startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Inwestycje arrow Modry Las oficjalnie otwarty
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Modry Las oficjalnie otwarty Drukuj Email
06.07.2009.
Image Gary Player, jeden z najlepszych golfistów w historii, w sobotę 4 lipca uroczyście otworzył 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe Klubu Modry Las koło Choszczna (zachodniopomorskie). Turniej towarzyszący uroczystości wygrała drużyna w składzie Dariusz Nowosad, Małgorzata Bula-Nowosad, Robert Nowosad, Jakub Szyja z wynikiem 60 netto.
 
 Turniej rozegrany został w formule texas scramble, w czteroosobowych drużynach. Na 15, najbardziej efektownym dołku pola, do każdej drużyny dołączał Gary Player, który rozgrywał z nią ten dołek. Uczestnicy mogli wysłuchać rad mistrza, który na koncie ma 163 zwycięstwa w profesjonalnych turniejach, w tym dziewięć tytułów wielkoszlemowych.

 Gary Player jest żywą legendą światowego golfa. Dziś ten 73-letni energiczny mężczyzna jest farmerem i projektantem pól golfowych oraz ... aktywnym zawodowym golfistą. W tym roku po raz 52 z rzędu brał udział w wielkozlemowym golfowym turnieju Masters. Za swój występ otrzymał 10.000 dolarów. W przeszłości trzy razy ten turniej wygrał: w 1961, 1974, 1978 roku, trzydzieści razy przeszedł cuta, a jego średni turniejowy wynik w tym turnieju policzony przez te wszystkie lata wynosi nieco powyżej 73 uderzenia. Jego zwycięstwo w turnieju Masters 1978 roku na trwałe przeszło do historii światowego golfa. Rozpoczynając ostatnią czwartą rundę turnieju miał siedem uderzeń straty do liderów. Mimo to zwyciężył z przewagą jednego uderzenia. Na siedmiu z ostatnich dziesięciu dołków zagrał birdie kończąc finałową rundę z wynikiem 64 uderzenia. Gary Player jest jednym z pięciu zawodowych graczy, którzy wygrali co najmniej raz każdy turniej golfowego wielkiego szlema. Jego nazwisko znajduje się między graczami tej miary co Gene Sarazen, Ben Hogan, Jack Niclaus i Tiger Woods.

 Gary Player dał pokaz  gry w golfa dając publiczności wskazówki dotyczące prawidłowego golfowego uderzenia. Zwrócił uwagę na konieczność utrzymywania formy fizycznej. - Codziennie wstaję o godz. 5 rano, robię tysiąc brzuszków, pływam, ćwiczę na siłowni i pracuję na farmie. Założę się z wami, że nie dacie rady utrzymać w dwóch palcach dwóch kijów golfowych – rzucił wyzwanie publiczności i pokazał jak trzyma kije golfowe między palcami wskazującym i środkowym. Nikomu nie udało się powtórzyć jego wyczynu. Gary Player jest we wspaniałej formie fizycznej, od wielu lat nie je mięsa a podstawą jego pożywienia są warzywa, owoce i migdały.

 Turniej na otwarcie Modrego Lasu wygrał zespół w składzie Dariusz Nowosad, Małgorzata Bula-Nowosad, Robert Nowosad, Jakub Szyja z wynikiem 60 netto. Zwycięzcy otrzymali albumy fotografii Gary Playera z autografami mistrza golfa. Drugie miejsce zjął team w składzie Artur Gromadzki, Piotr Mondalski, Brygida Morańska i Jan Szałagan. Na trzecim miejscu turniej zakończyli Marek Sowa, Roman Fedorczuk, Mariusz Stolarski i Włodzimierz Singer. Druga i trzecia drużyna miały również po 60 punktów, a o kolejności zadecydował tzw. Countback, czyli wyniki osiągnięte na ostatnim dołku.

 - Modry Las to jedno z najbardziej urzekających naturalnych miejsc na pole golfowe, jakie widziałem. Pole, w zależności od długości może być uznawane za przyjazne, jak i za stanowiące wyzwanie dla najlepszych graczy - mówi o polu w Choszcznie Gary Player, który jest projektantem pola w Choszcznie. Dzięki nowemu polu zyska dzięki temu region, bo, jak podkreśla Gary Player, turysta golfowy zostawia cztery razy więcej pieniędzy niż zwykły turysta.

 - Polska ma duże szanse rozwinąć się golfowo. Pochodzę z RPA, gdzie powstało wiele pól golfowych i skąd pojawiają się dobrzy zawodnicy. Wy macie łatwiej, bo wasi sąsiedzi grają w golfa – Niemcy, Francja a  ostatnio nawet Bułgaria rozwijają się w tym kierunku – uważa Gary Player. – Jeśli spośród juniorów, których tu widzę, któryś za kilka lat będzie gwiazdą na światową skalę, to liczba turystów przyjeżdżających na golfa do Polski wzrośnie dziesięciokrotnie!

 Otwarcie pola golfowego Modry Las Golf Club przyciągnęło ponad dwustu miłośników golfa i ludzi biznesu z Polski, Szwajcarii i Niemiec. W uroczystości udział wzięli Piotr Mondalski, prezes Polskiego Związku Golfa i Marek Podstolski, prezes PGA Polska (stowarzyszenie zawodowych golfistów) oraz szefowie polskich klubów golfowych. Gary Player przyjechał do Choszczna z żoną Vivienne i synem Markiem, który odpowiedzialny jest za biznes prowadzony przez Gary Playera.
 
Image
Gary Player i właściciel pola Modry Las Artur Gromadzki
 
Image
Zwycięska drużyna
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005