startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Szczecin Open 2008
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Szczecin Open 2008 Drukuj Email
10.10.2008.
Image Norweg Paul Nilbrink z wynikiem 204 uderzenia (- 12) zwyciężył w turnieju golfowym Szczecin Open 2008. Wyprzedził o 3 uderzenia Szweda Jonathana Franssona i Niemca Daniela Froreicha. Najlepszy z Polaków Kuba Ossowski z wynikiem 211(-5) zajął 5 miejsce.

 Paul Nilbrink z Norwegii nie oddał prowadzenia do końca. Był liderem od pierwszej rundy i zwyciężył w tegorocznym Szczecin Open z imponującym wynikiem 204 uderzenia, 12 poniżej par. „Jestem bardzo szczęśliwy, grałem dobrze przez cały turniej. Miło było zakończyć turniej birdie na oczach całej publiczności. Poza tym miałem świetne towarzystwo zarówno podczas pierwszych dwóch dni jak i dzisiaj” mówił po grze Norweg, który jest regularnym graczem Challenge Tour. Finałową rundę zaczynał z wynikiem -8. Na pierwszej dziewiątce zagrał 35, na drugiej 33.


 Niemal do samego końca o pierwsze miejsce walczyli z Nilbrinkiem Jonathan Fransson i Daniel Froreich. Szwed zagrał w sobotę, podobnie jak podczas trzech pierwszych dni, 69 uderzeń. Jego łączny rezultat wyniósł 207 uderzeń, 9 poniżej par. Niemiec z kolei zagrał 71, włączając bogey’a, którego musiał zanotować po zagraniu do wody na ostatnim dołku. Froreich i Fransson podzielili się ostatecznie drugim miejscem.


 Na czwartej pozycji znalazł się Peter Bronson, który rozegrał bardzo dobrą końcową rundę. Zagrał 68 uderzeń, podobnie jak Kuba Ossowski, który tym samym okazał się najlepszym polskim graczem, a klasyfikacji generalnej zajął 5 miejsce. Tytułu nie zdołał obronić Michael Jonzon, który zakończył turniej z wynikiem 217, 1 powyżej par.


 Wśród amatorów odbyło się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce wywalczył Robin Kokociński, tegoroczny Mistrz Polski Juniorów, drugi był Jędrzej Gąsienica-Ciułacz, trzeci Dariusz Kuriata.


 Tuż po drugiej rundzie odbyły się dwa konkursy. „Longest drive” wygrał Max Sałuda, natomiast „Nearest to the pin” Paul McLaughlin. Wręczono również nagrody za rozegrany w ramach rundy treningowej Pro-Am, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna Petera Bronsona.


 Szczecin Open 2008 przeszedł już do historii. Rozegrano go po raz 11. i po raz kolejny trzy dni golfowej rywalizacji w Binowo Park GC przyniosły sporo emocji i wrażeń. Na kolejny trzeba będzie czekać niestety okrągły rok.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005