startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Toya Mistrzem Polski!
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Toya Mistrzem Polski! Drukuj Email
20.07.2010.
Image Poznaliśmy Klubowych Mistrzów Polski 2010. Po czterodniowych zmaganiach, zaciętej rywalizacji Toya Golf Club odebrała puchar dla najlepszej drużyny. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobył Adrian Meronk (na zdjęciu), który pokonał Jana Musiolika rezultatem 8&7. Drugie miejsce zajęła drużyna Warszawy, zaś brązowe medale zdobył Kraków Valley Golf&CC.
 Drużyna mistrzów grała w składzie: Mateusz Dziąsko, Mateusz Gradecki, Adrian Meronk, Romuald Szałagan, Jarosław Pierzchała, Piotr Ragankiewicz, Tomasz Pulsakowski, Jan Szmidt jr. Kapitanem drużyny był Jan Szmidt.Tegoroczne zawody odbywały się na polu Kraków Valley Golf&CC w Paczółtowicach pod Krakowem.

 Z zachodniopomorskich zespołów Amber Baltic Golf Club zajął 6 miejsce grając w składzie: Piotr Dąbrowiecki, Grzegorz Gawroński, Michał Jadwisiak, Marek Marcinkowski, Andrzej i Mateusz Szmit, Krzysztof Woźniak. Drużyna Binowo Park Golf Club zakończyła mistrzostwa na 7 pozycji. Reprezentowali ją Marcin Dziemianko, Jędrzej Gąsienica, Andrzej Śliwiński, Robert Nowosad, Wojciech Waśniewski, Mateusz Wardyn, Przemysław Piński. Modry Las zajął 12 miejsce i utrzymał się w grupie mistrzowskiej.

 Walka o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy klubami Toya Golf&CC i First Warsaw Golf&CC. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli dzisiaj sporo emocji, gdyż każdy mecz mógł być na wagę złota. Najpierw w pojedynku fouresome stanęli przeciw sobie: Romuald Szałagan i Jarosław Pierzchała oraz Piotr Robełek i Michał Poniż. Mecz zakończył się wynikiem 5&4 dla warszawskiego klubu. Następnie w fourballu zmierzyli się Piotr Ragankiewicz z Tomaszem Pulsakowski przeciw Andrzejowi Jesionkowi i Kubie Zawadzie. Lepsi okazali się golfiści z wrocławskiego klubu, kończąc mecz 5&4.

 Zadecydowały mecze pojedyncze. Mateusz Gradecki wygrał z Sebastianem Musiolikiem 5&4, a Adrian Meronk pokonał Jana Musiolika rezultatem 8&7. Mecz Jana jr Szmidta i Williama Careya zakończył się remisem, gdyż zwycięstwo było już przesądzone. Toya Golf Club pokonała First Warsaw Golf&CC stosunkiem 3,5&1,5.

Po meczu kapitan wrocławskiej drużyny, Jan Szmidt, powiedział: „Nasi zawodnicy robili duży postęp, ciężko przepracowali całą zimę i bardzo solidnie przygotowali się do zawodów. Młodzieży należą się duże gratulacje, bo naprawdę dużo pracy włożyli, aby uzyskać tytuł”.

 Pan Jan pytany o pojedynek, którego wrocławska drużyna obawiała się najbardziej stwierdził: „Wychodzimy z założenia, iż nie obawiamy się żadnego meczu, ponieważ jeśli zaczniemy się obawiać to go przegramy. Trzeba walczyć i zawsze wszystkich nastawiamy na to, iż wygramy na pewno”. Jak widać po dzisiejszych rozgrywkach, ta filozofia sprawdza się w pełni.

Drugie miejsce i srebrne medale zdobyła warszawska drużyna.

 Walka o trzecią pozycję rozstrzygała się pomiędzy Kraków Valley Golf&CC a Mazury Golf&CC. Punkty dla krakowskiego klubu uzyskali w foursome Paweł Dydyński i Michał Jurkowski oraz w fourballu Ernest Młynarski i Michał Wacławek. Zwycięstwem zakończył się także mecz Aleksa Kleszcza z Janem Sikorą stosunkiem 7&8. Ogólnie pojedynek zakończył się stosunkiem 4&1 dla Kraków Valley Golf&CC i to oni odebrali puchar dla II Wicemistrza Polski.

 W tym samym czasie, kiedy na Kraków Valley Golf&CC kluby rywalizowały w grupie mistrzowskiej, drużyny z innych klubów, na polu Private Rosa GC, walczyły w rundach kwalifikacyjnych o awans do grupy głównej w 2011 roku. Najlepiej poradziły sobie Wierzchowiska Golf Club, Śląski klub Golfowy, Klub Golfowy Lisia Polana oraz A&A Golf Club.

Image

Mistrzowie z Wrocławia

Tekst i zdjęcie: Golf24


Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005