (www.golfmedia.pl) z 91 punktami, a trzeci Jarosław Dobrzyński (101 uderzeń), długoletni dziennikarz telewizyjny. Szkoda, że impreza nie cieszyła się należnym zainteresowaniem innych niż mediów niż lokalne. W turnieju brało udział niewielu żurnalistów. Chlubnym wyjątkiem był Marcin Łazowski (www.golfnews.pl), który na turniej przyjechał z Warszawy. Podróż się opłaciła, Marcin odebrał nagrodę za drugie miejsce w kategorii dziennikarzy netto -76 uderzeń (po uwzględnieniu handicapu). Zwyciężył w tej kategorii Michał Folta reprezentujący magazyn "Golf-Mediatour" z wynikiem 71, zaś trzecie miejsce zajął Andrzej Suprynowicz z "Głosu Szczecińskiego".

 Rozegrano też turniej drużynowy na dziewięciodołkowym polu golfowym. Zawody w formule "texas scramble" wygrali golfiści Polskiego Radia Szczecin: Zdzisław Tararako i Łukasz Szełemej (31 uderzeń) przed reprezentującymi "Kurier Szczeciński" - Stanisławą Siewierą i Kazimierzem Siewierą oraz zawodnikami z redakcji "7 dni Gryfina": Anną Pietras, Violettą Dziedzic, Ryszardem Kwapiszem.


 W turnieju klubowym zwyciężył brutto Robert Nowosad 75 (+3). Po dogrywce pokonał Radosława Kanasa, równiez 75 uderzeń. Trzecie miejsce brutto zajął Krzysztof Boniewski 78. W kategorii Kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Górska 35 pkt stb. przed Mirella Palmi 34 pkt stb. i Marią Sowa równiez 34 pkt stb.

 W kategorii Juniorów wygrał Mateusz Wardyn 38 pkt przed Maciejem Grygo. W kategorii męzczyzn z hcp 0-13,4 zwycięzcą został Krzysztof Boniewski 38 pkt, wyprzedzając count backiem Radosława Kanasa i Roberta Nowosada obaj po 38 pkt. W kategorii męzczyzn z hcp 13,4-25,4 czołówka była następując:    

1. Wierzchoś Wiesław 42

2. Patorski Zbigniew 41

3. Ponto Michał 40

 W kategorii mężczyzn z hcp 25,5-36 wygrał Zbigniew Łopinski 41 pkt, przed Leopoldem Rudzińskim 37 pkt i Michałem Foltą również 37 pkt stb.

Image

 Zbigniew Folta na 16 greenie

Image

 Jarosław Dobrzyński z pucharem za 3 miejsce wśród dziennikarzy

Image

 Marcin Łazowski zajął drugie miejsce netto wśród dziennikarzy

Image

 Marcin Łazowski z prawej i Andrzej Suprynowicz na polu w Binowie

Image

 Zwycięska drużyna Polskiego Radia Szczecin Łukasz Szełemej (z lewej) i Zdzisław Tararako

Image

 Stanisława Siewiera i Kazimierz Siewiera - Kurier Szczeciński zajęli drugie miejsce w kategorii dziennikarskich drużyn

Image

 Reprezentanci "7 dni Gryfina": Ryszard Kwapisz, Anna Pietras, Violetta Dziedzic.

Zdjęcia Ryszard Kwapisz (egolf.com.pl) i Michał Abkowicz (szczecinbiznes.pl)

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005