startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Michał Poniż wygrywa po raz trzeci turniej PZU Polonia Cup by Porsche w Międzyzdrojach
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Michał Poniż wygrywa po raz trzeci turniej PZU Polonia Cup by Porsche w Międzyzdrojach Drukuj Email
24.08.2014.
Image Michał Poniż z Warszawy wygrał XIX Turniej PZU POLONIA CUP by Porsche Centrum Poznań, rozegrany 7-9 sierpnia 2014 roku na polu Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k/Międzyzdrojów. Michał Poniż zagrał trzy równe rundy golfa 75,72,72 i dało mu to pewne zwycięstwo. Janek Piętka z Wrocławia najmocniej naciskał zwycięzcę, lecz ostatecznie przegrał o 3 uderzenia i zajął drugie miejsce, trzeci był Michał Kasprowicz z Poznania już ze stratą 9 uderzeń.

 Przed turniejem do głównych faworytów należeli, Jan Piętka mający najlepszy handicap na liście uczestników oraz tryumfatorzy poprzednich Polonii: Piotr Dąbrowiecki, Grzegorz Gawroński i Michał Kasprowicz, którzy w sumie zaliczyli pięć zwycięstw w tym turnieju. Faworytów niespodziewanie pogodził Michał Poniż. Od tego roku na honorowej liście zwycięzców Polonii Cup, Michał Poniż z trzema zwycięstwami będzie figurował na drugim miejscu za Billem Careyem, który wygrał cztery razy pod rząd w latach 1999-2002.

 Michał Poniż, nie jest w Amberze osobą anonimową. Zwycięzca dwóch pierwszych turniejów Polonia Cup rozegranych w 1996 i 1997 roku wygrał znowu ten turniej po szesnastu latach przerwy. Zwycięzca, żartobliwie wspominając pierwszy tryumf, stwierdził, że pierwszy turniej wygrał zwyciężając czterech rywali, z wynikiem gdzieś około 83,85. Redakcja pamięta, że wynik może się i zgadza ale rywali było koło trzydziestu. Nawet Senator Andrzej Person stwierdził, że on brał udział w tym turnieju, zajął około ostatniego miejsca i pamięta, że tyle graczy co wyżej wzmiankowaliśmy właśnie wtedy było. Fakt faktem. że minęło od pierwszej Polonii wiele lat i dzisiejszy tryumf ma inne znaczenie sportowe. Michał, w seniorskim już w końcu wieku, choć nie wygląda, wygrał z głodnymi sukcesu rywalami. Taka wygrana ma prawie taki wymiar jak walka legendarnego Toma Watsona o zwycięstwo w The Open kilka lat temu.

 Na Turniej jak zwykle ściągnęła gwardia cudzoziemska z USA, Kanady, Szwecji, Niemiec na czele z Andrzejem Stasiakiem. który brał udział we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju. W turnieju brało udział 130 graczy w tym kilkudziesięciu graczy z zagranicy. Najlepszymi z Polonusów byli wzmiankowany weteran Andrzej Stasiak z Kanady oraz Marek Kwoka z USA. W klasyfikacji netto wygrał Bogdan Bigus, który wyprzedził Mariusza Koniecznego i Franza Kolepa. Wsród kobiet zwyciężyła Bożena Sokołowska z Niemiec. Najlepszą seniorką była Magdalena Paczóska-Ziemak, a najlepszym seniorem Andrzej Jesionek. Wsród juniorów zwyciężył Adrian Jędrzejewski.

 W konkursach dodatkowych longest drive panów tryumfowali junior Eryk Gawroński (280 m) i Mateusz Wardyn, longest drive pań wygrała Janina Ziob. Najbliżej drugiego dołka wśród pań zagrała Aleksandra Tymińska (183 cm) a wśród panów Tomasz Wojtecki (231 cm). W sobotnim dodatkowym konkursie najbliżej 14 dołka znalazł się Dariusz Jędrzejewski.
 
Image 
Dekoracja zwycięzców w turnieju PZUPolonia Cup, Michał Poniż pierwszy z prawej.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005