startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Początek sezonu na Lisiej Polanie
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Początek sezonu na Lisiej Polanie Drukuj Email
27.03.2009.

Image W niedzielę 5 kwietnia rusza sezon na Lisiej Polanie. Odbyło się już pierwsze koszenie greenów na polu pojawia się pierwsza nowa trawa. Na podwarszawskim polu jest kilka interesujących zmian. Dodano cztery bunkry uatrakcyjniające dołki 1,2,13. Do dawnej świetności wraca zniszczona podczas ubiegłorocznej trąby powietrznej wiata nad Driving Range.

 Właściciele pola Jarosław i Piotr Jakubowscy osobiście pilnują przygotowań do sezonu na polu Lisia Polana. Z lewej strony na pierwszym dołku dodano obszerny fairwayowy bunkier. Dużo ciekawszy stał się drive na tym dołku. Teraz z prawej strony na niedokładnie grane piłki czyha las, z lewej zaś nowo wybudowana piaszczysta pułapka. Przed greenem następna niespodzianka, duży bunkier chroniący go z prawej. Na "Dwójce" dość głęboki rozłożysty bunkier, zlokalizowany około 180 m od klubowych tee, skutecznie zmniejsza pole bezpiecznego lądowania pierwszych strzałów.

 Następne zmiany czekają na drugiej dziewiątce. Na "jedenastce" przesunięto tee przed wodę. Teraz w pierwszym strzale tego długiego dołka par 5 trzeba umieścić lay-upa między wodami. Na trzynastym dołku wybudowano nowy bunkier przy greenie wyłapujący niedokładne dogrania.

 W tym roku nowym head pro został Mike O'Brien - trener polskiej kadry juniorów. Lisia Polana już od kilku lat jest miejscem gdzie odbywa się w największej części szkolenie naszych golfowych nadziei. Darek Bobiński, dotychczasowy trener, w tym sezonie będzie asystentem Mike'a.

 Na polu trwają prace zmierzające do odbudowy zadaszenia na Driving Range zniszczonego podczas ubiegłorocznej wichury. Wiata jest wzmacniana, aby podobne zdarzenia w przyszłości nie miały miejsca.

 Niedawno ogłoszono, że ponownie rusza wstrzymana przez ekologów rozbudowa lotniska w Modlinie. Zarządzający klubem mają nadzieję na rozwój turystyki golfowej w niedalekiej przyszłości. lotnisko w Modlinie, leżące w odległości 8 km od pola, mające być bazą tanich linii lotniczych (tzw. low costów) dla Warszawy na pewno ułatwi przyloty golfowych turystów z Anglii, Irlandii i innych krajów zachodniej Europy. Przypomnijmy, że na polu znajduje się obszerny dom klubowy z 22 pokojami hotelowymi i kilkoma salami konferencyjnymi, z których największa ma 100 metrów kwadratowych. Infrastruktura umożliwia więc organizację różnych wydarzeń i konferencji.

 W niedzielę 5 kwietnia 2009 roku odbędzie się Turniej Otwarcia Sezonu. Początek o godzinie 9.00. Format turnieju to stableford z 3/4 handicapu w dwóch kategoriach hcp 0-18, 19-36. Goście zapłacą 220 złotych, juniorzy 130 złotych, klubowicze 60 zł. W ramach opłaty piłki na drivingu i catering. Zapisy są przyjmowane w recepcji klubu (022 794 32 05) lub emailem Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , do czwartku 2 kwietnia do godz. 18.00.

Image

Budowa bunkra fairwayowego na pierwszym dołku

Image

Nowy bunkier przy pierwszym greenie

Image 

Widok na drugi fairway z nową przeszkodą

Image

Odbudowa wiaty na drivingu

 

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005