startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Nilbrink ponownie zwycięża w Szczecinie Drukuj Email
13.10.2010.
Image Paul Nilbrink z Norwegii (na zdjęciu) z wynikiem (-6), ponownie po roku przerwy, wygrał Turniej golfowy Floating Garden Szczecin Open 2010. Max Sałuda (even) ze Szczecina reprezentujący Binowo Park ostatecznie został pierwszym wicemistrzem Szczecina. Trzecie miejsce zajął Anglik Andrew Turner (+2).

 Turniej golfowy Floating Garden Szczecin Open 2010 przebiegał przy ładnej słonecznej pogodzie, rywalizacja była bardzo zacięta, uzyskano wiele wartościowych wyników.Po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajdowali się faworyci. Liderem był Benjamin Ludwig (Niemcy) z wynikiem 69 uderzeń (-3). Na drugim miejscu ze stratą jednego uderzenia znajdował się  Anglik Andrew Turner. Trzecie miejsce  Max Sałuda (Binowo Park) i zwycięzca sprzed dwóch lat Paul Nilbrink, którzy uzyskali po 71 uderzeń (-1).


 Drugi dzień przyniósł dosyć sporą niespodziankę w postaci słabszej postawy prowadzącego w turnieju Benjamina Ludwiga, który uzyskał 83 uderzenia i spadł na piątą pozycję. Bardzo dobrze radził sobie w turnieju reprezentant Binowo Park Golf Club Max Sałuda. Drugiego dnia zagrał nieco gorzej uzyskując wynik 74 uderzenia (+2), niemniej pozwoliło mu to na utrzymanie trzeciego miejsca ze stratą jednego uderzenia do Anglika Andrew Turnera. Na prowadzenie wyszedł zwycięzca Szczecin Open z roku 2008 Paul Nilbrink, który uzyskał najlepszy wynik drugiej rundy 70 uderzeń (-2) i z przewagą dwóch uderzeń przystąpił do finałowej rundy.

 Wiadomo było, że zwycięzca turnieju wyłoniony zostanie z prowadzącej trójki. Najbardziej doświadczony Norweg Paul Nilbrink grał równo, bez błędów i systematycznie powiększał przewagę nad pozostałą dwójką co przyniosło mu zasłużone zwycięstwo. Max Sałuda i Andrew Turner rywalizowali pomiędzy sobą o drugie miejsce. Kiedy na przedostatnim, siedemnastym dołku Max zagrał birdie (-1), jego przewaga nad Anglikiem wzrosła do trzech uderzeń i wydawało się, że druga pozycja przypadnie Sałudzie. Na 18 dołku zagrał jednak pierwsze uderzenie do wody i po dodaniu punktu karnego pozostała mu przewaga tylko jednego uderzenia. Jak zwykle w golfie wszystko rozstrzygnęło się na grenie przy puttowaniu. Tutaj większą odpornością i umiejętnościami wykazał się Max Sałuda i ostatecznie został pierwszym wicemistrzem Floating Garden Szczecin Open 2010. Jest to największy sukces w jego dotychczasowej karierze zawodowego golfisty. Ze stratą dwóch uderzeń do Sałudy trzecie miejsce zajął Andrew Turner. Po dobrej finałowej rundzie na czwartym miejscu uplasowali się Benjamin Ludwig i Peter Bronson. Z polskich zawodników wysoką szóstą pozycję zajął Jacek Person, dobrą dyspozycję wykazali również dwunasty Jakub Budaj i trzynasty Kacper Bobala.

 Image

Zwycięzcy: od lewej Andrew Turner, Paul Nilbrink, Maksymilian Sałuda

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005