startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Polsko-niemiecki golf pod Berlinem
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Polsko-niemiecki golf pod Berlinem Drukuj Email
30.05.2010.
 Image Potsdamer Golf Club koło Berlina był miejscem polsko-niemieckiego turnieju golfowego. Wydarzenie, miało miejsce w piątek 28 maja 2010 roku i głównie było spotkaniem towarzyskim. Sportowa część miała bardziej charekter zabawowy. Uczestnicy, podzieleni na dwuosobowe zespoły rozegrali turniej texas scramble na pięknym 18-dołkowym, mistrzowskim polu golfowym. Turniej wygrał zespół gospodarzy złożony z Wiceprezydenta miejscowego klubu Detlefa Szablewskiego i Jurgena Von Meera. Z Polaków najlepsze trzecie miejsce zdobył Włodzimierz "Wowka" Abkowicz (na zdjęciu) grający w parze z Peterem Reckim.
 Turniej Berlin-Polska Golf Cup 2010 pomyślano jako okazję do spotkania biznesu, polityki i mediów na polsko-niemieckim pograniczu. Z polskiej strony największą reprezentację miało Binowo Park Golf Club. Nie zabrakło przedstawicieli środowiska z Trójmiasta w osobie Zbigniewa Reszki, czy też przedstawicieli Śląskiego światka golfowego w osobach Brygidy i Jana Morańskich, zaś Marcin Ulacha reprezentował Łódź.
 Pole pod Tremmen jest typowym polem o charakterze parkowym. Ładnie utrzymane fairwaye zachęcają do gry. Sporo jest przeszkód technicznych, wzdłuż pola wije się sporej szerokości rzeczka. Starodrzewu jest stosunkowo mało ale nam podobały się niewielkie drzewka nasadzone w dwóch rzędach wzdłuż torów gry przypominające rozmiarem drzewa oliwne, często obecne na polach śródziemnomorskich. Referencyjnym dołkiem jest 11, długie par pięć, gdzie fairway jest poprzecinany przeszkodami wodnymi wzdłuż i wszerz. Dołek ten uchodzi za jeden z najtrudniejszych w całych Niemczech.
 Jednym z uczestników turnieju był Henry Wille. Porozmawialiśmy z nim chwilę. Henry jest członkiem miejscowego klubu, od dziesięciu lat gra w golfa. Z zawodu jest instruktorem sportu, zajmuje się trenowaniem młodzieży. Ze sportem jest związany wiele lat, w przeszłości grał w Bundeslidze tenisa stołowego. Swoją przygodę na polu golfowym zaczynał dziesięć lat temu. Podszedł do sprawy metodycznie, wziął lekcje u profesjonalisty, a żona nakręciła kamerą jego swing. Teraz Henry ma 64 lata i handicap 10.0. Narzeka na to, że ma za mało czasu na golfa, tym niemniej jego pozim gry jest bardzo dobry. Mówi, że w golfie pomaga mu znajomość dynamiki ruchu piłki zdobyta przez doświadczenia gry w ping ponga. Rodzice Henrego pochodzą z Poznania a jego rodowe nazwisko brzmi Kościk.
 Patronat honorowy nad turniejem objęli Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec, Minister Gospodarki Brandenburgii Ralf Christoffers, Wicearszałek Województwa Zachodniopomorskiego Witold Jabłoński oraz Przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP Andrzej Person.
 Organizatorzy:
PRO-EKS Handelsvertretung & Wirtschaftsberatung
Bermag Abkowicz Gałkiewicz Sp.j.
 Partnerzy:
Województwo Zachodniopomorskie
Pro Brandenburg e.V.
Orlen S.A.
INTERREG IVC Project JOSEFIN
  Patronat medialny:
www.berlin-polska.pl
 
Image
Zwycięzcy Detlef Szablewski (z prawej) i Jurgen Von Meer (w środku).

Image
Roman Kudelnicki miał najdłuższy drive, na zdjęciu w topowych okularach słonecznych ufundowanych przez Mirellę Palmi

Image
Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Witold Jabłoński grał osobiście w turnieju. Na zdjęciu z Jarosławem Dobrzyńskim i Romanem Kudelnickim

Image
Waldemar Ziemak - Dyrektor Modrego Lasu zapraszał gości z Niemiec, za pomocą darmowych green fee, do Choszczna

Image
Damian Greś - Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski (z lewej) w towarzystwie organizatorów Michała Gałkiewicza (w środku) i Tomasza Urbańskiego

Image
Henry Wille golfista-pingpongista

Image
Pole pod Tremmen jest typu "parkland"

Image
Reprezentacja Binowa (od lewej) Jerzy Safanów, Leszek Górski, Witold Szczepanowski, Elżbieta Górska - laureatka konkursu longest drive wśród pań
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005