startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Duch Wojownika
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Duch Wojownika Drukuj Email
31.08.2009.

Image Michał Poniż, Rafał Majchrzak i Wiesław Smalarz wygrali swoje kategorie handicapowe na finale krajowym World Golfers Poland Championship 2009 presented by ID Marketing zakończonym 29 sierpnia 2009 roku na polu Binowo Park Golf Club. Każdy z nich wykazał się prawdziwym duchem wojownika, aby pokonać siebie i wszystkich konkurentów w drodze do zwycięstwa w turnieju.

 Turniej World Golfers Poland Championship 2009 jest wyjątkowym turniejem rozgrywanym w systemie netto z wyrównaniem handicapu po każdej rundzie, oznacza to, że ci zawodnicy, którzy grają dobrze mają aktualizowany handicap po każdym dniu turnieju. Natomiast ci gracze, którzy grają gorzej otrzymują dodatkowe uderzenia. Przyjęcie takiego systemu powoduje, że turniej jest nadzwyczaj emocjonujący, liderzy zmieniają się z dnia na dzień.

 Turniej w takiej formule wygrywają tylko najlepiej przygotowani gracze, którzy dodatkowo okażą się najlepszą odpornością psychiczną. Bywalcy tego turnieju wiedzą, że najgorszą pozycją jest być liderem przed dniem finałowym. Stres związany z przeżywanymi emocjami nie daje zasnąć, myśli kłębią się w głowie, paraliżuje mieszanka obaw, lęków i nadziei. Po tak spędzonej nocy tylko najwięksi "twardziele" mogą stanąć na tee i walczyć o zwycięstwo.
Mimo to spośród liderów w sześciu kategoriach handicapowych obronili swoje pozycje w finale aż trzej gracze: Wiesław Smalarz w kat. 11-15, Mateusz Kniagnin w kat. 16-20 i Łukasz Ostaszewski w kat. 21-25.

 Najtrudniej było obronić prowadzenie W.Smalarzowi z Gdańska grającemu w grupie HCP 11-15. Mocno naciskali go go Sylwester Tutko i Tomasz Mach. Po turnieju okazało się, że nie było na niego silnych. Wiesław drugiego dnia zagrał 78 brutto, o trzeciego 81. Dodatkowo liderowi sprzyjało szczęście. W drugiej rundzie, jego ewidentnie zepsuty strzał na siedemnastce odbił się od mostku i wylądował na greenie. W tej grupie rywalizacja była najbardziej wyrównana, startowało w niej najwięcej zawodników. Poziom był wysoki dość powiedzieć, że ostatni w finałowej grupie Piotr Zbyszewski z Konina w drugim dniu turnieju pobił rekord życiowy grając 79 uderzeń brutto.

 Także w grupie hcp 16-20 nie doszło do zmiany lidera. Zwyciężył prowadzący po dwóch rundach Mateusz Kniaginin, który w finale, co prawda zagrał trochę gorzej, jednak jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami była tak duża, że pozwoliła mu utrzymać pierwsze miejsce. Łącznie Mateusz zagrał 210, drugi był Marcin Żołyński (214 uderzeń) a trzeci Bogdan Witkowski (220 uderzeń).

 W najlepszej grupie 0-5 wygrał Michał Poniż z Warszawy. Do ostatniego dołka rywalizował o zwycięstwo z Kubą Żelaznym z Gdańska, dopiero spektakularny par Michała na bardzo trudnej binowskiej osiemnastce zakończył sprawę. Kuba jaszcze miał nadzieję do ostatniego aproacha granego przez Poniża ze 145 m. Piłka po uderzeniu Michała miękko wylądowała na greenie i w tym momencie stało się jasne, kto wygra tę kategorię.

 Przemek Piński w kategorii 6-10 zagrał w finale słabo i dał się wyprzedzić Rafałowi Majchrzakowi,  który w zeszłym roku przegrał tytuł w dogrywce. Tym razem Rafał zagrał w finale rewelacyjnie (69 uderzeń), a łącznie 216, co pozwoliło mu sięgnąć po pewne zwycięstwo w tej grupie. Trzeci, z wynikiem 222 był Oskar Kaźmierczak.

 W grupie 21-25 Łukasz Ostaszewski odparł atak Gilberta Heith powracającego do golfa po kilkuletniej przerwie.

