startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Złoty Romuald
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Złoty Romuald Drukuj Email
11.09.2008.
Image W zakończonych w niedzielę 7 września 2008 roku Mistrzostwach Poznania "Ibb Andersia Poznań Open 2008" pod patronatem Prezydenta Poznania zwyciężył Romuald Szperliński. Pierwszym wicemistrzem został Piotr Zbyszewski a drugim Andre Schuhl. Zmagania relacjonuje Robert Jakubiec (na zdjęciu).

 Na placu boju pozostały jedynie wspomnienia, połamane wózki, kilka kijów, hektolitry wylanego potu, no i tych kilku golfistów, którzy nie mogąc pogodzić się z goryczą porażki zajęli kolejkę do PRO czatując na wolny termin.

 Stawili się właściwie wszyscy liczący się w poznańskim golfie amatorskim gracze. Kilku nieobecnych zmogły kontuzje lub obowiązki rodzinno-towarzyskie. Kilku się przestraszyło.... I było czego.

 Ibb Andersia Poznań Open jest jedynym dwudniowym turniejem amatorskim rozgrywanym w Bytkowie. Zagranie dwóch równych rund, dwa dni pod rząd, jest trudne.Na przypadek nie ma miejsca, tym bardziej, że pole golfowe w Bytkowie przez swoje nietypowe rozwiązania techniczne, jest jednym z trudniejszych w Polsce.

 Zmienność pogody, a zwłaszcza kierunku wiatru, potrafi zdemolować każdy wynik.  I tradycyjnie już, w Ibb Andersii Poznań Open, pogoda się zmieniła. Po pierwszym ładnym, słonecznym, wręcz upalnym dniu, drugi, powitał graczy pochmurną, wietrzną pogodą.

 Zapowiadały się przetasowania w tabeli. Przed ostateczną rozgrywką, po I rundzie w gronie faworytów byli: Andre Schuhl i Jurek Stanisławski z wynikiem 80 brutto, których goniła grupa pościgowa z Romkiem Szperlińskim, Michałem Mierzwą jr i Maciejem Krychem z wynikiem 83. Nieco mniejsze szanse na zwycięstwo w drugim dniu, dawano graczom z wynikiem 87 - Piotrowi Zbyszewskiemu, Igorowi Struninowi i Sebastanowi Bździuchowi.

 Było widać, że starym mistrzom coraz trudniej jest odpierać ataki "młodzieży" golfowej. I był to już chyba ostatni rok gdzie entuzjazm przegrał ze spokojem i doświadczeniem. Warto zwrócić uwagę na "młodych gniewnych", którzy w kilku kolejnych latach będą nie do pokonania, a wśrod nich Mariusz Stolarski, Michał Mierzwa jr, Maciej Krych, Max Fizek czy Marcin Kaziuk. Trudnym przeciwnikiem na znanych sobie i ogranych polach będzie jedyny znany mi grający w golfa Rosjanin - Igor Strunin, dysponujący najbardziej nietypowym swingiem w Wielkopolsce, a który braki techniczne nadrabia wprowadzając elementy teorii "Sztuki Wojny" Sun Tsu.

 Lista "walczaków" jest zresztą szersza, ale nie pokazali oni zębów w tegorocznym turnieju. Widać Ich czas jeszcze nadejdzie. (Pozdrawiam Wojtka Kowalczyka i Sławka Paluszczaka). Ostatecznie w wojnie "starzy golfiści" przeciwko "młodym golfistom", do zera wygrali ci doświadczeni. Mistrzem Poznania na rok 2008 w kategorii brutto został Romuald Szperliński. Pierwszym wicemistrzem Piotr Zbyszewski a drugim Andre Schuhl.

 W kategorii HCP 0 - 22,0 strokeplay netto, pierwsze miejsce zajął Lucjan Głowacki, drugie Jerzy Stanisławski, a trzecie Frank Pennington. W kategorii HCP 22.1 - 36 (młode wilki) stableford netto, pierwsze miejsce zajął radosny Jacek Jędrowiak, drugi był Marcin Kaziuk a trzecie miejsce zdobył Maciej Krych. W kategorii kobiet (sztuki piękne) pierwsze miejsce zdobyła Natalia Vogler przed Sylwią Czekierdowską i Katarzyną Labuddą. Najlepszym juniorem został Simon Pedersen przed Sebastianem Bździuchem i Dariuszem Lisem. Konkursy dodatkowe - Nearest to the Pin wygrał Rafał Kaźmierczak a Longest Drive Katarzyna Labudda i Robert Buzek.

Image

Zdjęcie zwycięzców

 O oprawę wydarzenia zadbał Sponsor Tytularny - "Ibb Andersia Hotel" ze znakomitym dwudniowym cateringiem i przesympatyczną obsługą. Główną nagrodą był weekend dla dwóch osób w należącym do Ibb Hotels "ibb PASSAU HOTEL" wraz z Green Fee na pole golfowe. O nagrody oprócz Sponsora Generalnego zadbał PPH Fordex sp. z o.o przestawiciel Firmy Wilson na Polskę, PKO Bank Polski SA, Hair& SPA "La beaute", Gospoda Młyńskie Koło oraz Centrum Stomatologii CANDEO.

 

Na zakończenie.

Zwracam uwagę, że wśród "młodych wilków" znajdujemy zarówno 77- letniego Tomka Zwolińskiego jak i 12- letniego Kubę Bździucha. Tym razem lepsze miejsce zajął junior nieco starszy, będąc 6 (!!!) w swojej kategorii handikapowej (75 STB po dwóch rundach). W przyszłym roku Tomek zapowiedział wejście na salony golfowe i zobowiązał się zająć miejsce w pierwszej piątce kategorii brutto. Już w tym roku było to możliwe, bo po pierwszym dniu był wysoko. No ale ten drugi dzień .... W każdym razie, nasz ulubiony Junior jest żelaznym kandydatem na osiągnięcie wyniku brutto równego swojemu wiekowi - co jak wiemy jest marzeniem każdego golfisty (Netto już osiągnął).

Sprawozdawał - wieczny przegrany, Robert Jakubiec

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005