startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Modry Las oczami niemieckiego golfisty
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Modry Las oczami niemieckiego golfisty Drukuj Email
08.06.2010.
Image Modry las jest jednym z najtrudniejszych i zarazem najładniejszych polskich pól golfowych. Zgodnie z zasadą, że "każda sroczka swój ogonek chwali", możemy być w ocenie nieobiektywni. Spójrzmy więc na nasze pole w Choszcznie oczami gościa z Niemiec. Poczytajcie co pisze o wizycie w Polsce Berlińczyk Manfred Sackarndt (na zdjęciu).
 
 „Po raz drugi pojechaliśmy na trzy dni do Modrego Lasu. My, to znaczy członkowie klubu „Potsdamer Golfclub”. Pierwszy raz jako mieszana grupa seniorów, potem jako członkowie drużyny. No dobra, mamy  też nasze bardzo ładne pole golfowe w pobliżu Berlina, ale czasem potrzeba  urozmaicenia, aby zbierać doświadczenia na obcych polach, w obcych bunkrach i hazardach. Poza tym droga nie jest daleka, w sumie mniej niż trzy godziny.

 Na urozmaicenie nie było więc co narzekać: trudny język,  dobre jedzenie, ale przede wszystkim  trudne pole. Urzekł nas jego pagórkowaty kształt z wymyślnymi bunkrami i zaskakującym przebiegiem fairway-ów. Podziwialiśmy cały totalnie wypielęgnowany teren. Wszyscy członkowie naszej grupy byli zachwyceni rozległymi widokami świetnej przyrody, jeszcze bez żadnych zabudowań. Wszędzie wokół otwierała się bogata przyroda jezior i lasów.

 Gra wymaga dość dokładnej znajomości pola. Nie mieliśmy tej cechy i wobec tego pierwszego dnia nasze rezultaty były straszne. W następnych dniach graliśmy trochę lepiej i w trzecim dniu rezultaty były jeszcze nie optymalne, ale prawie normalne. Było jak zawsze po dniu gry w golfa - cieszymy się na następny dzień, mając nadzieję, że wszystko będzie lepiej. Każdy golfista zna tę nadzieję!

 Wieczorem zjedliśmy dobrą kolację w hotelu „Jacht” w Choszcznie. Po trzech wódkach wymowa tej nazwy nie jest już tak trudna!

 Czekamy na jesień, bo chcielibyśmy  poznać, co znaczy słowo „modry”. W każdym słowniku znajduje się inne  znaczenie: czy jest czerwony, czy raczej zielony czy nawet niebieski? No to do zobaczenia!

Tekst i zdjęcie: Manfred Sackarndt
 
Image
Goście z Niemiec w komplecie
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005