startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Wręczono Klubowe Puchary Sezonu 2009 w Modrym Lesie
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Wręczono Klubowe Puchary Sezonu 2009 w Modrym Lesie Drukuj Email
06.01.2010.
Image Najlepszą golfistką w Modrym Lesie w sezonie 2009 została Sławomira Konieczna, która uzyskała w łącznej punktacji 253 punkty Stableford. Wyprzedziła o 17 punktów drugą w klasyfikacji Magdalenę Paczóską. W najliczniej obsadzonej grupie mężczyzn (z handicapem 17,5-36,4), puchar podobnie jak w roku ubiegłym puchar trafił do Zbyszka Smulczyńskiego, który podczas ośmiu najlepszych rund uzyskał 280 punktów. W najlepszej kategorii handicapowej 0-17,4 wygrał obrońca tytułu z 2008 roku – Bogusław Bil (na zdjęciu).
 

 W piątkowy wieczór 19 grudnia 2009 w Choszcznie na wigilijnym spotkaniu członków klubu Modry Las* wręczono doroczne nagrody dla najlepszych graczy. Po raz drugi w historii klubu przyznane zostały Klubowe Puchary Sezonu. Najlepszą golfistką w Modrym Lesie w sezonie 2009 została Sławomira Konieczna, która uzyskała w łącznej punktacji 253 punkty Stableford, wyprzedzając o 17 punktów drugą w klasyfikacji Magdalenę Paczóską. W grupie mężczyzn (z handicapem 17,5-36,4), podobnie jak w roku ubiegłym puchar trafił do Zbyszka Smulczyńskiego, który podczas ośmiu najlepszych rund uzyskał 280 punktów. Tuż za nim ex-equo na drugim miejscu znaleźli się Zdzisław Gruca i Witold Siwko, którzy zdobyli po 274 punkty.

 W najwyższej kategorii handicapowej 0-17,4 obrońca tytułu z ubiegłego roku – Bogusław Bil poprawił swój wynik aż o 28 oczek, uzyskując łącznie aż 276 punktów. Kolejne miejsce w tej kategorii przypadło Jankowi Galantemu, który zdobył 249 punktów Stableford.
 
 Wśród graczy Zielonej Karty triumfował Andrzej Trofimczyk, który w ubiegłym sezonie zebrał łącznie 219 punków.

 Wiele emocji wzbudziła również nagroda  za największy postęp w grze. Otrzymał ją gracz, który uzyskał największe stosunkowo obniżenie oficjalnego handicapu w trakcie sezonu. O ponad 20% udało się obniżyć swoje handicapy sześciu zawodnikom Modrego Lasu: Tomaszowi Piechowiczowi (22,6%), Waldemarowi Ziemakowi (26,4%), Dariuszowi Jaroszowi (26,4%), Sylwestrowi Stefańskiemu (26,5%) i Andrzejowi Trofimczykowi (37,8% !). Największy postęp uzyskał Jarosław Szulgo, któremu udało się poprawić handicap aż o 40,7%. Rozpoczynając sezon z handicapu 33,2 Jarek uzyskał obniżenie hcp do poziomu 19,7. Istotnym progresem wśród przedstawicielek płci pięknej wyróżniły się wspomniane wcześniej Sławomira Konieczna (obniżenie hcp o 16,2%) oraz Magdalena Paczóska (poprawiła swój hcp o 14,7%).

 Podczas spotkania uczestnicy przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia minionego sezonu, w szczególności uroczyste otwarcie pola z udziałem legendarnego Gary Playera oraz ówczesnego wiceministra sportu Adama Giersza. Na ekranie wyświetlono także film upamiętniający to wydarzenie. Ważnym ze sportowego punktu widzenia osiągnięciem było wystawienie dwóch drużyn do rywalizacji w ramach Klubowych Mistrzostw Polski PZG. Głośnym echem w polskim świecie golfowym odbiło się również powołanie Modrej Szkoły i jej pierwsze sukcesy w szkoleniu dzieci i młodzieży w golfie.

 W nowym kalendarzu turniejów Modry Las Golf Club na 2010 rok znalazło się aż 31 turniejów. Do najważniejszych z pewnością należeć będą majowe PZG Mistrzostwa Polski Match Play oraz planowany na drugą połowę czerwca turniej Choszczno Open – Otwarte Mistrzostwa Choszczna, które mają się przekształcić w turniej zawodowy.


Image
Na zdjęciu zwycięzcy Klubowego Pucharu Sezonu 2009 Modry Las Golf Club – od lewej:  Zbigniew Smulczyński, Andrzej Trofimczyk, Sławomira Konieczna i Bogusław Bil.

Autor: Bogusz Downar-Zapolski - Modry Las

*Modry Las jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej polem golfowym zaprojektowanym przez firmę Gary'ego Playera - legendarnego golfisty, który ma w swoim portfolio ponad 300 projektów pól golfowych na pięciu kontynentach. Modry Las został oficjalnie otwarty 4 lipca 2009 przez Gary Playera z udziałem Wiceministra Sportu Adama Giersza, władz lokalnych oraz przedstawicieli krajowych związków sportowych. Trzy miesiące po oficjalnym otwarciu pole trafiło do setki najlepszych pól golfowych Europy brytyjskiego magazynu Golf World.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005