startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Trzecia piłka dla Bytkowa
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Trzecia piłka dla Bytkowa Drukuj Email
05.07.2010.
Image Przedstawiciele redakcji wręczyli Lidii i Robertowi Jakubcom - właścicielom pola golfowego w Bytkowie trzecią "Złotą Piłkę z Laurem" - nagrodę dla "Najbardziej lubianego pola golfowego w Polsce"  Pole w Bytkowie jest niestety w tej chwili nieczynne z powodu przymusowego wywłaszczenia właścicieli z części gruntu. Teren ten został zabrany przez Państwo na budowę drogowego zachodniego obejścia Poznania S-11. W ten sposób aglomeracja poznańska straciła jedyne w okolicy pole golfowe.
 Główną przyczyną zaprzestania działalności przez pole golfowe w Bytkowie jest zajęcie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad głównego żródła wody dla pola. Pole golfowe bez wody nie może istnieć. Właściciele mają plany odbudowy i rozbudowy pola, na to jednak potrzebne są pieniądze. Obecnie trwają sprawy sądowe zmierzające do rozwiązania tego problemu. Likwidacja pola w Bytkowie jest tym bardziej bolesna, że dotyczy pola lubianego i docenianego. Najlepszą rekomendacją pola jest fakt, że pole to trzykrotnie wygrało ogólnopolski plebiscyt naszej redakcji.

 Poniżej przytaczamy list Lidii i Roberta Jakubców do użytkowników pola:

"Szanowni Golfiści,
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego i działaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Poznaniu, pole golfowe w Bytkowie zostało zlikwidowane. Informujemy też, że mimo złożonych propozycji, zarówno Wojewoda Wielkopolski, jak i GDDKiA Oddział w Poznaniu, odmówili prowadzenia rozmów na temat dalszego bytu pola.

Przedstawiciel Wojewody polecił skierowanie sprawy do właściwego sądu, z wnioskiem o wykup reszty terenu pozostałego po ulokowaniu drogi S-11, co też uczyniliśmy. Najbliższe pola znajdują się w Modrym Lesie, Wrocławiu, Szczecinie i Świebodzinie i tam też - mam nadzieję, będziemy się spotykać. Chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za niezwykły czas, który mogliśmy z Wami spędzić na polu golfowym. Likwidacją pola w Bytkowie kończy się jakiś okres dla poznańskiego golfa. I trochę nam żal.

Dziękujemy Wam też za wyrażenie swojego poparcia dla pola w sporze z Wojewodą i GDDKiA i wyrażenie go głosowaniem na ulubione pole na portalu Golfmedia.pl."

Image
Sławomir Paluszczak, Robert Jakubiec, Lidia Jakubiec z trzema kolejnymi trofeami za zwycięstwo w konkursie na najbardziej lubiane pole golfowe w Polsce.
 
Image
Sławomir Paluszczak, Lidia Jakubiec, Jerzy Dutczak i Robert Jakubiec na tle maszyn drogowych i terenu budowy drogi S-11 będącego do niedawna polem golfowym.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005