startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Modry Las Najbardziej Lubiany
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Modry Las Najbardziej Lubiany Drukuj Email
01.03.2011.

Image W trwającym od początku grudnia 2010 roku plebiscycie na "Najbardziej Lubiane Pole Golfowe w Polsce w 2010 roku" zwyciężyło pole Modry Las Golf Club w Choszcznie (woj. Zachodniopomorskie). Pole Modry Las jest jednym z najpiękniejszych i najtrudniejszych pól golfowych w Polsce. Teraz Waszymi głosami uznane zostało również za pole najbardziej lubiane.

 Właśnie zakończyła się szósta edycja plebiscytu. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji wygrało szczecińskie Binowo Park, a w drugiej Toya Golf z Wrocławia. Od 2007 roku trzy razy zwyciężało podpoznańskie Bytkowo. W tym roku, od początku prowadziło pole Modry Las z Choszczna, do walki o zwycięstwo włączyły się Śląski Klub Golfowy z Siemianowic Śląskich i Binowo Park Golf Club. Pole z Choszczna było jednak poza zasięgiem rywali.

A oto wyniki głosowania w "Konkursie na Najbardziej Lubiane Pole Golfowe w Polsce w 2010 roku"

liczba głosów/pole golfowe

1081      Modry Las GC
422      Śląski KG
181      Binowo Park GC
107      First Warsaw G&CC
54      Amber Baltic GC
43      Sierra GC
29      Toya GC
21      Lisia Polana G&CC
21      Mazury G&CC
7      Kraków Valley G&CC
6      Rosa Private GC
3      Gdańsk G&CC
3      Golf Palace G&CC
3      Sand Valley G&CC

W plebiscycie oddano ponad 2000 głosów. Redakcja  dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Twórcami pola są projektant Gary Player (na zdjęciu poniżej z lewej) - legendarny golfista z RPA i właściciel pola Artur Gromadzki.

Image

Gary Player, jeden z najlepszych golfistów w historii, w 2009 roku uroczyście otworzył 18-dołkowe mistrzowskie pole. Na otwarciu mówił -Modry Las to jedno z najbardziej urzekających naturalnych miejsc na pole golfowe, jakie widziałem. Pole, w zależności od długości może być uznawane za przyjazne, jak i za stanowiące wyzwanie dla najlepszych graczy- W 2009 roku pole Modry Lesie w Choszcznie znalazło się na liście 100 najpiekniejszych pól golfowych na Świecie. Pole, jak przystało na pole „Gary Player Design”, stawia przed graczami duże wymagania. Liczne wodne przeszkody, słynne już bunkry a przede wszystkim naturalnie piękne krajobrazy, sprawiają, że wielu graczy chętnie powraca do Modrego Lasu.

Redakcja golfmedia.pl serdecznie gratuluje sukcesu całemu zespołowi pola w Choszcznie, pracującemu na tak dobry odbiór pola wśród golfistów. Na pewno jest w tym zasługa aktualnego dyrektora Waldemara Ziemaka, poprzedniego dyrektora Bogusza Downar-Zapolskiego oraz całego personelu pola z nieocenioną Anią Junak-Obrzanowską na czele. Mamy nadzieję, że pole w Choszcznie będzie dalej rozwijało się harmonijnie a zadań nie brakuje. W tym roku w końcu ruszy budowa domku klubowego oraz rozpocznie się sprzedaż działek pod domki w bezpośredniej bliskości pola.

 Tak wygląda nagroda:

Image

O terminie jej wręczenia poinformujemy Czytelników w późniejszym terminie.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005