startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Zaprosili Nas arrow Binowo - stuknęła dziesiątka
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Binowo - stuknęła dziesiątka Drukuj Email
13.09.2010.
Image W sobotę 11 września Klub Golfowy Binowo Park obchodził jubileusz dziesięciu lat istnienia. Głównym punktem programu był turniej golfowy o puchar Prezydenta. Potem odbyło się wystawne przyjęcie, którego szlagierem była fontanna... czekolady. Poza tym były gorące tancerki, loty balonem, sztuczne ognie i zabawa (prawie) do samego rana.
 
 Ach jak ten czas leci? Niewiarygodne to lecz prawdziwe. Binowo Park Golf Club ma już dziesięć lat. Przez te dziesięć lat klub zapisał się na trwale w historii polskiego golfa. W wielu innych miejscach w Polsce jest dawany za przykład dobrej pracy szkoleniowej, budowy bazy członkowskiej i wychowania młodzieży. Trudno wymienić wszystkie sukcesy w minionych latach.

 Oddajmy głos Sławomirowi Pińskiemu - dyrektorowi klubu, który w tym roku pisał do Prezesa PZG.

"Binowo Park GC jest największym Klubem Golfowym w Polsce działającym przy polu golfowym. Zrzeszonych jest w nim blisko 400 członków, w tym od ponad 200 odprowadzana jest składka do PZG. Osiągnął wiele sukcesów sportowych, między innymi czterokrotnie zdobywał Klubowe Mistrzostwo Polski. Był organizatorem dużych zarówno międzynarodowych jak i krajowych turniejów: European Challenge Trophy Men, European Junior Golf Tour, Polish Open itd. Aktywnie inicjował i realizował program szkolenia juniorów we współpracy z PZG, czego efektem był najlepszy w historii występ polskiej drużyny w European Junior Team Championship w Czechach w roku 2003. Jako przykład osiąganych wyników podam, że drugiego dnia zawodów stroke play nasi juniorzy zagrali brutto: Jan Zawadowski 69, Max Sałuda i Piotr Dąbrowiecki po 70, Jakub Osowski 71 i Przemek Piński 73. Połowa reprezentacji Polski Juniorów była członkami Binowo Park.
Co roku Binowo Park jest w grupie klubów wydających najwięcej Zielonych Kart, grają u nas duże grupy kobiet i juniorów, w turniejach klubowych startuje nawet ponad 100 członków klubu (rekord wynosi 114). Bez większego ryzyka i fałszywej skromności można więc stwierdzić ,że Binowo Park Golf Club jest jednym z najbardziej zasłużonych klubów golfowych w Polsce."
 
 My ze swej strony dodajmy jeszcze po stronie sukcesów: organizację cyklu "World Golfers Poland Championships" - turnieju budzącego szczere sportowe emocje wśród licznej rzeszy golfistów z całej Polski oraz coroczne, jesienne święto zawodowego golfa w Szczecinie - turniej "Szczecin Open" - organizowany nieprzerwanie od początku istnienia klubu a nawet ... jeszcze wcześniej gdyż pierwszy turniej z tego cyklu rozegrano w 1998 roku na polu Amber Baltic w Kołczewie. Wielkim sukcesem i być może wzorem dla innych regionów Polski jest dobra współpraca wszystkich zachodniopomorskich pól golfowych, które działają zgodnie z zasadą, że " zgoda buduje". Duża w tym jest również zasługa klubu w Binowie.

 Jednocześnie z 10-leciem Klubu Golfowego w Binowie obchodzono jubileusz 20-lecia firmy Odra Land, będącej własnością Szwedzkiego armatora Swena Olofa Braxa. Odra Land prowadzi w Polsce od 1990 roku bussines rolny, pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zainestowała w budowę pod Szczecinem 27-dołkowego kompleksu golfowego. Obu firmom gratulujemy w imieniu redakcji wspaniałego jubileuszu.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005