startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Torunianin Mistrzem Bydgoszczy
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Torunianin Mistrzem Bydgoszczy Drukuj Email
23.09.2009.
Image Mistrzem Bydgoszczy w Golfie został Zbigniew Piskorz (na zdjęciu), nomen omen pochodzący z Torunia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki w której mistrz pokonał Krzysztofa Rykowskiego. Obaj zakończyli dwa turniejowe dni z wynikiem 169 uderzeń. Trzecie miejsce w kategorii brutto zajął Andrzej Dróżdż (141). W kategorii netto trymfował Krzysztof Pawlik.
 
 Kiedy w 2001 roku rozpocząłem poszukiwania miejsca do gry w golfa w okolicach Bydgoszczy trafiłem w internecie na stronę "Pole golfowe w Olszewce". Spakowałem sprzęt i wyruszyłem w drogę. Kiedy zaparkowałem obok budynków gospodarczych przywitali mnie właściciele - Maryla i Telesfor Horodeccy. Byli bardzo zaskoczeni, że ktoś ich odwiedził, a szczególnie tym, że miał ze sobą kije golfowe. Pole okazało się równo wykoszonym terenem o powierzchni 100x40 metrów z wytyczonymi dwoma greenami. Czy byłem zawiedziony ? Może byłbym gdyby nie ... gospodarze. Trudno spotkać tak sympatycznego człowieka jakim jest Telesfor Horodecki, który godzinami może opowiadać o swojej golfowej pasji. "Zbuduję tu pole golfowe" powtarzał jak mantrę, aż sam uwierzyłem w jego marzenie.

  Gdy w sobotę 19 września 2009 przyjechałem dokładnie w to samo miejsce trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu, okazały dom klubowy przerobiony ze stodoły pełen był golfistów, a przed nim stało mnóstwo wózków golfowych. Spojrzałem na pole, na starannie wykoszone fairwaye dziewięciu dołków, chorągiewki na wypielęgnowanych greenach. Jedna rzecz pozostała bez zmian - uśmiech na twarzy Horodeckiego, kiedy wyszedł mi na powitanie.

  Turniej Kamal Bydgoszcz Open to otwarte mistrzostwa Bydgoszczy. Rozgrywane po raz trzeci przyciągnęły aż 41 graczy z regionu. Bez wątpienia to największe zawody golfowe w województwie kujawsko pomorskim. Na polu w Olszewce obowiązuje system handicapowy według własnych reguł. Rywalizowano w dwóch kategoriach, brutto i netto. Turniej zaplanowano na dwa dni. Przebiegł on w bardzo miłej atmosferze zarówno na polu jak i w domku klubowym gdzie o podniebienia gości zadbała żona Telesfora - Maryla Horodecka. Jej typowo polska kuchnia jest znana w całej okolicy. Pole przygotował do gry oraz zapewnił informatyczą obsługę turnieju Łukasz Horodecki. W kategorii brutto po pasjonującej dogrywce wygrał Zbyszek Piskorz z Torunia, drugie miejsce zajął Krzysztof Rykowski (129) a trzecie Andrzej Dróżdż (141). W kategorii netto walka była bardziej wyrównana. Pierwszy był Krzysztof Pawlik wyprzedzając tylko o 0,2pkt Kaspra Płaszczykowskiego który o drugie miejsce wygrał w dogrywce z Piotrem Lichym. Gracze z pierwszych miejsc zdobyli trójkołowe wózki BagBoy Express 240, drugie miejsca premiowane były torbami TaylorMade Monaco a trzecie wózkami BagBoy SC 545. Wszystkie nagrody ufundowała firma Kamal, producent kostki brukowej. Patronami medialnymi imprezy były Gazeta Wyborcza oddział Bydgoszcz i Telewizja internetowa Bydzia.tv. Nagrodą specjaną był kryształowy puchar ufundowany przez Mariana Wlizło z firmy Marcrystal z Torunia za wygraną w konkursie "nearest to the pin" na 6 dołku (130m). Najbliżej flagi piłkę umieścił Witold Piechaczyk. Zawiedli niestety bydgoscy faworyci do zwycięstwa Adam Pawlonka (broniący tytułu Mistrza Bydgoszczy) i Rafał Rudol, uczestnicy zeszłorocznego finału World Golfers Championship w Malezji.

Szczegółowe wyniki na: www.golf-olszewka.pl
Relacja tv internetowej Bydzia.tv : http://vimeo.com/6680391

Tekst i zdjęcia: Andrzej Machulski
Polskie Strony o Golfie
www.golf.svp.pl

Image
PIERWSZE MIEJSCE NETTO KRZYSZTOF PAWLIK (Z LEWEJ)

Image
ADAM PAWLONKA NIESTETY NIE OBRONIŁ TYTUŁU MISTRZA BYDGOSZCZY
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005