startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Konkurs na największy postęp w golfie
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Konkurs na największy postęp w golfie Drukuj Email
15.09.2010.
Image Redakcja golfmedia.pl włącza się do grona firm wspierających konkurs „HandicapGolf Challenge 2010”. Konkurs ma za zadanie popularyzację gry w golfa w Polsce i podnoszenie poziomu gry polskich golfistów. Jest on skierowany do wszystkich golfistów, zarówno tych początkujących jak i doświadczonych graczy. Ma ich motywować do polepszania swoich umiejętności i wytrwałych ćwiczeń.
 
Aby zapisać się do konkursu, należy do dnia 25 października 2010 przesłać zgłoszenie na mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć zawierające:
a. Imię i nazwisko oraz adres e-mail
b. Posiadany handicap golfowy (można uczestniczyć również nie posiadając jeszcze handicapu)

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Reguły konkursu HandicapGolf 2010

1. Termin
Konkurs „HandicapGolf Challenge 2010” odbywa się w okresie od 1 listopada 2010 do 1 listopada 2011.

2. Uczestnicy
Do konkursu dopuszczeni są wszyscy polscy golfiści posiadający ważny handicap PZGolf w dniu zgłoszenia do konkursu, a także osoby które w dniu rozpoczęcia konkursu jeszcze swojego handicapu nie posiadają. Ta druga kategoria uczestników powinna uzyskać handicap w trakcie trwania konkursu, aby móc brać udział w turniejach i realizować cel konkursu (patrz pkt 3).

W konkursie mogą brać udział wyłącznie Amatorzy Konkurs odbywa się wspólnie w kategorii kobiet i mężczyzn oraz we wszystkich kategoriach wiekowych i handicapowych łącznie.

3. Cel
Konkurs polega na osiągnięciu maksymalnego postępu w obniżeniu swojego handicapu w okresie od 1 listopada 2010 do 1 listopada 2011, tj. w okresie trwania konkursu.
Konkurs wygrywa osoba, która najbardziej obniżyła swój handicap w okresie roku.

4. Handicapy i wynik
Handicap, który dana osoba zgłasza na początku turnieju musi być zgodny z jej oficjalnym handicapem w PZGolf lub/i w jej klubie. Jeżeli osoba zgłaszająca sie nie posiada jueszcze w momencie zgłoszenia ważnego handicapu, to przyjmuje się, że ma ona handicap 36 i powinna ona w trakcie trwania konkursu uzyskać oficjalny handicap. Sposób obniżania handicapu w trakcie trwania konkursu musi być zgodny z regułami PZGolf (EGA) i może odbywać się wyłącznie w rundach turniejowych turniejów rejestrowanych przez PZGolf, a więc takich których wyniki Stableford są dostępne w PZGolf.

Wymaganie to powinno zachęcić jak największą ilość osób do gry w turniejach, a tym samym popularyzować grę w golfa w Polsce. Uwzględnianie tylko rund turniejowych ma za zadanie uwiarygodnienie osiągniętych postępów. Rundy EDS nie gwarantują tego w 100%.

Różnica pomiędzy handicapem na dzień 1 listopada 2010 a 1 listopada 2011 obliczona na podstawie rund turniejowych jest wynikiem w konkursie.

Aby wyrównać szanse osób z różnymi handicapami, miernikiem obniżki handicapu jest system punktowy przedstawiony poniżej. Konkurs wygrywa osoba, która zdobyła największą ilość punktów zgodnie z przedstawionymi przelicznikami.

Handicap na dzień 1 listopada 2010:
a. Hcp 36-26,5  – każdy punkt handicapowy obniżki = 1. Np. postęp z hcp 36 na 24=12*1=12
b. Hcp 26,4-18,5 – każdy punkt handicapowy obniżki mnoży się przez 2. Np. postęp z hcp 24 na 18 = 6*2=12
c. Hcp 18,4-11,5 – każdy punkt handicapowy obniżki mnoży się przez 3. Np. postęp z hcp 18 na 14=4*3=12
d. Hcp 11,4-4,5 – każdy punkt handicapowy obniżki mnoży się przez 4. Np. postęp z  hcp 11 na 8=3*4=12
e. Hcp poniżej 4,5 – każdy punkt handicapowy obniżki mnoży się przez 5. Np. postęp z hcp z 4,4 na 2=2,4*5=12

Uwzględnia się dziesiętne części handicapu, jeżeli ktoś z handicapem 32,5 osiągnął po roku handicap 23,8 to zdobył 32,5-23,8=8,7*=8,7 punktów.

Jeżeli dwie, lub więcej osób osiągnęły tę samą ilość punktów to wygrywa ta, której handicap dnia 1 listopada 2010 był niższy. Jeżeli i w takim przypadku dwie osoby mają tę samą ilość punktów i ten sam handicap dnia 1 listopada 2010, to wygrywa ta, która swój pierwszy handicap uzyskała później. Jeżeli i ta data jest taka sama (dzień, miesiąc, rok) to Sędzia Konkursu podejmie decyzję co do dalszych kroków.

5. Nagrody

Nagrodą główną konkursu jest Komplet 3 wedgy (do wyboru 60, 58, 56, 54, 52) wybranej marki (do wyboru Nike, Cleveland, Titleist) oraz 5 lekcji z wybranym pro w Polsce.

Nagrodą za drugie miejsce jest Driver Taylor Made i 3 lekcje z wybranym Pro w Polsce.

Nagrodą za trzecie miejsce jest Putter (do wyboru marki Cameron, Oddysey, Titleist) i 1 lekcja z wybranym Pro w Polsce.

Ponadto 10 pierwszych w klasyfikacji graczy otrzyma bezpłatne roczne członkostwo w serwisie www.handicapgolf.pl  oraz upominki od sponsorów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają na początku trwania konkursu bezpłatne 3 miesięczne członkostwo w serwisie www.handicapgolf.pl

Jednak najwiekszą nagrodą będzie osobista satysfakcja Zwycięzców, z faktu że dokonali oni największego w Polsce postępu w okresie 1 roku. Dzięki temu staną się znani w środowisku golfa w Polsce i przejdą do jego historii.

6. Zapisy
Aby zapisać się do konkursu, należy do dnia 25 października 2010 przesłać zgłoszenie na mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć zawierające następujące informacje:
a. Imię i nazwisko oraz adres e-mail
b. Posiadany handicap golfowy (można uczestniczyć również nie posiadając jeszcze handicapu)

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

7. Wyniki
W trakcie trwania konkursu będzie prowadzony monitoring turniejów z bazy PZGolf i na tej podstawie obliczany bieżący handicap uczestników. Informacja o tym każdorazowo będzie wysyłana mailem do danej osoby. Po zakończeniu konkursu tj. dnia 1 listopada 2011 zostanie obliczona różnica handicapów i określeni zwycięzcy.

8. Współorganizatorzy i sponsorzy
Konkurs organizuje serwis www.handicapgolf.pl przy współpracy serwisów www.golfhelp.pl oraz www.golfmedia.pl. Obecnie oczekujemy na decyzję PZGolf o objęciu patronatem konkursu HandicapGolf Challenge 2010. Reguły koniursu zostały opacowane zgodnie z sugestiami PZGolf.

Zapraszamy do udziału w konkursie HandicapGolf Challenge 2010.
Sprawdź jaki postęp zrobisz w ciągu roku i udowodnij sobie, że możesz !

Rekord amerykański to przejście w okresie 1 roku z handicapu 36 do handicapu 0.
Tak jest to możliwe !

Zapisz się do konkursu HandicapGolf Challenge 2010 już dziś - Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005