startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Znamy mistrzów regionów 2009
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Znamy mistrzów regionów 2009 Drukuj Email
15.09.2009.
Image Po raz drugi rozgrywano mistrzostwa regionów w golfie. Mistrzem Pomorza Zachodniego został Grzegorz Gawroński (+6), najlepszy na Pomorzu był Tomasz Gajewski (+8). Zwycięzcą na Mazowszu jest Wojciech Świniarski (+7, na zdjęciu), zaś championem Śląska i Ziemi Łódzkiej został Marian Ciaciura (+11). Tryumfatorem na Dolnym Śląsku został Adrian Meronk (+3), na Warmi i Mazurach zaś Kamil Tatarczuk (+6). Hegemonem w Małopolsce jest Ernest Młynarski (+5), w Wielkopolsce - Michael Kobriger (+14). Najlepszym graczem w rejonie Lublina został Tomasz Cioczek (+6).

 Przyjęta formuła mistrzostw budzi pozytywne emocje ponieważ do rywalizacji przystępują golfiści, którzy się dobrze znają, lubią lub nawet przyjaźnią. Jednak mistrzostwa regionów w formule otwartej wprowadzają pewien rozgardiasz terytorialny i tak Mistrzem Pomorza Zachodniego został poznaniak Grzegorz Gawroński. Również poznaniak Adrian Meronk wygrał mistrzostwa w Toyi na Dolnym Śląsku (mistrz zaczynał grać w golfa w Binowie, teraz jest członkiem  podwrocławskiego klubu). Mistrzem Mazowsza jest lublinianin Wojciech Świniarski. Rodzi się wniosek, że Polska jest jednym wielkim "grajdołem" (nomen omen) w którym każdy gra gdzie lubi - i dobrze!

 Mistrzostwa Pomorza Zachodniego rozgrywano na dwóch polach Amber Baltic w Międzyzdrojach i Modry Las w Choszcznie. Już pierwsza runda pokazała faworyta do zwycięstwa. Grzegorz Gawroński zagrał par pola. Miał w trakcie rundy cztery birdies, ale też double na 15 dołku. Druga runda to solidne 78 w Choszcznie i zwycięstwo nad plejadą miejscowych graczy. Pierwszym wicemistrzem został Asmus Simons, a drugim Jędrzej Gąsienica-Ciułacz z Binowa.

Mistrzostwa Pomorza rozgrywano w Wejcherowie i Postołowie. Tym razem wygrał Junior Tomasz Gajewski z Golf Club Tokary. Pierwsza jego runda w Sierra Golf Club, którą zagrał na +1 "ustawiła" cały turniej. Ostatecznie młody gracz tryumfował z wynikiem 152, pokonując nie byle kogo, lecz doskonałych graczy: Lecha Sokołowskiego (155 uderzeń) i Kubę Żelaznego (również 155).

 W Rajszewie Mistrzostwa Mazowsza wygrali goście. Dumnym warszawiakom pozostały miejsca poza podium. Jak wspomnieliśmy wyżej wygrał Wojciech Świniarski z Lublina (149). Drugie miejsce zajął Jan Zawadowski z klubu Mazury Golf (157) a trzeci był Michał Jesionek z Ambera (161). Najlepszym miejscowym graczem był Jacek Kubicki (4m. - 164 uderz.).

 Śląski Klub Golfowy gościł pretendentów do tytułu Mistrza Śląska i Ziemii Łódzkiej. Zawody zdominowali gospodarze zajmując pierwsze pięć miejsc. Najlepszy był Marian Ciaciura (155) przed Jerzym Niemirowiczem (159) i trzema graczami z wynikiem 160 - Markiem Gaikiem, Wiesławem Kapralem i Damianem Fernezym.

 Zawody o mistrzostwo Dolnego Śląska rozegrano na Toyi. Całe podium, jak nietrudno było przewidzieć zajęli juniorzy. Po pierwszym dniu na czele był Mateusz Gradecki z wynikiem 75. Drugą rundę zdominował jednak Adrian Meronk grając wspaniałe 67 uderzeń, pięć birdies -okraszone eaglem na 16-tym dołku to naprawdę dobry wynik. Popularny "Adi" zanotował w turnieju 145 uderzeń i wygrał z przewagą aż ośmiu uderzeń nad Mateuszem Gradeckim i dziesiąciu nad Janem Szmidtem juniorem.

 Również w Olsztynie turniej zdominowali gospodarze. Mistrzem Warmii i Mazur w golfie został młody Kamil Tatarczuk (150). Pokonał Cezarego Łosko (159) i dwóch graczy ex aequo na trzeciej pozycji Michała Śladowskiego i Jana Sikorę (obaj 164).

 Golfiści z Małopolski rozegrali pierwszą rundę na polu Kraków Valley Golf & Country Club, a drugą na Royal Kraków Golf & CC. Ernest Młynarski prowadził po pierwszej rundzie z wynikiem 75 uderzeń. W niedzielę zanotował 74 uderzenia i z łącznym wynikiem 149 uderzeń wygrał. Tomasz Lepka był drugi z wynikiem 154 uderzeń a Jakub Podolec trzeci z dużą stratą (170).

 Mistrzostwa Wielkopolski rozegrano w Bytkowie. Michael Korbiger zagrał dwie rundy po 79 uderzeń i niespodziewanie pokonał Jakuba Paecha dwoma uderzeniami. Trzeci był Michał Mierzwa (165).

 Wierzchowiska Golf&CC były areną zmagań w Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny. Tomasz Cioczek uzyskał dobry wynik 142 uderzenia i wygrał z bardzo dużą przewagę nad rywalami. Drugim zawodnikiem w turnieju był Jarosławem Gładysz (160) a trzecim Cezary Hermanowski (165).

 

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005