startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Już gram w golfa
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Już gram w golfa Drukuj Email
27.04.2009.

Image Pewnie najstarsi czytelnicy naszego portalu pamiętają program "Już pływam" kiedy w całej Polsce dzieciaki uczyły się pływać. Tym razem dzieci będą uczyły się grać w golfa. Amber Baltic Golf Club we współpracy ze Starostą Kamieńskim opracował program „Gram w Golfa”, w ramach którego dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenów powiatu kamieńskiego przechodzą szkolenia golfowe.

 
 Szkolenie to ma na celu popularyzację sportu golfowego wśród dzieci i młodzieży a także pozyskanie nowych golfistów – juniorów. Jest to pierwszy tego typu, całkowicie bezpłatny,  program dla dzieci w Polsce.

 Całe szkolenie składa się z 2 etapów: teoretycznego i praktycznego. Część teoretyczna to dwa 45 min. spotkania dla każdej z grup. Spotkania te odbywały się  na terenie szkół w lutym i marcu br. Na tym etapie omawiane były m.in. zagadnienia dotyczące historii golfa w Polsce i na świecie, etykiety golfowej, zasad gry w golfa, charakterystyki obszarów treningowych a także prezentacja kijów i pokaz prawidłowego zamachu i puttowania.

 Na część praktyczną składa się  w sumie 6 spotkań po 2 godziny zegarowe każde. Zajęcia odbywają się na terenie pola golfowego. Na każdym ze spotkań uczniowie zdobywają umiejętności, podzielone na kolejne poziomy, zaczynając od niebieskiego, poprzez czerwony, brązowy, srebrny i najbardziej zaawansowany – złoty. Podczas szóstego spotkania  rozegrany zostanie turniej w formacie teras scramble (format drużynowy) na 9 dołkowym polu golfowym.

 W części praktycznej dzieci i młodzież uczą się prawidłowego uchwytu, postawy, zamachu, krótkiej i długiej gry, a  także innych golfowych umiejętności np. dobou odpowiedniego kija do sytuacji na polu, etykiety czy reguł. Na każdym ze spotkań przewidziane są także zajęcia w formie gry i zabaw golfowych.

 Lista szkół biorących udział w programie „Gram w Golfa”:

1.Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie
2.Publiczna Szkoła Podstawowa  w Wysokiej Kamieńskiej
3.Publiczna Szkoła Podstawowa w Golczewie
4.Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie
5.Publiczna Szkoła Podstawowa w Międzyzdrojach
6.Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołczewie
7.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieniu Pomorskim
8.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim
9.Publiczne Gimnazjum w Golczewie
10. Publiczne Gimnazjum w Wolinie

 Mamy nadzieję na kontynuację naszego przedsięwzięcia w przyszłym roku. Wszystkich chętnych do wsparcia tej inicjatywy serdecznie zapraszamy do współpracy. Więcej informacji udzieli Państwu  opiekun projektu:
Magdalena Chodorowska, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , Tel. 724 340 717

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005