startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Golf młody duchem
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Golf młody duchem Drukuj Email
17.05.2011.
Image Golf coraz śmielej wkracza w krąg zainteresowań młodych ludzi. I nie jest to podyktowane jedynie obowiązującą niemal na całym świecie modą, ale coraz większą dostępnością tej dyscypliny sportu.
 
 W ostatnich latach golf zyskuje na popularności za sprawą ciekawych inwestycji golfowych, powstających w okolicach większości dużych miast. Stąd też zainteresowaniem cieszą się szkółki dla juniorów czy sezonowe kursy. Golf wkracza również do szkół oraz na uczelnie wyższe, w postaci zajęć wychowania fizycznego.

 Zabawy golfem wśród najmłodszych.
 
Wiosną zabawa na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Pierwsze promienie słońca wyzwalają u dzieci prawdziwe pokłady energii. Niejeden rodzic zastanawia się, jak kreatywnie wypełnić czas swoim pociechom. Pomysłów jest wiele, a ich wybór zależy albo od możliwości finansowych i czasowych, albo od predyspozycji oraz zainteresowań dziecka. W golfie na szczególną uwagę zasługują metody nauczania - nastawione na zabawę, stanowią najskuteczniejszą formę poznania podstawowych zasad gry.
- Dzieci, dzięki wrodzonej ciekawości świata, przyswajają nową wiedzę i umiejętności w sposób niezwykle naturalny – mówi Matthew Tipper, dyrektor Akademii Golfa na Toya Golf – Dodatkowo golf od początku kształtuje charakter – uczy cierpliwości, samodyscypliny oraz gry fair play - dodaje.
 Z drugiej strony pozwala na indywidualne podejście do małego golfisty, dzięki czemu dziecko nie odczuwa presji, a jedynie dobrze się bawi. Jednak to, jak pociecha zapamięta pierwsze spotkanie z golfem, zależy przede wszystkim od rodziców i instruktora. Odpowiednie podejście jest kluczem do późniejszych, małych lub większych, sukcesów. Ogromną zaletą golfa jest możliwość uczestniczenia w kursie całych rodzin, dzięki czemu treningi nabierają luźnego charakteru.

 Studencka rozrywka

 Golf zyskuje również grono zwolenników wśród studentów. W Polsce działa Akademicki Klub Golfowy, jedyna jak dotąd tego typu inicjatywa, zrzeszająca sympatyków golfa, zarówno z uczelni państwowych, jak i prywatnych. Najliczniejsze i najbardziej dynamicznie działające grono studentów pochodzi głównie z Białegostoku, Warszawy i Poznania. Od niedawna na polskich uczelniach możliwe jest uczestniczenie w zajęciach z golfa, w ramach obowiązujących zajęć WF. Dla wrocławskich żaków taką opcję przewiduje miedzy innymi Politechnika Wrocławska. Nie daje to z pewnością szansy na doskonałe zaznajomienie się z golfem, jednak dla wielu jest ciekawym urozmaiceniem codziennego dnia. Tym bardziej, że pola golfowe coraz częściej stawiają na młode osoby. Widać to chociażby poprzez wprowadzanie różnorodnych zniżek czy karnetów. Golf, mimo że na to nie wskazuje, wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej, dlatego przed każdą rundą wskazane jest odpowiednie rozgrzanie mięśni, w celu uniknięcia kontuzji - mówi Filip Naglak, instruktor fitness w Toya Golf. Brak publicznych pól golfowych wpływa z pewnością na odsetek grających w golfa, jednak dzięki możliwościom, jakie stwarzają komercyjne obiekty, golf jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sportów w Polsce.

Dzięki coraz większej popularności golfa, wiele ważnych turniejów odbywa się w Polsce. To niezwykła okazja, by obejrzeć na żywo zmagania na najwyższym poziomie. Żadna transmisja telewizyjna nie jest wstanie przekazać panującej na polu golfowym atmosfery.

Czy wiesz, że ...
 
 Na zachodzie, w ramach zachęcenia do gry w golfa, organizuje się różnego rodzaju imprezy tematyczne. W Nowej Zelandii na przykład można uczestniczyć w turnieju Nude Golf Tournament, który jak sama nazwa wskazuje, rozgrywa się bez ubrań.

 Zamiłowanie do golfa w czasie II Wojny Światowej:
 Na polu golfowym St. Mellon Golf and Country Club w Wielkiej Brytanii, powstał specjalny regulamin gry, który umożliwiał zawodnikowi schowanie się podczas nalotów czy regularniej walki bez obawy otrzymania kary za opóźnianie gry.

Tekst i zdjecia TOYA GOLF.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005