startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Król Górskiego Golfa
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Król Górskiego Golfa Drukuj Email
17.03.2009.
Image Gwiazdor Irlandzkiego golfa Padraig Harrington rozegrał najbardziej niesamowity dołek par 3 na świecie.
Padraig Harrington, jeden z najlepszych golfistów na świecie, zdobył unikalny i ekstremalny 19 dołek na polu Legend Golf & Safari Resort w Republice Południowej Afryki. Zagrał na green w kształcie Afrykańskiego Kontynentu, położony o 400 metrów poniżej swych stóp. Stał się tym samym pierwszym profesjonalistą, który zdobył par na tym dołku. Ciekawostką jest to, że na tee tego dołka można dostać się tylko przy pomocy helikoptera.

Image

Gwiazdor Irlandzkiego golfa Padraig Harrington za pomocą helikoptera wzniósł się na Hanglip Mountain górujący nad Legend Golf & Safari Resort znajdujący się w Prowincji Limpopo w RPA. Mógł stamtąd podziwiać, być może, najbardziej niesamowity dołek par 3 na świecie. Czterysta metrów pod jego stopami leżał obszerny green w kształcie Afrykańskiego Kontynentu. Wokół zielonego zarysu trawy zlokalizowano obszerny bunkier z zarysem Madagaskaru.

Grę rozpoczęły cztery uderzenia próbne, podczas których Padraig oceniał siłę i dystans do celu. Piłka po jednym z uderzeń próbnych wylądowała dwa metry od flagi. Następnie golfista zagrał za pomocą drivera uderzenie konkursowe. Uderzenie to nie było już takie dobre, piłka po 25 sekundowym locie spoczęła w bunkrze otaczającym green. Następny trudny strzał, był grany z piasku z odległości 32 metrów od flagi. Wspaniałym uderzeniem umieścił piłeczkę 45 cm od celu. Krótki putt zakończył dołek. Padraig stwierdził, że "Ekstremalna Dziewiętnastka" jest najbardziej zadziwiającym dołkiem jaki kiedykolwiek miał okazję zagrać.

Po swoim wyczynie powiedział - To jest golf w 2010 roku, tego typu innowacji i ekscytacji potrzebujemy, aby więcej ludzi zainteresowało się golfem. Jest wiele możliwości a taki ekstremalny golf jest oczywiście jedną z najlepszych. Teraz mogę chwalić się przed innymi golfistami, którzy będą tu grać i nie będą w stanie zdobyć para na tym dołku. Wspaniałe to wszystko. "Ekstremalna dziewiętnastka" jest doskonałym miejscem do organizacji golfowych dogrywek wymarzona do organizacji transmisji telewizyjnych.

Image
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005