startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Polonię wygrał Poznań
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Polonię wygrał Poznań Drukuj Email
10.08.2009.

Image Poznaniak Grzegorz Gawroński (226 uderzeń) obronił tytuł zwycięzcy w XIV turnieju Polonia Cup rozegranym w Amber Baltic Golf Club w dniach 6-8.08.2009 roku. Na podium stanęli Michał Kasprowicz (Poznań) 2 m. - 228 i Piotr Dąbrowiecki 3m. 230 uderzeń (Szczecin/Warszawa). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Martyna Mierzwa (230 uderzeń), również poznanianka.

 Turniej Polonia Cup został rozegrany w Amber Baltic Golf Club już po raz czternasty. Ideą powstania turnieju Polonia Cup była integracja środowiska polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, zawodowo lub rodzinnie związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista – Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet i mężczyzn.

 W tegorocznym turnieju uczestniczyli ponownie „weterani” turnieju: Andrzej Stasiak z Kanady i Michał Poniż z Warszawy, którzy uczestniczyli w każdej jego edycji. Nie zabrakło  także: zwycięzcy Polonii Cup 2008 Grzegorza Gawrońskiego oraz Martyny Mierzwy – najlepszej w zeszłym roku w kategorii Pań. Grały także gwiazdy estrady: Piotr Gąssowski, Robert Rozmus oraz Michał i Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru.

 Po pierwszej rundzie na pierwszym miejscu z wynikiem 75 uderzeń znaleźli się ex aequo Martyna Mierzwa i Michał Poniż. Zaraz za nimi uplasował się Michał Kasprowicz (76). Rewelacyjnie zagrali także Piotr Dąbrowiecki i Maciej Stasiak (77).

 Druga runda zmieniła nieco układ na podium. Obroniła się jedynie Martyna Mierzwa, która po dwóch dniach mogła poszczycić się wynikiem 151. Do czołówki dołączył zeszłoroczny zwycięzca – Grzegorz Gawroński, który w tym dniu uzyskał najlepszy rezultat (74) i w sumie po dwóch rundach miał wynik 153. Tyle samo uderzeń mieli Piotr Dąbrowiecki i Michał Kasprowicz.

 Do trzeciej rundy zakwalifikowało się w sumie 88 osób. Ta runda była najcięższa. Zmęczenie i niemal tropikalna pogoda  nie pomagały zawodnikom. Nie przeszkodziło to Grzegorzowi Gawrońskiemu w uzyskaniu świetnego wyniku 73 uderzeń i obronie tytułu zwycięzcy turnieju.

 Ostatecznie po 3 dniach ciężkich zmagań na podium stanęli:

KLASYFIKACJA BRUTTO:

Kategoria kobiet:
1.Martyna Mierzwa (230)
2.Katarzyna Kaźmierczyk (245)
3.Janina Ziob (274)

Kategoria mężczyzn:
1.Grzegorz Gawroński (226)
2.Michał Kasprowicz (228)
3.Piotr Dąbrowiecki (230)
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005