startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Nowy Pro w Kołczewie Drukuj Email
19.02.2014.

Image Od dziś pole golfowe Amber Baltic Golf Club wzbogaciło sie o nowego Pro. Jest nim Jerzy Dutczak, który swoją golfową karierę rozpoczynał w 1993 roku właśnie w tym klubie. - Bardzo się cieszę, że będę pracował na polu Amber Baltic Golf Club – mówi Jerzy Dutczak. - To „miejsce magiczne” dla mnie i wielu moich przyjaciół, z którymi zaczynałem swą golfową przygodę. Jest coś wspaniałego w tym, że po wielu latach, w tym samym miejscu, będę mógł wprowadzać w arkana gry nowe pokolenia polskich golfistów. Dla mnie to najpiękniejsze ze wszystkich miejsc, gdzie można grać w golfa Polsce.

 
 Licencjonowany instruktor golfa,  ukończył szkolenie instruktorów golfa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Student ostatniego III roku studiów trenerskich Akademii PGA Polska. Od czterech lat pracuje jako Teaching Pro, poprzednio na polu Krugsdorf w Niemczech.  Z wykształcenia inżynier lotnik, absolwent Politechniki Warszawskiej. Pierwszą rundę golfa rozegrał na otwarciu pola ABGC w 1993 roku. Regularnie gra od 1996 roku. Rozpoczynał na polu golfowym w Łukęcinie, później  w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie. W 1999 roku był kapitanem tego klubu. Od 2001 roku równolegle członek klubu Binowo Park Golf Club w Szczecinie, a od 2008 Modry Las Golf Club w Choszcznie.
  W 2004 roku zdobył Mistrzostwo Polski Dziennikarzy w Golfie.  W 2008 roku zwycięzca finału krajowego turnieju World Golfers Championships w kategorii HCP 11-15, reprezentował Polskę na finale światowym rozegranym na polach Mission Inn koło Orlando, Florida USA.

  Jednocześnie dziennikarz golfowy, pasjonat i promotor golfa. Od 2005 roku wydawca portalu golfowego www.golfmedia.pl. Współautor wraz z Krzysztofem Czupryną pierwszej polskiej książki o technice gry w golfa „Skuteczna gra  golfa”.  Obecnie pracuje nad książką: „Jak zbudować tani obiekt golfowy? - Budowa ogólnodostępnej infrastruktury  golfowej”.

  Zawodowo jestem wielbicielem puttingu, myślę, że jest to najbardziej niedoceniana z golfowych umiejętności. - dodaje nowy Amberowy Pro. - Grę golfa wygrywa i przegrywa się na greenie. Na karcie wyników 5-centymetrowy putt, zapisuje się tak samo jak 200 metrowy, prosty drive. W puttingu nie ma końca drogi do doskonalenia swoich golfowych kompetencji. Najlepiej spędzony czas na polu golfowym to właśnie trening na putting greenie.  Przez kilka lat współpracy z Krzysztofem Czupryną przy organizacji obozów i szkoleń golfowych w Polsce , Niemczech i Tajlandii wyspecjalizowałem się  szkoleniu golfowym osób dorosłych  również seniorów, często początkujących. Te metody będę na co dzień stosować  w ABGC. Model swingu i organizacji szkoleń, który jest mi najbliższy oparty jest na wzorach Manuela de la Torre, Jima McLeana oraz Mike Adamsa. -  kończy swą wypowiedź.
 
Image
Jerzy Dutczak prowadzi akademię golfa
 
Zdjęcia: Zbigniew Świrski
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005