startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Kraków Klubowym Mistrzem Polski 2009!
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Kraków Klubowym Mistrzem Polski 2009! Drukuj Email
08.09.2009.
Image Reprezentacja Krakow Valley Golf & Country Club w składzie: Paweł Dydyński, Stanisław Guzik, Michał Jurkowski, Andrzej Kuba, Tomasz Lepka, Aleksander Kleszcz, Ernest Młynarski, Łukasz Wilk wykorzystała atut własnego pola i po raz drugi rok z rzędu sięgnęła po tytuł Klubowego Mistrza Polski.

 Drużyna z Krakowa od początku była jednym z faworytów rywalizacji. Już po rundzie stroke play team uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu drużynowym, a przez kolejne trzy dni, rozgrywane już w match play-u, Krakowianie po kolei rozwiewali nadzieje kolejnych drużyn na znalezienie się podium. Po pokonaniu Modrego Lasu (grającego w składzie: Bogusław i Krzysztof Bil, Krzysztof Boniewski, Jan Galanty, Jędrzej i Mirosław Łopatto, Andrzej Olszewski) oraz First Warsaw G&CC A (Ronald Binkoforski, Bil Carey, Witold Grzesiak, Timothy Hyland, Andrzej Jesionek, Jan Musiolik, Michał Poniż, Piotr Robełek), drużyna pod przewodnictwem kapitana klubu Kraków Valley Pawła Dydyńskiego zagrała w ostatniej rundzie przeciwko bardziej wymagającemu rywalowi – reprezentacji Toya G&CC B.

 Takiego finału spodziewało się chyba wielu, podobnie jak tego, że walka ta będzie niezwykle emocjonująca. I taka rzeczywiście była. Rywalizację drużyny rozpoczęły od meczów foursome i fourball. W foursome naprzeciw sobie stanęli Mateusz Gradecki i Jan Jr Szmidt z Toy-i oraz Aleksander Kleszcz i Tomasz Lepka z Krakow Valley. Ten pojedynek rozstrzygnął się dopiero na 20. dołku na korzyść Krakowa. Równie zacięty mecz (fourball) rozegrali Łukasz Wilk i Ernest Młynarski z Piotrem Ragankiewiczem i Adrianem Meronkiem. Po siedemnastu dołkach przewaga 2 wygranych dołków dała Krakowianom kolejny bardzo cenny punkt.

 Losy finałowego starcia rozstrzygnęły się w singlach. Najpierw Mateusz Gradecki z Toy-i pokonał Aleksandra Kleszcza 3&2, potem Adrian Meronk wygrał z Tomaszem Lepką 6&4. Te zwycięskie mecze na nowo ożywiły nadzieje reprezentacji Toyi. Jednak nie na długo. Wygrana Ernesta Młynarskiego z Jarosławem Pierzchałą oraz Łukasza Wilka z Janem Jr Szmidtem przesądziły wynik na korzyść Krakowian. Pojedynek Piotra Ragankiewicza i Michała Jurkowskiego nie zmieniłby niczego, zatem został przerwany.

 „Po cichu spodziewałem się, że znajdziemy się w finale i to właśnie z Toy-ą”, mówił kapitan krakowskiego klubu Paweł Dydyński. „Byliśmy poniekąd faworytem tych rozgrywek, ale w związku z czym było nam też trudniej. W zeszłym roku niespodziewanie wywalczyliśmy tytuł, w tym graliśmy już pod presją.”

 Presja ta jednak okazała się dopingująca. Przez wszystkie cztery rundy drużyna z Krakowa nie pozwoliła sobie na błąd i pewnie sięgnęła po drugą z rzędu wygraną.

 Równie emocjonująco przebiegała rywalizacja o 3 miejsce pomiędzy First Warsaw G&CC A a Mazury G&CC A. Po singlach drużyna z Mazur prowadziła  z 3 punktami na koncie, po wygranych meczach Jana Zawadowskiego, Kamila Tatarczuka i Michała Śladowskiego. Dla Warszawy punktowali Piotr Robełek i William Carey. Dobra passa Mazur skończyła się w foursome i fourball. Oba te mecze wygrała reprezentacja First Warsaw, tym samym zdobywając tytuł II Klubowego Wicemistrza Polski.

 W grupie 9-16 na najwyższym dziewiątym miejscu znalazł się team Binowo Park GC A (w składzie: Konrad Chrzanowski, Jędrzej Ciułacz-Gąsienica, Paweł Grzelak, Radosław Kanas, Robert Nowosad, Mateusz Wardyn, Wojciech Waśniewski, Maciej Witkowski), który dziś pokonał Tokary GC A 4 do 3.

 Trzy drużyny muszą się pożegnać z grupą mistrzowską i o miejsce w najlepszej szesnastce zagrają za rok w grupie kwalifikacyjnej. Są to: Rosa Private GC, Gdańsk G&CC oraz reprezentacja A&A GC A, która w finale uległa Golf Palace GC A 5,5&1,5. Ich miejsce po awansie w kwalifikacjach zajmą kluby: Golf Swing Józefów, Wielkopolski KG i Sierra GC A.

Image

Drużyna Klubowego Mistrza Polski - Kraków Valley Golf and Country Club

Tekst i zdjęcia: golf24

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005