startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Senator Andrzej Person  Honorowym Obywatelem Międzyzdrojów
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Senator Andrzej Person  Honorowym Obywatelem Międzyzdrojów Drukuj Email
12.08.2014.
Image W sobotę, 9 sierpnia b.r. na polu golfowym w Kołczewie podczas odbywającego się najstarszego w Polsce turnieju golfowego p.n. „XIX PZU Polonia Cup”, miało miejsce oficjalne przekazanie tytułu Honorowy Obywatel Międzyzdrojów p. Senatororowi RP Andrzejowi Personowi. Tytuł został nadany przez Radę Miejską w Międzyzdrojach na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 03 maja 2014r.

Ceremonię rozpoczął właściciel pola golfowego Amber Baltic Golf Club Pan Andrzej Jesionek, który podkreślił szczególną rolę senatora Andrzeja Persona w popularyzacji golfa, jako dyscypliny sportowej w Polsce. Przypomnijmy, iż  Andrzej Person od 1996 do 2004 był wiceprezesem i prezesem Polskiego Związku Golfa oraz członkiem Europejskiej Unii Golfa , jak również jest członkiem Amber Baltic Golf Club. Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Magda podkreślił szczególne zaangażowanie senatora w upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Międzyzdroje. W laudacji czytamy: ”Pan Andrzej Person wniósł znaczące zaangażowanie - współtworząc wizerunek Międzyzdrojów jako gminy wspierającej intensywny rozwój aktywności fizycznej i sportowej, a także możliwości rozwoju sprawnościowego miejscowej młodzieży.    W roku 2000 przeforsował i wspierał organizację Centralnych Obchodów Dni Olimpijczyka w Gminie Międzyzdroje, inicjator Igrzysk Polonijnych w Międzyzdrojach, na które przybyli „Polonusy” z całego świata. Pomysłodawca i współorganizator klasy sportowej w Gimnazjum w Międzyzdrojach o profilu: golfa, tenisa stołowego i lekkoatletyki.”
Pan Andrzej Person podczas wręczania przez Burmistrza Międzyzdrojów okolicznościowego grawertonu nie krył wzruszenia  i podkreślał pozycję Międzyzdrojów na mapie regionu. Jak sam mówił: ” czuję się zaszczycony i dumny będąc honorowym obywatelem takiego miasta jak Międzyzdroje”.
Andrzej Person już w sobotę wracał do Warszawy lecz obiecał , że odwiedzi „swoje miasto” jeszcze w tym tygodniu i postara się uczestniczyć w organizowanym Mityngu lekkoatletycznym im. T. Ślusarskiego i W. Komara w niedzielę 17 sierpnia w Międzyzdrojach.

Anetta Czyżak
Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Image 

     

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005