startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Erofejeff wygrywa Szczecin Open
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Erofejeff wygrywa Szczecin Open Drukuj Email
11.10.2009.
Image 
 
 
 
 
 
W sobotę 10 października 2009 roku zakończył się turniej Floating Garden Szczecin Open 2009 presented by Lexus. W finałowej rundzie, w walce o zwycięstwo liczyła się tylko trójka: Peter Erofejeff, Peter Bronson i ubiegłoroczny zwycięzca Paul Nilbrink. Pozostali gracze mieli już zbyt dużą stratę. Ostatecznie zwyciężył Peter Erofejeff z łącznym wynikiem 211 uderzeń. Zasłużone drugie miejsce zdobył Peter Henry Bronson z jednym uderzeniem straty. Na trzecim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca Paul Nilbrink ze stratą dwóch uderzeń.

 Na polu Binowo Park pod Szczecinem 44 zawodników z 11 krajów przez 3 rundy rywalizowało o nagrody pieniężne w wysokości 40.000 zł i zdobycie tytułu w turnieju Szczecin Open 2009. Przed sobotnim finałem na czele byli Peter Erofejeff  137 (-7), Paul Nilbrink 138(-6) i Peter Bronson 142 (-2). Tylko ci gracze mieli szansę na zwycięstwo. Pozostali na czele z Johnem Grantem i Thomasem Hansenem (obaj 145, +1) mieli już zbyt dużą stratę, aby walcyć o podium. Do sobotniego finału z największą wolą zwycięstwa przystąpił Peter Bronson. Dość silny wiatr, zimno zdawało się sprzyjać temu golfiście, znanemu z dużej odporności na warunki pogodowe. Pierwszą dziewiątkę P. Bronson zagrał w 35 uderzeń, odrabiając jedno uderzenie do Erofejewa i cztery do Nilbrinka. Nilbrink grał ze zmiennym szczęściem zaliczają na zmianę ładne birdie i słabe bogeye, ostatecznie pierwszą dziewiątkę P. Nilbrink zakończył zaliczając pechowego doubla na dziewiątym dołku.

 Na drugiej dziewiątce Peter Bronson nadal próbował dogonić Petera Erofejeff'a. Prawie mu się ta sztuka udała a obaj gracze stoczyli imponujący pojedynek woli i umiejętności. Zwycięzca Peter Erofejeff zakończył rundę double bogey, stało się to jednak w momenciem kiedy miał bezpieczną przewagę po wspaniałych zagraniach na birdie na 15 i na 17 dołku. Ostatecznie zwyciężył Peter Erofejeff z łącznym wynikiem 211 uderzeń. Zasłużone drugie miejsce zdobył Peter Henry Bronson z wynikiem 212 uderzeń. Na trzecim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca Paul Nilbrink z wynikiem 213 uderzeń.

 Najlepszy z Polaków był Kacper Bobala (234, +18), który zajął 10 miejsce. Na dwunastej pozycji skolasyfikowano innych naszych dwóch młodych zawodowców Maksymiliana Sałudę i Łukasza Szadnego (238, +22).

 W ten sposób jedenasta edycja turnieju Szczecin Open przeszła do historii. Następna za rok.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005