startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Hokeista kontra piłkarz
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Hokeista kontra piłkarz Drukuj Email
21.06.2010.
Image Podczas kolejnych eliminacji do finałów World Golfers Poland Chamionship  2010, w sobotę 19 czerwca na polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach, w szranki stanęli dwaj słynni zawodowi sportowcy – Jerzy Dudek (hcp 13,6), bramkarz  Realu Madryt i Mariusz Czerkawski (hcp 20,9), były zawodowy hokeista NHL. Wygrał zgodnie z oczekiwaniami i handicapem Jerzy Dudek, chociaż po pierwszej dziewiątce był remis. "Back nine" było już jednak popisem Jerzego, który zakończył rundę wynikiem 91. Mariusz na swojej "score card" zapisał 102 uderzenia. Zwycięzcami w kategoriach turniejowych zostali: Stanisław Guzik (HCP 0-10), Robert Majchrzak (HCP 11-15), Rafał Podkański (HCP 16-20), Jacek Trojanowski (HCP 21-25), Maciej Szczerczak (HCP 26-36).

 
 Pole golfowe pokazało się z jak najlepszej strony – jednak mimo mocno przyciętych roughów, dobrze utrzymanych  fairwayów i niesamowitych greenów, było bardzo wymagające. Kraków Valley słynie z trudnych bunkrów i bardzo dobrych greenów. Mocno pofałdowane i górzyste, jak podkreśla manager klubu Grzegorz Mądry, umiejscowione przecież w samym środku Jury Krakowsko-Częstochowskiej stwarza przez to wiele problemów golfistom. W zasadzie nie ma tu płaskich terenów pola gry – wszystko pofałdowane, co stanowi znaczące utrudnienie nie tylko przy putowaniu, ale także przy grze, gdyż często  stoimy na jakimś pochyleniu. Jedynie bunkry są płaskie!

  Już pierwszy teebox daje do myślenia i wielu graczy bojąc się wysokiej trawy i drzewek z prawej oraz bunkrów wybija piłkę na lewo, a tam czeka „OB” – teren poza polem gry. Jerzy Dudek dwukrotnie znalazł się właśnie tam „out of band”. Wreszcie przy trzecim uderzeniu z tee odłożył drivera, którego na tym polu już nie używał i wtedy potrzebował czterech uderzeń na tym dołku par 4, co łącznie dało mu osiem. Doprawdy trzeba bardzo precyzyjnie posługiwać się driverem na tym polu lub odłożyć go. Zresztą także doskonale grający Mikołaj Wojnowski kilkukrotnie tu wybił na „obi”, jak i wielu innych… zresztą nie tylko na tym dołku. Bardzo wymagający jest także dołek 12, par 5 (532 m). Startujemy z wzniesienia mając po lewej  ścianę lasu i wysoką trawę, przed sobą jar i bardzo daleki wyżej położony fairway, a  w dole trudny rough, zaś po prawej wielkie piękne jezioro z fontanną, za jeziorkiem las i „obi”. jeżeli już dostaniemy się na fairway, to czeka nas trudny green niezwykle pofałdowany wśród bunkrów, a z tyłu ograniczony lasem. Kolejny dołek par 3 (188 m) ma bardzo wąski green, miedzy górką  z lewej, a dołkiem i bunkrami, ale za to bardzo długi.

  Bez wątpienia pole wymaga dużego skupienia i taktyki, bo w zasadzie wszystkie dołki sprawiają  wiele problemów swoim górzystym ukształtowaniem wśród pięknych okoliczności przyrody  - górki, jary, jeziora, piaszczyste bunkry i drzewa. Powiem jeszcze tylko, ze przy polu jest wyciąg narciarski, co uzmysławia ukształtowanie terenu. Tym bardziej więc wynik brutto 91 Jurka Dudka grającego od trzech lat w golfa, a przecież trenującego codziennie w Realu Madryt świadczy, ze golf go pochłonął. Wspominał, jak jeszcze niedawno mając hcp 28 spotkał  trenera, który w ciągu kilku miesięcy poprawił jego gre do handicapu 13,6. Jeszcze pamięta, gdy w Madrycie  w turnieju zagrał 55 pkt. stableforda, co oczywiście wzbudziło wzburzenie  u innych graczy. Zapewne mniej miło zapamięta  jego udział w turnieju open zawodowców  Sergio Garcia, którego grając we flighcie z Miguelem Angelem Jimenezem Jurek trafił piłeczką, śmiali się wówczas, że Jurek podpisze się na jego siniakach, a Sergio Garcia podpisze się na jego piłeczce. Taki deal. Zresztą Jurek Dudek myśli o zdobyciu na charytatywny turniej w Polsce do licytacji kilku piłek z podpisami znanych golfistów czy piłkarzy.

  Dobrze zagrał także Mariusz Czerkawski. Wprawdzie zajął dopiero trzecie miejsce w swojej kategorii, ale sam wie, że ma jeszcze wiele pracy, by wyzbyć się hokejowego przyzwyczajenia do krótkiego  i silnego swingu. Jurek Dudek wywalczył drugą pozycje w swojej kategorii handicapowej i pierwsze miejsce brutto oraz drugie netto w kategorii Diners Club Trophy. Bardzo byli zadowoleni obaj i czekali cierpliwie do ceremonii kilka godzin, gdyż wystartowali  w pierwszym flighcie. Wręczenie  nagród  odbyło się w oddanym w tym roku budynku restauracji. W kategorii Diners Club Trophy brutto zwyciężył Jerzy Dudek, a netto Rafał Podkański, zaś konkurs „najbliżej dołka” nr 4 par 3, bo tylko 78 cm wygrała  Barbara Walkowska. Wszystkie wyniki i fotorelacja na stronie turniejowej www.golfpgc.pl.

Tekst i zdjęcie: Jarosław Gaszyński
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005