startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Dramatyczna dogrywka wyłania mistrza Drukuj Email
29.09.2010.
Image Tytuł mistrza klubu Modry Las za przyczyną Bogusia Bila (na zdjęciu) wrócił do Choszczna. Ubiegłoroczny mistrz Janek Galanty ze Szczecina musiał pogodzić się z porażką. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zacięta walka o tytuł została rostrzygnięta dopiero na czwartym dodatkowym dołku. W kategorii pań najlepsza była Sławka Konieczna. Tytuł w rywalizacji netto zdobył Krzysztof Zalewski, a jego córka Dorota wygrała rywalizację juniorów.

 W rozegranych 25 i 26 września 2010 roku na polu golfowym Modry Las mistrzostwach klubu rywalizowało 40 graczy. 36 dołkowy turniej rozegrano w formacie stroke play brutto i netto. Zawodom towarzyszyła ładna i sprzyjająca grze w golfa pogoda. W klasyfikacji brutto – po emocjonującej dogrywce trwającej aż przez cztery dołki – zwyciężył Bogusław Bil, Kapitan Klubu Modry Las, zostając Mistrzem Klubu na rok 2010. I Wicemistrzem MLGC został Jan Galanty, który uzyskał identyczny wynik jak jego rywal ( 164 uderzenia ).

 Dogrywka rozpoczęła się na 10 dołku gdzie obaj gracze uzyskali po parze. Na 11-ce approach Bogusia Bila minął wyraźnie green. Janek był "green i regulation". Nadzwyczajny chip Bogusia pod samą flagę sprawił, że obaj konkurenci zakończyli dołek parem. Na rozgrywanej jako trzeci dołek dogrywki 18-ce, po trzech uderzeniach B.Bil był 1,5 m od dołka, wystarczyło aby trafił birdie by wygrać. Nie trafił. Janek Galanty wyratował dołek wspaniałym puttem z foregreenu. Na czwartym dołku dogrywki ostatecznie rozstrzygnęła się sprawa tytułu. Nieudany chip Janka Galantego sprawił, że gracz skończył ten dołek bogeyem. Pozostały tylko zasłużone gratulacje dla nowego Mistrza Modry Las Golf Club Bogusława Bila.

 W rywalizacj rodzinnej syn Bogusia Krzysztof Bil musiał pogodzić się z porażką i z wynikiem 167 uderzeń uplasował się na III pozycji zapewniając sobie tytuł II Wicemistrza. Klubu Mistrzynią MLGC została Sławomira Konieczna z  rezultatem 205 uderzeń.

 W kategorii netto Krzysztof Zalewski uplasował się na pierwszej pozycji z wynikiem 134 uderzenia. Wśród juniorów najlepszą była jego córka Dorota Zalewska (152 ). Dorota zwyciężyła też w konkursie Nearest to the Pin rozegranym na dołku nr 9 (252 cm). Najlepszy wynik netto wśród kobiet należał do Magdaleny Paczóskiej (158). Nagrodzono także najdalej uderzających graczy. Longest Drive Pań należał do Magdaleny Paczóskiej (170 m) a Longest Drive Panów do Krzysztofa Boniewskiego (230 m).

Sponsorami nagród dla zwycięzców były firmy: MB Motors – dealer Mercedes – Benz, oraz dostawcy sprzętu golfowego Fordex Sp. z o.o. i Golf Zone Sp. z o.o.

Image
Sławomira Konieczna z Bogusławem Bilem
 
Image
Janek Galanty (z prawej)

Image
Krzysztof Zalewski (w środku) na zdjęciu z Dyrektorem Klubu ML Waldemarem Ziemakiem (z prawej) i Kapitanem Klubu ML Bogusławem Bilem

Image
Dorota Zalewska (w środku) na zdjęciu z Dyrektorem Klubu ML Waldemarem Ziemakiem (z prawej) i Kapitanem Klubu ML Bogusławem Bilem
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005