startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Turnieje arrow Tryumf Szweda Henrika Stensona w Hamburgu
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Tryumf Szweda Henrika Stensona w Hamburgu Drukuj Email
26.07.2012.

Image Szwed Henrik Stenson z wynikiem 7 poniżej par wygrał silnie obsadzony turniej Schüco Open 2012. Wprawdzie wielkie nadzieje na nowy rekord longhittera Bubby Watsona w Hamburgu zawiodły, mimo to niezwykły turniej Schüco Open 2012 nie rozczarował 15-tysięcznej publiczności. Nie dopisała za to pogoda. W sobotę deszcze były tak ulewne, że musiano zamknąć drogę prowadzącą na pole i dowozić widzów z oddalonej, aż 12 km miejcowości Kaltenkirchen. Parkingi stały całkowicie pod wodą. Liczbą kibiców był zdziwiony nawet Martin Kaymer, który później żartował, że przy takiej pogodzie on siedziałby w domu.

 

 Szczęście i słońce w niedzielne popołudnie uśmiechnęło się do 36-letniego Szweda Henrika Stensona. On bowiem wygrał turniej wynikiem 7 poniżej par. Swój tryumf skomentował stwierdzeniem, wszystko ułożyło się lepiej niż oczekiwał. Jedno uderzenie więcej zagrał Hiszpan Alvaro Quiros i zajął drugą pozycję. Miejsce trzecie podzielili między sobą Niemiec Alexander Matlari, Amerykanin Dustin Johnson oraz Maarten Lafeber z Holandii (-5).

 W pierwszym dniu turnieju doszło do dwóch wypadków uderzenia piłką widzów na piątym dołku. Najpierw piłka Kaymera uderzyła w tors mężczyzny, któremu, na szczęście, nic się nie stało. Krótko później piłką Niemca Lamperta została uderzona w głowę kobieta. Gra musiała zostać przerwana i wezwano karetkę, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Chociaż skończyło się na siniakach, przerażenie malowało się na twarzach graczy. Dwudziestolatek Lampert wskazywał później w wywiadzie na konieczność chronienia głowy na turniejach. Sprawa bezpieczeństwa publiczności na turniejach golfowych z pewnością będzie jeszcze długo dyskutowana i to nie tylko w mediach.

 Turniej rozegrano na polu „Gut Kaden” w Hamburgu w dniach 28 do 29 lipca. Na ten właśnie turniej każdy mógł się zgłosić jako Caddy (informowaliśmy o tym wcześniej) i ponosić torbę profesjonalistom. Tylko profesjonalistom, bo amatorzy tym razem nie zostali dopuszczeni do gry. Turniej miał świetną obsadę: Ian James Poulter i Peter Hanson należą do najlepiej zarabiających zawodowców w tym roku. Grał również 28-letni Amerykanin Dustin Johnson, któremu udało się jednorazowo wygrać 770 tysięcy Euro. Martin Kaymer, Miguel Ángel Jiménez i Colin Montogomerie uzupełniali doborową stawkę graczy.


Tekst: Janina Maroschik

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005