startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Dolna Odra gra w golfa
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Dolna Odra gra w golfa Drukuj Email
24.07.2013.

Image  Golf rekreacyjny czy sportowy? na to pytanie odpowiadają członkowie sekcji golfa Elektrowni Dolna Odra.

 Sekcja Golfa Dolna Odra (zał. 2009 rok) swoją pozycję w BPGC zawdzięcza oczywiście swoim osiągnięciom sportowym (150 pucharów, w tym połowa na dużym polu).  W tym czasie w Binowie przeszkoliliśmy 38 członków w zakresie Zielonej Karty, obecnie na dużym polu w BPGC gra 13 osób (w tym trzy panie), 5 członków ma handicap poniżej 24 (w lipcu czekamy na wielki come back Piotra Puchacza). Golf to głównie sport towarzyski (rekreacyjny), w przypadku BPGC regularnie w turniejach sportowych uczestniczy tylko ok. 30% członków. Również coraz większa grupa naszych członków bierze udział w turniejach towarzyskich w formule Texas Scramble (drużynowym), np. w Turnieju Integracyjnym (w tej formule) w dniu 23 czerwca brali udział: Krzysztof Smaruj (świeżo po ZK), Lubomira Kudasz, Danuta Szydło, Janusz Chać i Kryspin Pawlicz. W tym roku w tej formule też brali udział – Krystyna Wojdyr i Stefan Smoliński.  Z innych towarzyskich turniejów poleciłbym na przyszły rok Pro-Am Floating Garden Szczecin Open. Formuła Pro-Am polega na tym, że rywalizują ze sobą drużyny składające się z profesjonalisty i trzech amatorów. Jest to okazja do podpatrywania z bliska gry zawodowców. Nie muszę przekonywać, że na nas amatorach gra z profesjonalistą zrobiła duże wrażenie . W dniu 12 maja 2013 moja drużyna  ze Szwedem  Robinem Hendlund Carlssonem (w Turnieju Floating Garden Szczecin Open 2013 zajął 21 miejsce) zrobiła drugi wynik -14, mimo, że Robin tę rundę z nami (Paweł Gwarda i Karol Radziwanowski) grał po raz pierwszy w Binowie. U nas golf uchodzi za sport elitarny, a w Szwecji gra 8% ludzi, np. 23 letni Robin na co dzień utrzymuje się wykonując zawód spawacza. Myślę, że tu w Polsce ten stereotyp o elitarności złamaliśmy już w 2009 roku, tworząc 40 osobową Sekcję Golfa przy  Dolnej Odrze.
Golf rekreacyjny czy sportowy?, tu odpowiedź może być złożona. Bo jak widać w wielu przypadkach i to i to. Przy dużych ambicjach i potrzebie sprawdzenia się - to głównie sport i wyniki. A w przypadku braku czasu i chęci utrzymania się w dobrej kondycji – to tylko rekreacja (czyli gra towarzyska).
                                                                                               
Kryspin Pawlicz
 
Zdjęcie z turnieju integracyjnego:
Image 
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005