startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Mistrzostwa spektakularnych strzałów
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Mistrzostwa spektakularnych strzałów Drukuj Email
27.07.2009.
Image Marcin Dziemianko (na zdjęciu) został Mistrzem Klubu Binowo Park. Pierwszym wicemistrzem został Radosław Kanas a drugim Stefan Smoliński. Trzecie miejsce Stefana Smolińskiego jest nie lada sensacją zważywszy, że przystępował on do turnieju z handicapem 15,2. Jeden z uczestników turnieju - Jerzy Maćkowski na czwartym dołku trafił "hole in one".

 W ostatni weekend lipca ponad stu członków klubu Binowo Park przystąpiło do walki o tytuł mistrza klubu. Rywalizacja o tytuł w najważniejszej kategorii brutto rozstrzygnęła się praktycznie już w pierwszej rundzie. Marcin Dziemianko zagrał wspaniale kończąc ją z wynikiem 73 uderzenia. "Trafiłem cztery birdie a na drugie tyle miałem szansę" - powiedział po rundzie zadowolony zwycięzca. Przed niedzielnym finałem Marcin miał pięć uderzeń przewagi na ścigającą go stawką trzech graczy: Radosławem Kanasem, Lesławem Górskim i Jackiem Sykulskim. W niedzielę prowadzący zagrał spokojnie 79 uderzeń i dowiózł zwycięstwo do mety (1m. - 152 uderzenia). Wielka mu chwała za to, bo nie od dziś wiadomo, że źle się gra w roli faworyta. W niedzielę najlepszą rundę zagrali Radosław Kanas i Stefan Smoliński po 76. Obu graczom pozwoliło to zająć miejsca na podium: Radosław Kanas z wynikiem 154 zajął 2 miejsce, a Stefan Smoliński mający na koncie 156 uderzeń po dwóch dniach turnieju był trzeci. Czwarty w klasyfikacji był Marek Góra, który zagrał dwie równe rundy po 80 uderzeń. Wiceliderzy po inauguracyjnej rundzie Leszek Górski i Jacek Sykulski zagrali w niedzielę równo po 85 uderzeń co ustawiło ich razem na piątym miejscu (obaj po 163 uderz.). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Krzysztof Boniewski i Akadiusz Majsterek (7m. - 166 uderz.) oraz grupa czterech graczy na 9 miejscu. Są to Jan Galanty, Paweł Grzelak, Andrzej Olszewski i Sylwester Tutko - wszyscy po 168 uderzeń.

 Jak wzmiankowaliśmy na wstępie największą niespodzianką mistrzostw był wynik Stefana Smolińskiego. W pierwszej rundzie zagrał on 41 pkt stableforda, w drugiej się jeszcze poprawił i zanotował 44 punkty stableford i wspaniałe 76 uderzeń brutto. Rozmawialiśmy ze Stefanem, krótko przed turniejem. Opowiadał nam o swoim zaangażowaniu treningowym i codziennej pracy przy pomocy binowskiego pro - Gawina Longa. Obu Panom składamy serdeczne gratulacje i życzymy nam wszystkim podobnych sukcesów. Nie po raz pierwszy sprawdza się stare porzekadło, że w sukcesie sportowym jest 90 % pracy i 10 % talentu. Stefan dysponuje jednym i drugim, trochę zazdrościmy, ale cóż każdy może.

 W sobotę na dołku numer cztery Jerzy Maćkowski trafił "hole in one". - Byłem trochę zdenerwowany - opowiada - czekaliśmy na start, poprzednicy się grzebali a właśnie nadszedł następny flight. Nie lubię takich sytuacji, bo atmosfera się wtedy zagęszcza, a wszyscy patrzą ci na ręce. Wreszcie poprzednicy zatknęli flagę i zeszli z greenu. Było pod wiatr, Wkurzony uderzyłem siódemką iron. Piłka leciała wysokim lobem z lewej strony greenu, odbiła się w prawo na skarpie i wpadła na green. Toczyła się długo, potem uderzyła we flagę i spoczęła w dołku. Ot i cała historia. Dziwne to uczucie, raczej niespodziewana radość. Podrywa człowieka do góry i skacze się jak dziecko.

 Nie był to jedyny spektakularny strzał w czasie tego turnieju. Krzysztof Oziewicz zagrał eagla na bardzo trudnym dziewiątym dołku par 4. Po drive jego piłeczka leżała w semi rough z lewej strony fairwaya w odległości 156 metrów od flagi. Po drodze do greenu było jeszcze dość duże jezioro. Flaga stała z lewej strony blisko krawędzi greenu tuż za wodą. Niewiarygodne, ale prawdziwe, Krzysztof z tej pozycji trafił do dołka.

 Uzupełniając wyniki z turnieju podajmy, że niespodziewanym zwycięzcą wśród juniorów został Mateusz Wardyn (157 uderzeń). Pokonał faworyzowanych Jędrzeja Gąsienicę-Ciułacza (również 157) i Roberta Nowosada (162).

 Nie było niespodzianki wśród kobiet. Tu najlepsza była zgodnie z oczekiwaniami Dorota Jankowska (172 uderzenia), przed Elżbietą Górską (184) i Małgorzatą Jacyną Witt (189). Czwarta była Dorota Mida (192), wynik warty zaznaczenia ze względu na zaległości treningowe, związane z planowanym powiększeniem rodziny. Najlepszy wynik wśród pań miała Amanda Majsterek 160 uderzeń, grała jednak poza konkursem. Amanda nie jest członkiem klubu z Binowa i nie mogła być oficjalnie sklasyfikowana.

Image

Marcin Dziemianko na tle osiemnastego greenu w Binowie

Image

Ryszard Tosiek, Jacek Sykulski i Janek Galanty

Image

Jarosław Sienkiewicz, Adam Pawlonka, Artur Śliwiński i Janusz Kulig - przed startem

Image

Elżbieta Górska, Krzysztof Wojtkun i Mariusz Nosek

Image 

Trening na drivingu przed zawodami

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005