startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Turnieje w Maroku
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Turnieje w Maroku Drukuj Email
04.03.2009.
Image W Maroku na polu golfowym du Soleil zakończyła się pierwsza eliminacja turnieju Polish Golfers Championship. Do sierpniowego finału krajowego zakwalifikowali się Roman Glebko, Ewa Geritz, Małgorzata Brodowska, Adam Szymański i Robert Kubiak. Leszek Górski uzyskał hole in one podczas turnieju Oracle Sun Midamateur Tour.

 Rozgrywki PGC poprzedzone były dwoma rundami treningowymi oraz jednodniowymi turniejami ID Marketing Teksas Scramble Parami i Oracle Sun Midamateur Tour. Poznaliśmy pierwszych golfistów, którzy zakwalifikowali się do finału polskiej edycji, która odbędzie się tradycyjnie na Polu Golfowym Binowo Park w Szczecinie w dniach 27 – 30 sierpnia 2009 roku. Podczas finału krajowego wyłonionych zostanie sześciu golfistów, którzy wystąpią w World Golfers Championship. Równolegle, w ramach Polish Golfers Championship rozgrywany jest turniej Diners Club Trophy 2009. Ten cykl turniejów wyłoni skład ekipy na 2009 Diners Club International Pro – Am Classic. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym o zaszczytne tytuły rywalizowano w Orlando na Florydzie (WGC) i Vila Moura w Portugalii (Diners Club).

 Ranga turniejów, szansa zakwalifikowania się do krajowych finałów, możliwość zdobycia punktów rankingowych, czy wreszcie atrakcyjne nagrody spowodowały bardzo dobrą frekwencję. Do Agadiru przybyła grupa ponad 60 osób. Poza turniejami golfowymi przygotowano dla wszystkich wiele atrakcji. Początkujący szkolili się w Akademii Golfa prowadzonej przez Jamesa Braya. Zaawansowani golfiści korzystali z indywidualnych lekcji z tym popularnym trenerem.

 Leszek Górski uzyskał hole in one podczas turnieju Oracle Sun Midamateur Tour. Wszyscy bardzo żałowali, że nie był posiadaczem golfowej karty Diners Club. Wówczas w sposób praktyczny mogłoby zostać wykorzystane ubezpieczenie „hole in one” tej karty: Diners Club zwraca kwotę do 1000 EUR  za rachunek w barze klubowym. Mamy nadzieję, że kolejni zdobywcy hole in one będą już odpowiednio zabezpieczeni. Dużą, pozytywną niespodzianką była postawa Roberta Kubiaka. Najpierw wraz z Włodzimierzem Soporkiem wygrał turniej ID Marketing Texas Scramble, a w Polish Golfers Championship uzyskał rekord życiowy 96 uderzeń brutto.

  W Polish Golfers Championship rywalizowano w pięciu kategoriach handicapowych. W grupie 0 – 5 zgłoszony był jeden zawodnik Roman Glebko, którego przeniesiono do grupy hcp 6 – 10 i udało mu się wygrać te grupę. Pokonał lepszym count backiem (lepsza druga dziewiątka) Richarda Philipsa. Obaj uzyskali wynik 70 uderzeń netto. Trzecie miejsce zajął Włodzimierz Soporek (76 uderzeń), który swoją szansę na zwycięstwo zaprzepaścił na jednym z par 4, gdzie uzyskał wynik 9 uderzeń.

 W grupie 11 – 15 triumfowała Ewa Geritz 73 uderzenia. Drugie miejsce wywalczył Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Witold Jabłoński z wynikiem 76 uderzeń. Wynik 78 uderzeń uzyskała trójka golfistów: Arkadiusz Majsterek, Wojciech Żurkowski i Matthias Warczewski. Najlepszy count back miał Arkadiusz Majsterek i zajął trzecią lokatę.

 W grupie 16 – 20 zwyciężyła Małgorzata Brodowska z wynikiem 74 uderzenia przed Filipem Kościkiewiczem 75 uderzeń i Januszem Hajdulem 77 uderzeń.

 W grupie 21 – 25 najlepszy wynik uzyskał Adam Szymański 71 uderzeń. Na drugim miejscu uplasował się Ignacy Miedziński 78 uderzeń. Trzeci z wynikiem o jedno uderzenie gorszym był Paweł Zwierz.

 W najliczniejszej grupie 26 – 36 zdecydowanie wygrał Robert Kubiak uzyskując wynik 57 uderzeń netto. Drugie miejsce zajęła Grażyna Panfil-Rogińska 73 uderzenia. Z takim samym wynikiem na trzecim miejscu uplasował się Marcin Gurda. Ten sam wynik i kwalifikację do turnieju finałowego uzyskała Gabriela Jurkowska-Kużela.

 W turnieju Diners Club Trophy w klasyfikacji ¾ hcp netto zwyciężyła Ewa Geritz 77 uderzeń, przed Włodzimierzem Soporkiem 79 uderzeń i Witoldem Jabłońskim 80 uderzeń.

 W kategorii brutto pierwsze dwa miejsca przypadły tym samym osobom, z tą różnicą że zwyciężył Włodzimierz Soporek 87 uderzeń. Trzecie miejsce zajął Wojciech Żurkowski z wynikiem 90 uderzeń.

 Turnieje Polish Golfers Championship i Diners Club Trophy były prologiem do całego cyklu, który w sezonie golfowym 2009 kontynuowany będzie 25 kwietnia na polu golfowym Toya.

 Do końca marca finalizowane będą negocjacje i umowy z kolejnymi sponsorami i partnerami medialnymi turnieju. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy. Już w zeszłym roku współpracę potwierdzili dotychczasowi sponsorzy: ID Marketing, Diners Club Polska, TUI, Chervo.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005