 W grupie 25-36 doszło do dyskwalifikacji lidera Roberta Tralewskiego z Konina. Na dołku nr 6  zawodnik zapisał sobie sześć uderzeń. Po pierwszym strzale był na fairwayu 5-dołka , chciał zagrać na green i miał nieudany krótki strzał (którego sobie nie policzył), następnie zagrał do hazardu po prawej stronie greenu, zdropował i zagrał na green. zakończył dołek dwoma puttami i zapisał sobie na dołku wynik sześć. Z takim wynikiem podpisał i oddał kartę. Całość sytuacji obserwował sędzia turnieju Krzysztof Góra. W ramach swoich rutynowych czynności zapisał wynik zawodnika na tym dołku i porównał swoje zapiski po rundzie z kartą wypełnioną przez gracza. Jedynym możliwym werdyktem w tej sytuacji stała się dyskwalifikacja Roberta Tralewskiego, który prowadził w grupie z dużą przewagą po dwóch dniach turnieju. Dzięki temu zwycięzcą tej kategorii został Janusz Wiśniewski.

 Turniejowi towarzyszyła fantastyczna oprawa. W czwartkowy wieczór golfiści, dziennikarze i sponsorzy spotkali się na imprezie "Golf na zamku" rozegranej we wspaniałej scenerii głównego dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Organizatorzy przed sceną ustawili sztuczny green, będący areną zawodów dla publiczności, dziennikarzy, celebrytów oraz uczestników finału.

 W konkursie dla czytelników Kuriera Szczecińskiego torbę golfową z kompletem kijów otrzymała Władysława Jurszo. Spośród graczy najlepiej puttowała Grażyna Ryś. W turnieju WGPC pani Grażyna występowała w roli ... caddiego dla swego męża Janusza Ryś. Nie przeszkodziło to jej w konkursie puttowania pokonać całą plejadę dobrych golfistów z Wojtkiem Waśniewskim (2 m.), Konradem Chrzanowskim (3m.) i nestorem szczecińskich golfistów Józefem Wilkiem na czele. Spośród celebrytów najlepiej puttował Robert Rozmus, natomiast wśród dziennikarzy najlepszy wynik miał niżej podpisany przedstawiciel naszej redakcji.

 W piątkowy wieczór klub w Binowie gościł sponsorów i graczy na wieczornej gali. Wręczono nagrody w turnieju Diners Club i WGPC w kategorii Celebrities. Na Pro-am Diners Club do RPA pojadą obok Mateusza Kusznierewicza (ambasador marki DC), zwycięzca turnieju DC w kategorii brutto - Piotr Robełek z Warszawy i zwycięzca turnieju w kategorii netto - Robert Tralewski z Konina. W tym roku spośród osób publicznych najlepszy wynik osiągnął Robert Rozmus i pojedzie na finał do Hiszpanii. Jego najgroźniejszym rywalem był w tym roku Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dutczak

Image
W grupie hcp 0-5 wygrał Michał Poniż z Warszawy (z lewej) wyprzedzając Jakuba Żelaznego (w środku) i Piotra Robełka.
 
Image 
Zwycięzcy w grupie hcp 6-10: Rafał Majchrzak i Przemek Piński na zdjęciu z Witoldem Jabłońskim i Bożeną Ślęzak.
 
 
Image
Tryumfatorzy z hcp 11-15, Sylwestr Tutko (z lewej), Wiesław Smalarz (w środku) i Tomasz Mach.
 
 
Image
W grupie hcp 16-20 wygrał Mateusz Kniaginin (w środku), drugi był Marcin Żołyński (z lewej) a trzeci Bogdan Witkowski.
 
 
Image
Laureaci w grupie hcp 21-25 - Gilbert Heith (z prawej),  Łukasz Ostaszewski (w środku) i Dominik Reszetko.
 
 
Image
W grupie hcp 26-36 zwyciężył Janusz Wiśniewski przed Sandrą Goetz i Maciejem Noskiem.
 
 
Image
Zwycięzca turnieju DC w kategorii brutto - Piotr Robełek z Warszawy (z lewej) Mateusz Kusznierewicz (w środku) i zwycięzca turnieju DC w kategorii netto - Robert Tralewski.
 
 
Image
Robert Rozmus zwyciężył w kategorii Celebrity, podczas wręczenia nagrody ze Sławomirem Pińskim (z lewej) i Kazimierzem Mendakiem.
 
 
Image
Grażyna Ryś z pucharem za najlepszy putt.
 
 
Image
Celebrities w komplecie z nagrodami w konkursie puttowania. Od lewej Piotr Gąsowski, Marcin Wójcik, Krzysztof Materna, Michał Wójcik, Robert Rozmus i Mikołaj Grabowski.
 
 
Image
Robert Rozmus szykuje się do puttowania podczas zabawy na zamku.
 
 
Image
Bracia Andrzej Lipiński (w środku) i Janusz Lipiński (z prawej) równo zostali obcięci przez cut, muszą czekać kolejny rok na swoją szansę. Piotr Zbyszewski (z lewej) zagrał jedną wspaniałą rundę, 79 uderzeń brutto.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005