startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Dzień Dziecka w Sobieniach
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Dzień Dziecka w Sobieniach Drukuj Email
11.06.2010.
Image Adam Mitukiewicz - instruktor golfa w Szkole Golfa Scota Cranfielda z Sobieni Królewskich nadesłał nam relację z pikniku golfowego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Gośćmi klubu byli uczniowie klas 3-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobieniach Jeziorach pod Warszawą. Dzieci zostały zaproszone na przygotowany specjalnie dla nich piknik golfowy na terenie Sobieni Królewskich Golf & Country Club.
Nawet mało słoneczna pogoda nie była w stanie zepsuć humoru uczestnikom pikniku. Dobry nastrój towarzyszył im od samego rana do godzin popołudniowych, a lekka mgła dodawała jeszcze uroku grze w golfa, który w końcu wywodzi się z Wysp Brytyjskich. Tego dnia w Sobieniach Królewskich dzieci poprzez zabawę poznawały tajniki niezwykłego sportu jakim jest golf – m.in. zasady gry, prawidłową postawę i technikę uderzeń. Nowo zdobytą wiedzę sprawdziły następnie na strzelnicy golfowej i 3-dołkowej akademii golfa, a wszystko to pod czujnym okiem instruktorów Cranfield Golf Academy. Na naukę skusili się także wychowawcy.

Choć większość z dzieci pierwszy raz zetknęła się z golfem, młodzi golfiści bardzo szybko opanowali podstawy gry. Z ogromnym entuzjazmem spotkały się więc konkurencje, w których mogli wykazać się celnością uderzeń. Niczym w wielkim świecie profesjonalnych graczy, dzieci wzięły udział w zawodach Closest to pin (Najbliżej dołka) oraz Best putt (Najbardziej precyzyjne trafienie do dołka). Trzy osoby z najlepszymi wynikami w każdym z konkursów otrzymały cenne nagrody – buty golfowe ufundowane przez PGA Polska oraz karnety na Driving Range Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Nie zabrakło także drobnego poczęstunku, za co serdecznie dziękujemy m.in. producentowi soków Cappy.

Piknik golfowy z okazji Dnia Dziecka był pierwszą z imprez w ramach programu współpracy między stowarzyszeniem Sobienie Królewskie Golf & Country Club, a Zespołem Szkół na terenie gminy Sobienie Jeziory. Jego celem jest promowanie aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, m.in. poprzez lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne na polu golfowym. „Graj w golfa w Sobieniach Królewskich”, bo tak nazywa się ta inicjatywa, ruszy już na początku roku szkolnego 2010/2011.
 
Image
Image
Image
Image 

 Tekst i zdjęcia Adam Mitukiewicz

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005