startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Podsumowanie szkolenia w Krugsdorfie Drukuj Email
27.08.2012.
Image Uczestnicy letniego obozu golfowego w Krugsdorfie wyjechali pełni planów i nadziei na golfowe sukcesy. Ich zamierzenia są w pełni uzasadnione, gdyż podczas siedmiu efektywnie spędzonych dni otrzymali potężną dawkę wiedzy na temat golfa. Wewnętrzy turniej Masters wygrał Artur Thiel (na zdjęciu), przed Cezarym Stachowiakiem, Anatolem Borowikiem i Zbigniewem Gołąbiewskim.

 - Jestem bardzo zainspirowany pobytem tutaj - powiedział Stefan Sajkiewicz, jeden z uczestników, który przyjechał na obóz z Kielc - mimo, że gram już kilka lat w golfa, o wielu sprawach, które poruszali trenerzy nie wiedziałem. Szczególnie jestem zadowolony postepu uderzeń tzw. długiej gry. Podczas obozu poprawiłem kontakt i długość uderzeń, gram też bardziej regularnie.

 W turnieju podsumowującym obóz zwyciężył Artur Thiel z Torunia. - Przede wszystkim pokazano nam jak ćwiczyć golfa. Teraz na co dzień wykorzystuję te metody w swoim treningu. Wcześniej nie miałem pojecia jak i co ćwiczyć. Efekty są już widoczne. Po obozie od razu obniżyłem handicap o 1,5 punktu. Zagrałem też życiowy wynik na swoim polu. Mój putting jest bardziej regularny, poprzez poprawę jego timingu.

 - Po obozie wydłużyłem odległości gry każdym z kijów o 10-15 metrów - powiedział nam Cezary Stachowiak z Krakowa. - zdarza mi się uderzyć 200 metrów za pomocą 5 iron. Na dobrą sprawę nie potrzebuję drivera, taki strzał zapewnia mi dobre otwarcie na większości dołków. Czuję też krótką grę, mam nadzieję na niezły wynik w krajowym finale World Golfers Championships.

 Na tegorocznym obozie szczególną uwagę zwracano wyeliminowanie słabych punktów w grze oraz zmniejszenie liczby dołków granych double i gorzej. Trenerzy indywidualnie oceniali kompetencje poszczególnych graczy i implementowali trening korekcyjny dla elementów wymagajacych poprawy. W trakcie obozu rozegrano dwie treningowe rundy oraz dwie rundy turniejowe na polu mistrzowskim w Krugsdorfie. Znaczną część czasu zajęły Treningi Realnej Gry w puttingu i chipingu. Dużą uwagę przykładano też do treningu psychologii gry w golfa.

Image

Cezary Stachowiak (w środku) odbiera trofeum za II miejsce brutto. Siedzi od lewej Stefan Sajkiewicz, stoją Jerzy Dutczak i Krzysztof Czupryna.

Image

Anatol Borowik z Białegostoku wygrał turniej w kategorii netto

Image

Zbigniew Gołąbiewski (również z Białegostoku) był drugi w klasyfikacji netto

Image

Maciej Miszczak i Anatol Borowik na polu w Krugsdorfie

Image

Zbiorowe zdjęcie uczestników

Image 

Trening na Driving Range

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005