startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow PZG arrow Adi zwycięża
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Adi zwycięża Drukuj Email
13.09.2010.

Image Po trzech dniach rywalizacji na polu Toya Golf Club poznaliśmy Międzynarodowego Mistrza Polski Mężczyzn 2010. Został nim Adrian Meronk, który zdystansował swoich rywali aż o 13 uderzeń.

 

 Adrian już pierwszego dnia rozgrywek (zagrał 67 uderzeń) uzyskał przewagę dwóch strzałów nad pozostałymi zawodnikami . Następny w klasyfikacji był Mateusz Jędrzejczyk z wynikiem 69 uderzeń. Drugiego dnia rozgrywek Adrian zagrał 71, podczas gdy Mateusz 78 strzałów , dzięki temu Meronk powiększył różnicę nad następnymi zawodnikami do 9 uderzeń. Dzisiaj więc mógł czuć się dosyć pewnie, choć wiadomo, iż w takich sytuacjach presja jest największa. Adrian jednak nie uległ nerwom i zszedł z pola z wynikiem – 70 uderzeń – najniższym tego dnia. Tym samym z 13-uderzeniową przewagą uzyskał tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Mężczyzn. Uzyskał on także tytuł najlepszego polskiego zawodnika.

 Bardzo dobrą wiadomość podczas turnieju otrzymał Alexander Kleszcz. Przyznano mu „dziką kartę” na zawodowy turniej z serii European Tour – Austrian GolfOpen. W związku z tym zrezygnował on z dalszego udziału w zawodach, choć po pierwszym dniu miał wynik 71 uderzeń.
 Zacięta walka toczyła się natomiast o drugą pozycję w turnieju. O tytuł Wicemistrza walczyli w zasadzie Mateusz Jędrzejczyk ( 147 uderzeń po dwóch rundach), Wojtek Świaniarski (148) oraz Mateusz Gradecki i Simon Asmus ( po 149 strzałów). Dzisiaj Gradecki i Asmus zagrali na par pola (drugi najlepszy wynik tego dnia), Mateusz Jędrzejczyk przeszedł pole za pomocą 74 strzałów i tym samym ci trzej zawodnicy ukończyli zawody z identycznym rezultatem – 221 strzałów. O kolejności w klasyfikacji zadecydował countback. Drugą lokatę i tytuł I Wicemistrza Polski Mężczyzn uzyskał Niemiec Simon Asmus, a trzecie miejsce zajął Mateusz Gradecki.
 Prowadzona była także klasyfikacja netto. W niej triumfował Robert Nowosad. Drugi był Michał Franciszek Mierzwa, a trzeci Mateusz Jędrzejczyk. Warto dodać, iż w tej klasyfikacji panuje zasada, iż osoby, które wygrały w klasyfikacji brutto nie są brane pod uwagę w kategorii netto.
 Pogoda podczas turnieju dopisała. Z dnia na dzień było coraz cieplej. Miejmy nadzieję, iż podobna będzie podczas PZG Masters, ostatniego turnieju z cyklu Golf Masters Series, który odbędzie się już za dwa tygodnie na polu Amber Baltic.

Źródło – PZG

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005