startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Musiolik do kwadratu
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Musiolik do kwadratu Drukuj Email
30.06.2009.
Image Podczas ostatniego weekendu czerwca, na polach golfowych w okolicach Trójmiasta, wyłoniono mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mistrzem Polski Seniorów Został Jan Musiolik (na zdjęciu) z Warszawy. Pokonał w dogrywce Bogusława Bila z Modrego Lasu. W klasyfikacji midamatorów zwyciężył poznaniak Michał Kasprowicz. Najlepszym graczem w grupie wiekowej 19-34 był syn seniorskiego mistrza - Sebastian Musiolik. Oprócz tych wydarzeń dwa ciekawe turnieje zakończyły się w Binowie.
 W turnieju Polish Senior Championship zwycięzca trzydniowej rywalizacji został wyłoniony dopiero w dogrywce. Jan Musiolik z Warszawy (+31) pokonał na trzecim dołku play off Bogusława Bila (Modry Las). Po dwóch rundach liderem był Bogusław Bil. Musiolik w finale zagrał 79 uderzeń i zrównał się w klasyfikacji łącznej z Bogusławem Bilem. Zarządzono 3-dołkową dogrywkę na dołkach nr 1, 2 i 18. Wygrana Musiolika rozstrzygnęła się na “osiemnastce” po strzale Bila najpierw do bunkra, potem w obręb przeszkody wodnej. Na trzeciej pozycji zmagania ukończył Wiesław Kapral ze Śląskiego Klubu Golfowego (+45). Niespodzianką in minus było dopiero szóste miejsce Pawła Grzelaka (Binowo Park), który ukończył zawody z wynikiem + 50. Najlepszą seniorką została Elżbieta Panas.

 Mistrzostwa Polski Mid Amatorów wygrał bezapelacyjnie Michał Kasprowicz z Poznania. Kasprowicz, po pierwszej rundzie był na pozycji wicelidera. Drugiego dnia uzyskał bardzo dobry wynik na Sierra GC (-1) i wypracował znaczną przewagę 9 uderzeń nad drugim w klasyfikacji Michałem Poniżem. Trzecia runda była już tylko formalnością, wynik 76 uderzeń w finale, najniższy tego dnia w tej grupie wiekowej, zagwarantował Michałowi Kasprowiczowi pewne zwycięstwo w klasyfikacji stroke play brutto.

 Doskonale w tym turnieju wypadli golfiści z Wejherowa. Wicemistrzem Polski Mid Amatorów został członek Sierra Golf Club - Lech Sokołowski, wielokrotny mistrz klubu. Trzecie miejsce zajął Roman Glebko, a piąte Dariusz Koss (obecny Mistrz Klubu). Rozdzielił ich Michał Poniż z Warszawy, który po nie najlepszym trzecim dniu wypadł poza podium. Wśród Pań w klasyfikacji brutto triumfowała Dorota Kozakiewicz-Lejderman (SGC). W klasyfikacji netto I miejsce zajął Dariusz Koss przed Michałem Poniżem i Dariuszem Kubickim.

 W turnieju Polish 19-34 Championship zwyciężył Sebastian Musiolik. Na drugim miejscu w klasyfikacji brutto uplasował się Jakub Żelazny, a trzeci był Wojtek Świniarski. Musiolik na pierwszym miejscu zakończył już pierwszą rundę w Sierra GC, pole ukończył podobnie jak Jakub Żelazny z wynikiem 73 uderzeń. Późniejszy zwycięzca w drugiej rundzie w Postołowie zagrał 77, a w finale 73 (+1). Jakub Żelazny w łącznej klasyfikacji stracił do rywala 4 uderzenia, a Wojtek Świniarski 6 uderzeń. W kategorii netto trzy pierwsze miejsca zajęli: Bartłomiej Babij, Marek Orłowski i Rafał Majchrzak. Najlepszą panią w tej grupie wiekowej okazała się Oksana Wojtkiewicz.
 27 czerwca 2009 roku na polu golfowym w Binowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy. Zawody rozgrywano w trzech grupach handicapowych oraz w kategorii brutto kobiet i mężczyzn.
 Mistrzami Polski Lekarzy zostali: brutto kobiet Agnieszka Predko - Engel, brutto mężczyzn Przemysław Nowak. Kategorię netto hcp 0 – 20,4 wygrał Jacek Konieczny. W kategorii netto hcp 20,5 – 32,4 najlepszy był Tomasz Hamera. Zaś w kategorii netto hcp 32,5 – 36,0 tryumfował Krzysztof Tokarczuk.
 Również w Binowie rozegrano Mojsiuk Mercedes-Benz Golf Cup. W turnieju rozegranym w klasyfikacji stableford z pełnym handicapem czołówka klasyfikacji była następująca.

1. Abkowicz Michał 43

2. Mazurkiewicz Przemysław 43

3. Kondracki Jerzy 42

4. Dekert Bożena 41

5. Sienkiewicz Jarosław 40

6. Wiśniewski Janusz 40


Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005