startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Finaliści Volvo
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Finaliści Volvo Drukuj Email
01.10.2008.

Image Wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę w światowym finale Volvo Masters  Amateur. Dorota Kozakiewicz Lejderman i Witold Sikora pojadą w listopadzie na pole La Quinta w Hiszpanii, aby walczyć o tytuł najlepszego golfisty i golfistki amatora na świecie.

 Zawodników wyłoniono w klasyfikacji Stableford ¾ hcp. Dorota Kozakiewicz Lejderman (hcp 12,4) zagrała  31 punktów i tym samym zwyciężyła w klasyfikacji netto: „Grałam dzisiaj strategicznie, ale nie na każdym dołku się to udawało, gdyż tu trzeba też atakować  To pole mnie nieco przeraża. Wiele osób mówi o pokorze wobec First Warsaw Golf & CC. Zazwyczaj gram na polach, które są bardziej otwarte, przy których nie ma tak wielu pułapek  - wąskich fairwayów, masy drzew. To pole mnie uczy, a zarazem deprymuje ”.

 Witold Sikora (hcp 4) uzyskał rezultat 35 punktów stableford. Przyznał, że jest zadowolony ze swojej dzisiejszej gry „Grałem na tym polu drugi raz w tym roku. Nie jest ono  dla mnie bardzo trudne, ale ważne aby odpowiednio na nim zagrać”.

 Pani Dorota stwierdziła, ze nie czuje się specjalnie zestresowana startem w  światowym finale. “W golfie staram się przede wszystkim wygrać sama z sobą. Pamiętam dobre uderzenia, ale też te gorsze i te właśnie mam zamiar jutro trenować”. Witold Sikora stwierdził, że reprezentowanie kraju jest na pewno sporą odpowiedzialnością.

 Drugie miejsce w klasyfikacji stableford netto zajął Rafał Majchrzak z jednym punktem straty do Sikory. Trzeci był Włodzimierz Soporek z rezuatem33 punktów.

 W klasyfikacji stroke play brutto  bezkonkurencyjny ponownie okazał się Witold Sikora, który uzyskał wynik 77 uderzeń. Tylko jedno uderzenie więcej zanotował Con Murphy. 81 uderzeń natomiast pozwoliło Williamowi Carrey na zajęcie trzeciego miejsca.

 Oprócz zmagań sportowych golfIstów i zaproszonych gości czekało wiele atrakcji: akademia golfa, pokaz mody, jazdy próbne samochodami.

 Finał Volvo nie obył się bez fajerwerków, które towarzyszyły premierze nowego modelu Volvo XC 60. O 17.00 na driving range wjechały trzy  najnowsze auta tej marki. Z jednego z nich wysiadła Małgorzata Kożuchowska, która opowiedziała o swoich wrażeniach z jazdy tym samochodem. Impreza zakończyła się koncertem Ani Dąbrowskiej.

 Na następne turnieje  z cyklu Volvo Masters Amateur Polish Edition trzeba będzie poczekać  cały rok, a tymczasem trzymajmy kciuki za polską reprezentację, która już wkrótce będzie rywalizować w Hiszpanii.

Image
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005